تبلیغات نوتیفیکیشن چیست؟

 یکی از جدیدترین راه‌ها برای تبلیغات آنلاین که به سرعت در حال گسترش در فضای تبلیغات دیجیتال می‌باشد، تبلیغات نوتیفیکیشن است. این تبلیغات یکی از موثرترین راه‌ها برای پیاده کردن استراتژی‌های تبلیغ کنندگان می‌باشد که در آن مشتریان را با برندها درگیر می‌کند. با استفاده و ارسال تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در هر نوع برندی می‌توانید به کاربران زیادی که در موبایل و دسکتاپ فعالیت دارند، در هر زمان و در هر مکانی با آن‌ها تعامل کنید.

پوش نوتیفیکشن:

پوش نوتیفیکشن‌ها پیامک‌هایی شبیه به اس‌ ام ‌اس هستند که در آن پیام‌های کوتاه تعاملی رد و بدل می‌شود و در بیشتر برنامه های دانلودی از اپ های متفاوت نظیر بازار یا مایکت دیده می شود.. در پوش نوتیفیکیشن از تبلیغات نوتیفیکیشن پیشنهادات در آن مطرح می‌شود و این پیام شامل یک متن و تصویر می‌باشد. این پوش می‌تواند مستقیم به لپ‌تاپ یا موبایل کاربران ارسال شود و آن‌ها این پیام را دریافت کنند. این مدل از تبلیغات مزایای زیادی دارد؛ از جمله مقرون به صرفه است و به گستره وسیعی از کاربران دسترسی دارد. زمانی که برای ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی، تنظیماتِ درستی انتخاب کنید، کاربران شما پیشنهادهای مرتبط دریافت می‌کنند و این یکی از بزرگ‌ترین مزایا است که کاربران بتوانند در هنگام وب گردی و پشت دستگاه این پیام را دریافت کنند. شما حتی می‌تواند هنگامی که پشت دستگاه خود نباشند نیز پیام‌ها را دریافت کرده و تبلیغ کنندگان می‌توانند با هدف گیری درست و دقت بالا در لحظه واکنش کاربران را مشاهده کنند.

نوتیفیکیشن وب‌ها توسط وب سایت‌ها ارسال می‌گردند. برای اینکه بتوانید یک وب سایت پوش دریافت کنید، باید کلمه‌ی پذیرش را قبول کنید و به آن اجازه‌ی دسترسی بدهید. کاربرانی که پوش نوتیفیکشنی دریافت می‌کنند، می‌توانند روزانه فقط تعداد محدودی از این پوش‌ها را دریافت کنند و هر گاه که بخواهند آن‌ها را لغو کنند. به همین دلیل است که پوش نوتیفیکیشن کاربر پسند می‌باشند و باعث تعامل بالای کاربران همراه با تبلیغات می‌شوند. میزان کارکردهای تبلیغات هوشمند نوتیفیکیشن وب این است که کاربران به وب سایت اجازه ارسال آن‌ها را می‌دهند. کاربران بر روی دستگاه خود این تبلیغات را دریافت می‌کنند و با کلیک بر روی آن‌ها به خدمات صفحه شما هدایت خواهند شد.

اهداف تبلیغات نوتیفیکیشن

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن موبایل با وب پوش چیست؟

این پوش‌ها از نظر ظاهری مثل هم هستند، اما ساز و کارهای آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. پیشنهادهای موبایل از سمت اپلیکیشن‌هایی که بر روی موبایل کاربران نصب شده فرستاده می‌شوند. در نتیجه صاحبان اپلیکیشن می‌توانند برای کسانی که اپلیکیشن‌ها را نصب کردند پوش نوتیفیکیشن ارسال کنند. به این دلیل است که تبلیغ کنندگان از پوش نوتیفیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنند، تا کاربران را به سمت کسب و کار خود هدایت‌ کنند. اما پوش نوتیفیکیشن‌های وب با هدف فرستادن ترافیک است که ارسال می‌شوند. این پوش‌ها بر روی وب سایت تبلیغ کننده انجام می‌شوند. بر روی تمامی دستگاه‌های دسکتاپ، موبایل و یا تبلت قابل دسترسی می‌باشند و صاحبان وب سایت‌ها این امکان را دارند که برای تمامی کاربرهای خود این پیام را ارسال کنند.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه کمپین تبلیغاتی مناسب ایجاد کنیم؟

چگونگی نمایش دادن تبلیغات نوتیفیکشنی:

یک تبلیغ پوش نوتیفیکیشن شامل قسمت‌های ساختاری کلی می‌باشد، مانند آیکون‌ها و تصاویر مربعی شکل که لوگوی شما می‌باشد، عنوان که حدوداً تا ۳۰ کاراکتر جا دارد، متن و محتوای شما که شامل فراخوان‌ها و پیشنهادات‌تان است و یک تصویر بزرگ به مانند بنر می‌باشد. شما می‌توانید برای این منظور هم از متن و هم از بنر برای ارسال کردن پیام خود استفاده کنید. کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن مزایای مختلفی دارند از جمله دسترسی گسترده به کاربران برای اینکه اخبار و اطلاعات مختلف را از وب سایت‌ها دنبال کرده و آن‌ها را دریافت کنند و برای این منظور باید عضو این سرویس‌ها شوید. با تبلیغات توسط پوش نوتیفیکیشن می‌توانید به کاربران فعال زیادی دسترسی پیدا کنید و با آن‌ها به تعامل در وب سایت‌ها بپردازید.

در نتیجه می‌توانید نسبت به سایر رقبای‌تان به تبلیغات دیگر با احتمال کلیک کردن بیشتری مواجه شوید. دومین مزیت، ایجاد ترافیک با کیفیت و نتیجه ‌بخش است. طبق تجربیات تبلیغات پوش نوتیفیکیشن از جمله نتیجه بخش‌ترین ابزارهایی می‌باشد که در حوزه تبلیغات از آن استفاده می‌کنند. به خصوص برای ایجاد کمپین‌هایی که هدف‌شان جذب کاربر و یا حتی نگهداری آن‌ها می‌باشد.

ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن

از آن جایی که کاربران پوش نوتیفیکیشن را خودشان قبول کرده‌اند و کاربران موبایلی، اپلیکیشن را خود نصب کرده‌اند، شما با تضمین ۱۰۰% مواجه هستید و می‌دانید که کاربران‌تان واقعی هستند و ریسک ترافیک غیر واقعی و همینطور وجود داشتن بات‌ها برای‌تان از بین می‌رود. سومین مزیت استفاده از پوش نوتیفیکیشن، دریافت آنی تبلیغ و بالا رفتن نرخ دیده شدن است. این مدل تبلیغات می‌توانند مستقیم توسط اپلیکیشن‌هایی که روی موبایل کاربران در سرار دنیا نصب شده‌اند، توسط مرورگرهای‌شان برایشان ارسال شود. به همین دلیل است که در لحظه می‌توانند این تبلیغات را روی دستگاه خود مشاهده کنند و همین موجب می‌شود تا نسبت به سایر تبلیغات و رقبا نرخ بیشتری از بازدید را داشته باشید. یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های پوش نوتیفیکیشن این است که حتی اگر کاربران در حال وب گردی و کار با دستگاه خود نباشند، می‌توانند تبلیغات را دریافت کنند.

این مطلب را از دست ندهید
نوشتن مطالب مفید و غیر تکراری برای وبلاگ

تست A/B و امکان شخصی سازی پیشرفته مزیت دیگر استفاده از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن است. هدف اصلی و نهایی پوش نوتیفیکیشن، فقط جذب توجه کاربران نیست؛ بلکه هدف آن است که کار را انجام دهد و با این عمل و استفاده از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن، تبلیغ کننده‌ها می‌توانند محتواها، تصاویر و همینطور تبلیغاتی را تست کرده، جزئیات را تغییر دهند و به این نتیجه برسند که بهترین گزینه برای درگیر کردن کاربران و مخاطبان هدف‌شان چیست. تبلیغات نوتیفیکیشن برای کسب و کارهایی مناسب است که هزینه‌ای که برای تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در نظر گرفته‌اند، معمولاً به ازای تعداد پوش‌های ارسال شده به کاربران می‌باشد یا حتی تعداد کلیک روی پوش‌های ارسال شده است.

اهداف پوش نوتیفیکیشن

این مدل تبلیغات برای کمپین‌های مختلف با اهداف متفاوت استفاده می‌شود. هدف کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن این است که می‌توانند به اطلاع‌رسانی رویدادها، آگاهی‌بخشی یا جذب کاربر از طریق پیشنهادات خاص و لحظه‌ای باشد. کسب و کارهایی مثل فروشگاه‌های اینترنتی، خدمات حقوقی، اپلیکیشن‌های موبایل و بازی‌ها، اخبار، سرگرمی‌ها، تخفیفات، سفر و گردشگری، زیبایی، سلامت و … از جمله کسب و کارهایی می‌باشند که از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن استفاده می‌کنند. به طور کلی همه‌ی کسب و کارها نیاز دارند تا برای تبلیغات از پوش نوتیفیکیشن استفاده کنند. اگر از کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن درست استفاده شود، می‌تواند در کنار سایر مدل‌های تبلیغاتی از این ابزار قدرتمند نیز استفاده کرد. به این دلیل که تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در لحظه به دست مخاطبان می‌رسد. باید از تصاویر و متن‌هایی استفاده کرد که به اندازه کافی جذاب باشند تا بتوان نظر کاربران را جلب کرد و آن‌ها را وادار کرد که تصمیمات دلخواه شما را بگیرند. پیام‌هایی که در آن‌ها از پیشنهادات مختصر اما ترغیب کننده استفاده می‌شود.

کاربرد تبلیغات

می‌تواند کاربران را به عمل مورد نظر شما دعوت کنند. مسئله مهم دیگر در تبلیغات پوش نوتیفیکیشن، زمان‌ بندی و تکرار ارسال آن‌ها می‌باشد. اگر می‌خواهید که این تبلیغات نتیجه ‌بخش باشد، باید پوش‌ها را در زمان درست ارسال کنید. در شبکه‌ی ارسال پوش نوتیفیکیشن، اگر پیام‌ها در زمان بندی‌های نامناسب به کاربران ارسال گردد، نتایج خوبی در پی نخواهد داشت. برای اینکه متوجه شوید متغیرهای مختلفی از جمله اینکه چه تصاویر و متن‌هایی بهتر است فرستاده شود و یا زمان بهینه برای ارسال این تبلیغات چه ساعتی از شبانه روز است، باید چند وقت یک بار با ثابت نگه داشتن متغیرها آن‌ها را ارسال کرد و این عوامل را تک به تک تست کرد، تا به نتیجه مورد نظر رسید.

این مطلب را از دست ندهید
ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱

 چه راه‌هایی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها تبلیغات نوتیفیکیشن را ارسال کرد؟

راه‌های مختلفی برای ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی وجود دارد. اما کاربران تفاوت بین آن‌ها را درک نمی‌کنند. از جمله این راه‌ها، توسعه دهنده اپلیکیشن می‌باشد که می‎تواند با قرار دادن SDK در نرم افزار خود این امکان را برای ارسال تبلیغات نوتیفیکشن فراهم کند. راه دوم این است که می‌توان با قرار دادن اسکریپت در وب سایت و با اجازه گرفتن از کاربران روی مرورگری که آن‌ها وارد سایت می‌شوند، تبلیغات نوتیفیکیشن را ارسال کرد. شما می‌توانید از هر کدام از راه‌های گفته شده استفاده کنید تا با کاربران‌تان ارتباط برقرار کنید و تبلیغات نوتیفیکیشنی خود را به آن‌ها ارسال کنید. امروزه به دلیل وجود تبلیغات گسترده در حوزه آنلاین می‌توان از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن برای رشد کسب و کار استفاده کرد. چرا که این تبلیغات هزینه مناسبی نسبت به سایر تبلیغات دارند و استفاده از آن‌ها آسان می‌باشد. استفاده از پوش نوتیفیکیشن می‌توانید از مزیت‌هایی همچون صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ایجاد ترافیک با کیفیت و امکان شخصی سازی پیام برخوردار است.

تبلیغات نوتیفیکیشنی چیست؟

جمع بندی

 امروزه دیگر شیوه تبلیغات نسبت به گذشته تغییر کرده است و شکل‌های مختلفی به خود گرفته، از جمله این راه‌ها پوش نوتیفیکیشن است. برای انجام این مدل تبلیغات، با استفاده از اعلان‌های خبری و یا نوتیفیکیشن می‌توانید پیام خود را به مخاطبان منتقل کنید. یکی از نکات جالب درباره دریافت پوش نوتیفیکیشن این است که لازم نیست که اپلیکیشنی را اجرا کنید یا اینکه در سایت شرکت خاصی حضور داشته باشید. اگر دسترسی اپ به ارسال نوتیفیکیشن را در موبایل یا دسکتاپ خود نبسته باشید، در اولین زمانی که آنلاین شوید، می‌توانید نوتیفیکیشنی که توسط شرکت خاصی ارسال شده است را دریافت کنید و از آن مطلع شوید. هنگامی که شما به عنوان یک کاربر وارد سایت می‌شوید، به پیامی بر خواهید خورد که دارای گزینه‌های اجازه دادن و رد کردن رو به رو خواهید شد، که با انتخاب گزینه اجازه دادن شما قبول خواهید کرد که در هر زمان سایت برای شما پوش نوتیفیکیشن ارسال کند. این عمل آن‌ها می‌تواند حاوی خبر یا مقاله جدیدی باشد و یا هر نوع تبلیغی مانند کمپین‌های فروش ویژه و … . در صورت کلیک بر روی تبلیغ، می‌توانید به لینک نوتیفیکشن متصل و منتقل شوید.

یک دیدگاه ارسال کنید

هفت + 17 =