اس‌ ام ‌اس مارکتینگ چیست؟ تاثیرات اس ام اس مارکتینگ در فروش

اس‌ ام ‌اس مارکتینگ به معنای استفاده از پیامک، برای ارسال کردن پیام‌های تراکنشی و حتی کمپین‌های تبلیغاتی می‌باشد. این ابزار برای ارسال تخفیف‌ها، اطلاع رسانی‌ها، پیشنهادهای فروش ویژه و غیره مورد استفاده برندها و کسب وکارها قرار می‌گیرد. از این ابزار برای آگاهی بخشی، وفادارسازی مشتریان، افزایش در فروش و غیره تاثیر زیادی بر روی کسب و کارها دارد.

اهمیت استفاده از بازاریابی پیامکی یا اس‌ ام ‌اس مارکتینگ:

امروزه کاربران با حجم زیادی از محتوای تبلیغاتی در فضای آنلاین و آفلاین رو به ‌رو هستند. شما هر روزه در هر شهری که باشید، حجم زیادی از بیلبوردهای تبلیغاتی گرفته تا بنرهای تبلیغاتی، وب سایت‌ها، تبلیغات در اپلیکیشن‌ها و غیره را مشاهده می‌کنید؛ که هر کدام به صورت غیر مستقیم و یا مستقیم توجه کاربران را به خود جلب می‌کنند.

مزایای بازاریابی پیامکی

اما در این بین، تاثیر بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ را نمی‌توان انکار کرد؛ چرا که در این روش، پیام به صورت مستقیم به کاربران ارسال می‌شود. اس ام اس مارکتینگ از جمله مهم‌ترین کانال‌ها برای ارسال پیام مستقیم به کاربران و مخاطبین می‌باشد و از موثرترین ابزارهایی است که در آن می‌توان با مشتریان به تعامل پرداخت. در تیجه تعامل ایجاد شده، کاربران به مشتری و مشتریان به مشتریان وفادار تبدیل خواهند شد.

مزایای اس ‌ام ‌اس مارکتینگ یا بازاریابی موبایلی:

استفاده از بازاریابی پیامکی یا اس ‌ام ‌اس مارکتینگ مزایای زیادی دارد. با استفاده از این ابزار می‌توان برای تکمیل استراتژی که یک ضرورت به شمار می‌رود بهره گرفت.

اول، در جهان امروز تقریبا همه‌ی کاربران به موبایل دسترسی دارند.

طبق تحقیقات، بیشتر از ۶۵ درصد افراد در جهان به تلفن‌های همراه دسترسی دارند. در ایران نیز سیم‌کارت‌های فعال موبایل، از ۱۱۸ میلیون فراتر می‌رود. با دیدن این ارقام می‌توان دریافت که به کارگیری اس ام اس مارکتینگ در رشد کسب و کارها موثر خواهد بود و باعث افزایش فروش خواهد شد. اس ام اس مارکتینگ

دوم، اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی، تکمیل‌کننده ایمیل مارکتینگ می‌باشد.

 ابزار مارکتینگ از جهات بسیاری با یکدیگر شباهت‌هایی دارد. بهترین نتیجه زمانی به وجود می‌آید که دو ابزار ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ در این کانال در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند. ‏sms مارکتینگ نرخ تعامل بسیار بالایی دارد. بیشتر از ۹۰ درصد پیامک‌ها در سه دقیقه اول باز خواهند شد. این بازدهی سریع باعث شده تا اس ام اس مارکتینگ بهترین ابزار برای ارسال اخبار و اطلاع رسانی‌های فوری کسب و کارها به حساب آید.

سوم، پیامک کاربران آفلاین را نیز هدف قرار می‌دهد.

پیامک وسیله‌ای است که می‌تواند با کانال‌های دیجیتال مارکتینگ ترکیب شود و مورد استفاده قرار بگیرد. برخلاف ابزارهای آفلاین دیگر، به صورت موقت یا به طور کلی به اینترنت نیاز ندارد و همین باعث می‌شود که پیام‌ها مهم جلوه داده شوند.

بهترین زمان استفاده از اس ام مارکتینگ:

سرویس‌های ارسال پیامک یا اس ام اس مارکتینگ باعث شدند تا کار برای برندها ساده‌تر شود. اس ام اس مارکتینگ به معنای وارد شدن به یک پنل کاربری یا تایپ متن با کارت‌های محدود نیست. استفاده از این ابزار از جهات مختلفی مورد بهره‌وری قرار می‌گیرد. در اجرای کمپین‌های اس ام اس مارکتینگ باید توجه کرد تا کمپین شما مورد توجه کاربران قرار بگیرد و نتیجه خوبی را برای کسب و کار شما رقم بزند. فاکتورهای مورد استفاده در این ابزار از قبیل: کمپین‌هایی که به کاربران پیشنهادهای فوق ‌العاده ارائه می‌دهند، گروه‌هایی که برای ارسال پیام انتخاب می‌شود و غیره. اما از جمله مهم‌ترین عوامل این است که شما پیام را در چه زمانی از روز برای کمپین‌تان ارسال می‌کنید؟

نکات مهم در اس ام اس مارکتینگ

فرستادن پیام در طول روز باعث می‌شود تا بر میزان موفقیت‎تان تاثیر بگذارد. زمانی که شما پیام را برای کاربر ارسال می‌کنید، ممکن است ارزش پیشنهادی برای وی، بسیار وسوسه انگیز باشد و نتیجه‌ی فوق العاده‌ای به شما دهد. اما هنگامی که زمان اشتباهی برای ارسال کردن پیامک خود انتخاب کنید، تمامی زحمات‌تان از بین می‌رود و پیشنهادهای وسوسه انگیزتان نابود می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید
چرا به طراحی سایت نیاز است؟

یکی از مسائلی که باید در اس ام اس مارکتینگ به آن توجه کنید، شناخت مخاطبین کسب و کار یا برندتان می‌باشد. چه زمانی بهترین نتیجه برای کمپین شما ایجاد می‌شود؟ این سوال کاملاً بسته به حوزه فعالیت کسب و کارتان و همینطور پیامی که برای مخاطب ارسال می‌کنید دارد. بازاریابی پیامکی می‌تواند در فروش آنلاین، به شما کمک کند تا افزایش فروش داشته باشید.

فروشگاه‌ها می‌توانند از این وسیله برای معرفی کردن محصولات جدیدشان، تخفیف‌ها، پیشنهادهای ویژه، خرید و پرداخت استفاده کنند. طبق آمارها بهترین زمان برای ارسال پیامک‌های فروش آنلاین ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۹ بعد از ظهر می‎باشد. این زمان، از نظر خریداران فروشگاه‌ها زمان استراحت می‌باشند. در این زمان کاربران می‌توانند برای نیازهای شخصی خود وقت بگذارند.

ارائه دهندگان خدمات:

بازاریابی پیامکی همیشه بر فروش محصولات تمرکز نمی‌کند، بلکه می‌تواند ابزاری باشد برای افزایش تعامل و ایجاد کردن تجربه کاربری بهتر. برای مثال خدمات زیبایی، مثل آرایشگاه‌ها، مراکز پزشکی و غیره. این مراکز به مراجعین خود پیام ارسال می‌کنند. ارسال پیامک در این مراکز، بدین صورت است که برای بار اول پیام برای تایید نوبت به کاربران ارسال می‌شود و پیام دوم درست ۲۴ ساعت قبل از فرا رسیدن زمان نوبت، جهت یادآوری ارسال خواهد شد. با این روش، مشتریان و مراجعه کنندگان اعتماد بیشتری به کسب و کار شما پیدا خواهند کرد.

رستوران‌ها و سرویس‌های سفارش غذا:

از جمله کسب و کارهایی که توانستند به خوبی از اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی استفاده کنند، رستوران‌ها و کترینگ‌ها می‌باشند. این مراکز اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن همراه مشتریان خود را ثبت می‌کنند و بدین صورت اطلاعات آن‌ها را با میل و رغبت مشتریان دریافت می‌کنند. آن‌ها از این اطلاعات برای ارسال کدهای تخفیف، رزرو و ارسال اطلاعات فروش استفاده می‌کنند. این پروسه برای وفادار سازی مشتریان صورت می‌گیرد.

ویژگی های اس ام اس مارکتینگ

چالش و مسئله مهمی که صاحبان رستوران‌ها با آن مواجه هستند، اطمینان حاصل کردن از زمان درست ارسال پیامک است. این مسئله که تخفیف‌های پیامکی خیلی زود و یا خیلی دیر به کاربران ارسال نشود بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که پیام خیلی زود ارسال شود، ممکن است فراموش شود. اگر ارسال کردن کمپین دیر انجام شود، ممکن است کار از کار گذشته باشد و مشتری قبل از گرفتن پیام غذای خود را سفارش دهد. در نتیجه بهتر است پیام، قبل از زمانی که کاربران تصمیم دارند سفارش غذایشان را ثبت کنند ارسال شود.

این مطلب را از دست ندهید
نمونه‌های بازاریابی محتوایی موفق در ایران و جهان

ساعت درست ارسال پیام برای رستوران‌ها و کترینگ‌ها ۱۲ ظهر و یا ۱۹ تا ۲۰ شب می‌باشد. علاوه بر تمامی مسائل گفته شده، رستوران‌ها از بازاریابی پیامکی برای ارسال کردن پرسشنامه، جهت دریافت بازخورد استفاده می‌کنند. به این ترتیب که یک پیامک ارسال می‌کنند تا به داده‌های بسیاری دست پیدا کنند. نتیجه به شما کمک می‌کند تا سرویس‌های خود را بهبود ببخشید و میزان رضایت مشتریان خود را بالا ببرید.

دسته بندی‌های گفته شده تنها شامل چند کسب و کار هستند و بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌ها از اس‌ ام ‌اس مارکتینگ در استراتژی خود استفاده می‌کنند.

این نکته مهم است که ارسال پیامک به کسب و کار و مشتریان شما بستگی دارد. اما راه حلی وجود دارد که برای همه کسب و کارها نیز می‌تواند مفید باشد. شما به عنوان صاحب برند خود باید به بررسی دقیق کمپین‌های قبلی و آنالیز کردن نتایج آن‌ها بپردازید. با توجه به نتایج به دست آمده در شرایط مختلف می‌توانید زمان درست را برای ارسال پیامک انتخاب کنید. این گونه به موفقیت یک گام دیگر نزدیک‌تر شوید. در این میان برخی از شرکت‌ها هستند که به نتیجه قطعی برای ارسال پیامک نرسیده‌اند، یا به تازگی کار را شروع کرده‌اید. حا چه باید کرد؟

پیشنهاد ما به شما ارسال پیامک بین ساعت‌های ۱۲ تا ۱۵ است. طبق تحقیقات انجام گرفته، به این نتیجه رسیده‌ایم که حدود ۳۳ درصد از کاربران در این زمان پیامک‌های خود را نگاه می‌کنند.

قوانین استفاده از اس‌ ام ‌اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی:

این ابزار یک کانال ساده و در دسترس برای تمامی شرکت‌ها و کسب و کارها می‌باشد و برعکس برخی از ابزارهای بازاریابی، چالش‌های زیادی در آن وجود ندارد. البته به شرطی که از یک سرویس معتبر استفاده شود. می‌توان با رعایت کردن نکات جزئی به موفقیت رسید.

اول، با رضایت خود کاربران برای آن‌ها اس ام اس ارسال کنید:

از جمله نقاط قوت کانال‌هایی مثل ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ این است که مشتریان با خواست خودشان آدرس ایمیل و شماره همراه خود را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند. به هیچ عنوان از لیست‌های آماده که چند صد یا چند هزار شماره در آن‌ها وجود دارد، استفاده نکنید.  

دوم، حواستان به زمان‌بندی ارسال پیامک باشد.

اس ام اس، تقریباً بعد از دریافت توسط کاربران باز می‌شود و این بر خلاف ایمیل است. چرا که کاربران ایمل‌های خود را دو، سه روز یک‌بار چک می‌کنند. به همین دلیل، پیامک می‌تواند راه حلی فوق‌العاده‌ برای ارسال پیام‌های فوری باشد. اما اگر در فرستادن پیامک زمان‌بندی مناسب رعایت نشود، می‌تواند مانند یک تیغ دولبه عمل کند! قطعا هیچ کاربری تمایل ندارد در ساعات دیر وقت شب یا صبح زود پیامک تبلیغاتی دریافت کند.

ویژگی های اس ام اس مارکتینگ

سوم، نام برند خود را در اس‌ ام‌ اس ذکر کنید:

هنگام ارسال پیامک‌ها حتما باید نام ‌برند را عنوان کنید. تصور کنید در این پیام، شما یک بلیط خرید در اختیار مشتریان می‌گذارید، اما آن‌ها نمی‌دانند که کجا یا به چه شکلی قرار است از آن استفاده کنند! نتیجه کاملا مشخص است. با توجه به این مطلب سعی کنید حتماً نام برند و کسب و کارتان را در جای مناسبی از پیام و به شیوه‌ای جذاب ذکر کنید.

این مطلب را از دست ندهید
وظیفه شتاب دهنده چیست؟

چهارم، بازاریابی پیامکی را در ترکیب و برای تکمیل استراتژی دیجیتال مارکتینگ به کار ببرید:

دیجیتال مارکتینگ از ابزارها و روش‌های مختلفی تشکیل شده که در کنار هم این استراتژی را می‌سازند و باعث می‌شوند تا بتوان با مشتریان ارتباط و تعامل ایجاد کرد. بازاریابی پیامکی مرکز این کانال‌ها است که با یکدیگر مکمل می‌باشند. شما می‌توانید یک کمپین را با هر دو ابزار ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ پیش ببرید.

با این کار می‌توانید با ایمیل اطلاعات جزئی‌تر و کامل‌تری را ارسال کنید و با پیامک اطلاعات کوتاه‌تر و فوری را برای کاربران‌تان ارسال کنید.

ابزارهای بازاریابی پیامکی:

اس ام اس از قدیمی‌ترین تکنولوژی‌های برقراری ارتباط است و به اندازه پیدایش تلفن همراه قدمت دارد. این ابزار از جمله ابتدایی‌ترین ابزارهای ارسال پیامک‌های انبوه می‌باشد. در سرتاسر جهان سایت‌های ارائه دهنده زیادی از خدمات بازاریابی پیامکی بهره‌مند شده‌اند و آن‌ را ارائه می‌دهند.

مانتی موبایل:

مانتی موبایل از جمله سرویس دهنده‌های ارسال پیامک در سرتاسر دنیا به شمار می‌رود که خدمات ارتباط با مشتریان را از طریق خطوط تلفن ارائه می‌کند. این شرکت در سرتاسر جهان خدمات صوتی، پیامکی و غیره را به مشتریان ارائه می‌دهد.

بازاریابی پیامکی چیست

موبایل مانکی:

موبایل مانکی از جمله سرویس ارتباط با مشتریان می‌باشد که ابزارهای ارتباطی مختلفی از جمله اینستاگرام، پیام‌رسان فیس‌ بوک، پیامک و غیره را ارائه می‌دهد. بازاریابی از طریق این پیام رسان‌ها بر پایه خدمات هستند و امکان پیاده‌سازی کردن مارکتینگ اتومیشن نیز در این پلتفرم ساده‌تر شده است. این شرکت از جمله شرکت‌های معتبر در سراسر دنیا به حساب می‌آید. اما به دلایل مختلف از جمله تحریم و متصل نشدن شبکه موبایل ایران، در کشور ما استفاده از آن امکان پذیر نمی‌باشد یا بسیار محدود است.

توصیه‌های مهم در اس ام اس مارکتینگ:

  • از جمله توصیه‌های مهم در اس ام اس مارکتینگ، ارسال پیشنهادهای ویژه، کدهای تخفیف اختصاصی و کمپین‌هایی مانند ((یکی بخر دو تا ببر)) می‌تواند گام‌های بسیار مناسبی برای رسیدن به موفقیت باشد.
  • یکی از مهم‌ترین کارها در این ابزار، شفاف سازی کردن می‌باشد. توصیه می‌شود، برای کاربران از شخصی سازی پیامک استفاده کنید.
  • پیامک‌ها بهترین راه برای گرفتن بازخورد از مشتریان است.
  • پیام می‌تواند ابزاری مناسب برای هدایت کردن مشتریان به لینک مورد نظر باشد.از اس‌ ام ‌اس برای ایجاد تعامل با کاربران استفاده کنید.

یک دیدگاه ارسال کنید

یازده + 14 =