اهمیت طراحی بیزینس پلن و تاثیر آن در رشد کسب و کار

وقتی همه چیز قرار است عالی پیش رود، دیگر چه نیازی به بیزینس پلن هست؟ این سوال شاید برای تمام کسانی که می‌خواهند کسب و کارشان را راه بیندارند، پیش آید. چند سال پیش بود، که یکی از صاحبان ایده‌های بزرگ با همکارانش تصمیم بر تاسیس و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کردند. او تعریف می‌کرد که تمام کارها هرچقدر کُند، اما به خوبی پیش می‌رفت. آن‌ها سایت را بالا بردند و محتواهای مناسبی را بر روی سایت نوشتند و تمامی شبکه‌های اجتماعی را فعال کردند، مانند تلگرام، یوتویوب، اینستاگرام و …، اما به مرور زمان مشکلاتی که پیش بینی نکرده بودند برای آن‌ها پیش آمد و دیگر نمی‌دانستند که چه باید بکنند. مشکلات یکی پس از دیگری برایشان پیش می‌آمد.آن‌ها گفتند که درباره هزینه‌ها از قبل پیش بینی درستی نکرده بودند و حتی فکر آن را هم نمی‌کردند که اگر شرایط بازار عوض شود، باید چه کنند.

آن‌ها حتی مشتری‌ها را نیز به اندازه کافی نمی‌شناختند و این باعث شد که به مرور زمان و به دلیل وجود مشغله‌ی زیاد بیزینس‌شان شکست خورد و متوقف گردید. شاید شما هم بگویید من نیز این تجربه را داشتم و یا حتی الان در این شرایط قرار گرفته‌ام. از داستان گفته شده که مربوط به یکی از همکاران می‌باشد درسی بزرگ می‌توان گرفت، که قبل از شروع هر کاری باید یک نقشه راه برای آن بیزینس تهیه کرد و تمامی جوانب راه را به طور کامل سنجید. بیزینس پلن دقیقاً همان نقشه راه می‌باشد که برای طراحی و توسعه کسب و کار لازم است.

چرا به بیزینس پلن نیاز داریم؟

 در اینجا می‌خواهیم با یک مثال به این سوال جواب دهیم. فرض کنید خواهان زمینی هستید به متراژ ۵۰۰ متر و می‌خواهید در آن یک ویلا بسازید چه می‌کنید؟ مطمئنا بدون هیچ نقشه ساختمانی شروع به ساخت و ساز و چیدن آجرها روی یکدیگر نخواهید کرد، بلکه با استفاده از یک نقشه ساختمانی می‌توانید آن را آماده کنید. در همین راستا شما ابتدا طرح و نقشه ویلا را تهیه می‌کنید، هزینه‌های موجود و همینطور هزینه‌های احتمالی را محاسبه کرده، مصالح ساختمانی به اندازه‌ی مورد نیازتان خریداری می‌کنید، نیروی لازم برای کار استخدام کرده و سپس به سراغ ساختن ویلا خواهید رفت. این منطقی‌ترین کاری است که شما می‌توانید برای این کار انجام دهید.

مراحل بیزینس پلن

دنیای کسب و کار نیز دقیقا به همین شکل می‌باشد. اگر می‌خواهید کسب و کارتان را بنا کنید، ابتدا باید بیزینس‌ پلن آن را طراحی کنید. با داشتن یک بیزینس پلن موفق می‌توانید بفهمید که زمان درستی را برای شروع و راه اندازی بیزینس‌تان انتخاب کرده‌اید یا خیر؟ می‌توانید بفهمید که ایده شما ارزش آن را دارد که سرمایه گذاران روی آن سرمایه‌گذاری کنند یا خیر؟ حتی می‌توانید سرمایه گذار جذب کنید، درباره توسعه کسب و کارتان می‌توانید بهتر تصمیم گیری کنید و حتی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آن را تعیین کنید. با توجه به تمام این توضیحات حتما متوجه شده‌اید که داشتن یک نقشه‌ی راه برای کسب و کارتان چقدر سودمند است.

این مطلب را از دست ندهید
اینفلوئنسر مارکتینگ چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

چه چیزی برای طراحی بیزینس پلن اهمیت دارد؟

باید گفت یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین کارهایی که برای شروع کارِ یک شرکت نوپا لازم است انجام شود، نوشتن بیزینس پلن می‌باشد.بیزینس پلن نوعی برنامه، نقشه و شناسنامه برای کار است که در دست صاحب آن وجود دارد و می‌تواند آن را به هر کسی ارائه دهد. نگارش بیزینس پلن نیاز به مهارت تفکر خلاق و دقت دارد، این کار نیازمند تخصص خاصی نمی‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی را برای نوشتن یک بیزینس پلن خوب به شما آموزش دهیم، پس همراه ما باشید.

اول از همه باید بدانید که بیزینس‌ پلن چیست تا بتوانید آن را به راحتی پیاده کنید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ایده‌ای را برای کسب و کار اینترنتی روی یک تکه کاغذ نوشته باشید که روی همان کاغذ چند راهکار را برای انجام آن نیز ذکر کرده باشید، این کاری که شما انجام دادید دقیقا نوشتن یک بیزینس پلن است. البته این بدان معنا نیست که بیزنس پلن نوشته شده توسط شما کامل است، اما مولفه‌های اساسی را برای آن درک کرده و می توانید، با گرفتن آموزش‌های مناسب یک پلن خیلی عالی برای ایده خود را پیاده سازی کنید. وجود بیزینس‌ پلن به شما و دیگران نشان می‌دهد که چه برنامه‌هایی برای راه اندازی شرکت نوپا یا استارتاپ خود دارید. نوع نگارش بیزینس پلن به این شیوه می‌باشد که طرح شما باید شامل کسب درآمد، نحوه اجرای تراکنش‌ها که شامل نیازهای مربوط به کسب و کار می‌باشد‌،

بیزینس پلن

میزان فضای مورد نیاز سرمایه اولیه، تعداد نیروی انسانی و بقیه توضیحات مربوط به این مسائل می‌باشد. در نوشتن یک بیزینس پلن باید تمامی هزینه‌ها و ضررهای احتمالی را نیز پیش بینی کنید. در گفته‌های قبلی مشخص شد که بیزینس پلن ابزاری ضروری برای هر کسب و کار نوپا می‌باشد، که قبل از شروع هر گونه فعالیتی باید نوشته شود. معمولاً سرمایه‌گذاران، بانک‌ها و بنگاه‌ها برای این که روی تجارت شما سرمایه گذاری کنند، به یک برنامه‌ی کاملی نیاز دارند تا تمامی پیش بینی‌های لازم به طور دقیق در آن ذکر شده باشد و  این برنامه پیش شرطی برای سرمایه‌گذاری در تجارت محسوب می‌شود. ما در این مقاله، به چگونگی نوشتن بیزینس پلن مناسب می‌پردازیم و آن را در ۱۰ گام به شما توضیح خواهیم داد.

گام های طراحی و نوشتن بیزینس پلن

در مرحله اول، باید یک خلاصه اجرایی تهیه کنید. خلاصه اجرایی همان موردی می‌باشد که بر روی برنامه‌های شما درباره کسب و کارتان که برای اجرای آن در نظر گرفته اید، می‌باشد. شیوه نگارش بیزینس پلن شامل ترتیب نوشتن و همچنین اطلاعاتی می‌باشد، که در آن باید درج کنید. اولین چیزی که در نگارش بیزینس پلن باید رعایت شود، خلاصه اجرایی است که این بخش در حالت ایده آل در یک تا دو صفحه نوشته می‌شود. اشتباه بسیاری از کسب و کارها این است که خلاصه اجرایی را در بخش آخر انجام می‌دهند.

این مطلب را از دست ندهید
اینفلوئنسر مارکتینگ چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

مرحله دوم فرصت می‌باشد. در این مرحله باید به این سوال پاسخ دهید، که کسب و کار شما قرار است چه نیازهایی را برطرف کند؟ و یا قرار است چه چیزی را به فروش برسانید؟ رقبای تجاری شما چه کسانی می‌باشند؟ مزیت رقابتی شما نسبت به رقیبان دیگر چیست؟ جامعه مصرفی هدف شما چه کسانی می‌باشند؟ و با پاسخ به این سوالات می‌توانید فرصتی که در اختیار کسب و کارتان قرار می‌دهد را توضیح دهید.

بیزینس پلن

در مرحله سوم نوبت به عملیات اجرایی فروش می‌رسد. در این بخش باید مشخص کنید که چگونه می‌خواهید از فرصتی که در اختیار دارید استفاده کنید و کسب و کار خود را به یک تجارت تبدیل کنید. در واقع باید در این بخش یک نوع برنامه بازاریابی و فروش و عملیات نقاط ضعف و قوت خود را بیان کنید و معیارهایی که باعث موفقیت‌تان می‌شود را بازگو کنید. شاید در اینجا سوالی برای‌تان پیش بیاید که بخش عملیات اجرایی فروش بیزینس پلن چیست؟ در این مرحله باید به جزئیاتی که مربوط به نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به بازارهای هدف‌تان می‌باشد، که برای فروش محصولات و خدمات‌تان در بازارهای هدف، میزان و حتی نوع قیمت گذاری و تمامی فعالیت‌ها و مشارکت خود را در آن ذکر کنید. توجه داشته باشید که این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل نحوه فروش کالا و خدمات بازاریابی می‌باشد که باید در آن جزئیات و روش اجرایی را به دقت درج کنید.

در مرحله چهارم باید خلاصه مدیریت شرکت را ذکر کنید. سرمایه گذاران علاوه بر اینکه به دنبال ایده‌های عالی هستند، به دنبال تیم های عالی نیز می‌گردند که همین موضوع گویای آن است که نوشتن بیزینس پلن موفق باعث می‌شود که نظر سرمایه‌گذاران را به سمت خود جلب کنید. در این بخش می‌توانید به توصیف تیم فعلی خود و همینطور افرادی که باید استخدام کنید، بپردازید. اگر شما جزو آن دسته از موسساتی هستید که از قبل در حال کار می‌باشید، می‌توانید در این مرحله یک مرور سریع از ساختار حقوقی، تاریخ شروع کسب و کار و حتی مکانی که در آن در حال کار هستید را عنوان کنید.

بیزینس پلن

در مرحله پنجم، باید به برنامه مالی کسب و کارتان بپردازید. بدون پیش‌بینی مالی، بیزینس پلن‌تان کامل نخواهد بود. برای آن که یک بیزینس پلن اصولی و صحیح را بنویسید، باید بخش برنامه مالی را به آن اضافه کنید. در این بخش شما باید پیش‌بینی‌های لازم درباره قسمت‌های مختلف فروش، نحوه جریان پول، بیانیه درآمد که شامل سود و ضرر می‌باشد و همینطور ترازنامه را در آن ذکر کنید.

در مرحله ششم، باید به بخش پیوست بپردازید. در این بخش از بیزینس پلن باید به تصاویر محصول یا اطلاعاتی که درباره آن وجود دارد بپردازید. این مرحله برای آن می‌باشد که کسب و کار شما به فضای بیشتری نیاز دارد.

در مرحله هفتم، نحوه نوشتن بیزینس پلن مهم است. برای نگارش یک بیزینس پلن خوب، باید نحوه نگارش متن و جملات آن مناسب باشد و باید به آن دقت کنید. جملات هر چقدر کوتاه‌تر باشند راحت‌تر می‌توانند منظور خود را به مخاطبان منتقل کنند. به این مسئله توجه کنید، که ایده‌ها و طرح‌های شما تنها در ذهن شما پایه‌گذاری شده و باید آن را در قالب یک بیزینس پلن موفق به دیگران و به خصوص سرمایه‌گذاران توضیح دهید. بنابراین باید بعد از نوشتن بیزینس پلن آن را چندین بار بخوانید و در صورت نیاز به ویرایش‌های لازم، آن‌ها را روی آن پیاده کنید.

طراحی بیزینس پلن

 در مرحله هشتم، باید به شناسایی مخاطب بپردازید. برای اینکه یک بیزینس پلن موفق بنویسید، باید بدانید که چه کسانی قرار است آن را بخوانند. ممکن است کسانی که طرح بیزینس پلن شما را می‌خوانند، دانش کافی را درباره نوع ایده شما یا تکنولوژی آن نداشته باشند، به همین علت است که می‌گوییم باید زبان بیزینس پلن ساده باشد. شما باید بخش‌های مختلف بیزینس ‌پلن‌تان را از جمله نیاز طراحی، ساخت، اجرا در متن خود بنویسید و آن‌ها را به زبان علمی ساده در آن درج کنید. باز هم تاکید می‌کنیم که در نحوه نوشتن بیزینس پلن باید توجه داشته باشید که چه کسانی و با چه سطح علمی و تفکری قرار است آن را مطالعه کنند.

این مطلب را از دست ندهید
اینفلوئنسر مارکتینگ چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

در مرحله نهم باید به پیش‌بینی بپردازید، نوشتن بیزینس پلن نوعی نقشه راه برای کسب و کارتان  و همینطور ادامه راه شما می‌باشد، در نتیجه باید تمامی احتمالات را در آن در نظر بگیرید. برای تمامی مشکلات احتمالی که به ذهن‌تان می‌رسد، راه حل در نظر بگیرید. نیازهای‌تان را به روشنی در آن درج کنید.

در مرحله دهم، باید به اهداف آتی برسید. در بخش پایانی یا بخش دهم بیزینس پلن‌تان باید تمامی اهداف خود را به صورت واضح و شفاف بنویسید و برنامه خود را برای دستیابی به این هدف‌ها با توجه به بازه زمانی مشخصی درج کنید. برای مثال اگر هدف‌تان از راه اندازی کسب و کار درآمد زیاد می‌باشد، باید احتمالاتی که در چه مدت زمانی به آن درآمد دست خواهید یافت؛ مثلاً در یک سال آینده می‌توانید به این مقدار درآمد دست پیدا کنید.

ما در این مقاله به سوال بیزینس پلن چیست به‌ روشنی و واضحی تمام پاسخ دادیم و ۱۰ مرحله موثر برای نوشتن بیزینس پلن را معرفی کردیم، برای اینکه بیزینس پلن موفقی را بنویسید، زمان لازم را برای نگارش آن بگذارید و این یکی از اصول مهم در شروع کار شما می‌باشد. همچنین می‌توانید به عنوان نمونه طرح‌های بیزینس پلن‌های استارت‌آپ‌های مختلف را مطالعه کرده تا ایده‌هایی در ذهن شما شکل بگیرد و اگر در فکر آن هستید که سرمایه‌گذاری را جذب کنید، باید تمامی این مراحل را انجام دهید. باز هم تاکید می‌کنیم که نوشتن بیزینس پلن تخصص خاصی لازم ندارد و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار بهترین فرد برای نگارش آن خواهید بود.

یک دیدگاه ارسال کنید

8 + نوزده =