تبلیغات مدرن + تبلیغات در شبکه های اجتماعی

با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی زندگی مردم در سر تا سر دنیا تغییر یافت. این تغییر از جنبه‌های متفاوتی بود. از جمله‌ی این جنبه‌ها تغییر در برقراری ارتباطات و شیوه‌های تبلیغاتی بود. در گذشته برای تبلیغ یک برند و محصول آن، تنها رسانه روزنامه بود. بعد از پیدایش تلویزیون، تبلیغات شکل گسترده‌تری به خود گرفت. با گذشت زمان و پیشرفت گوشی‌های همراه، تبلیغات آنلاین شکل گرفتند که همه این ها در لیست تبلیغات مدرن جای می گیرد.. دیگر تبلیغات محدود به یک شهر یا کشور نشد، بلکه جهان به شکل یک دهکده در نظر گرفته شد و تمام مردم در جای جایِ دنیا توانستند به شکل راحت‌تری با یکدیگر ارتباط بگیرند و به معرفی محصول و یا خدمات برند خود بپردازند.

همان طور که گفته شد، در نیای امروز تبلیغات تنها به تلویزیون و روزنامه‌ها خلاصه نمی‌شود. شیوه‌های مدرنی از تبلیغات به وجود آمده است. علاوه بر آن، آموزش این شیوه‌های جدید، برای تبلیغات در سازمان‌ها نیز شکل گرفت. تبلیغات مدرن نیز از جمله این شیوه‌های نوین می‎باشد، که با نگاه کردن به آن‌ها پی می‌بریم که این مدل از تبلیغات، ایده‌های کارآمدتر و مفیدتری در ذهن مخاطبان به وجود آورده است. تبلیغات مدرن در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام نیز صورت می پذیرد.

روش های صحیح تبلیغات مدرن

کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، از تبلیغات و بازاریابی در کسب و کارهای خود استفاده می‌کنند. در واقع به جرات می‌توان گفت که تبلیغات مدرن، قسمت مهمی از دنیای تجارت را به خود اختصاص داده است. اگر تولید کننده یک محصول یا خدمات مفیدی را در دست داشته باشد، باید بدانید که با چه هنری آن را به فروش برساند.

تبلیغات مدرن یا سنتی

متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها هستند که با وجود گسترش تکنولوژی، همچنان از شیوه‌های سنتی، برای تبلیغات محصول و خدمات خود استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان از روش‌های تبلیغات مدرن بهره نمی‌گیرند. اما لازم است که در این عرصه به تبلیغات مدرن توجه ویژه شود. شرکت‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که از این روش‌های نوین در انجام پروژه‌های تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید
چرا به طراحی سایت نیاز است؟

این شرکت‌ها برای پروژه‌های تبلیغاتی از ایده‌های خلاقانه استفاده می‌کنند. امروزه دیگر تبلیغاتی مثل: تبلیغات روزنامه‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی که به صورت کاغذ هستند زیاد استفاده نمی‌شود. افراد زیادی هستند که همچنان به دلیل داشتن روحیه‌ی سنتی این مدل از تبلیغات را ارجع‌تر می‌دانند. آن‌ها فکر می‌کنند که شیوه‌های تبلیغات کاغذی مانند روزنامه‌ها یا تبلیغات رسانه‌هایی مثل تلویزیون و رادیو موثرتر عمل می‌کنند و می‌توانند در فروش، مفید واقع شوند.

این افراد بهتر است تا در کلاس‌هایی که به روش‌های جدید و ایده‌های نوین تبلیغات می‌پردازند، شرکت کنند تا با استفاده از این روش‌های جدید، از ایده‌های کهنه دست بکشند. شیوه‌های تبلیغاتی، ابزارهای نوینی هستند که  در جهت از بین بردن شیوه‌های قدیمی عمل می‌کنند و سازمان‌ها از این روش‌های تبلیغاتی مدرن، برای تبلیغات و بازاریابی در چند کشور و یا حتی چندین قاره استفاده کنند. امروزه سرمایه گذاران نیز در جهت تبلیغات محصولات و خدمات شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که تحت نظارت‌شان هستند، از این ایده‌ها بهره می‌گیرند.

بازاریابی تبلیغات مدرن

مقاله‌های بسیار زیادی در این مورد در سر تا سر جهان نوشته شده که در بعضی از آن‌ها تکنیک‌های به روز دنیا که بسیار معروف می‌باشند، معرفی و ارائه شده است. چرا که امروزه بیشتر فعالان این عرصه به دنبال کشف کردن تکنیک‌های جدید انگیزشی، برای استفاده کردن در پروژه‌های خود هستند. بیشترین دلیل رشد این تکنیک‌های تبلیغاتی جدید، پیدایش اینترنت است. برخی از کاربران نیز ایده‌های خلاقانه، یکر و تازه را عامل رشد می‌دانند، که تبلیغات رسانه‌ای به تکنیک‌های بسیار مدرن و قابل توجه مبدل شده است.

یکی از شیوه‌های تبلیغات مدرن که موثر است، تبلیغات اینترنتی می‌باشد:

از انواع تبلیغاتی می‌توان به تبلیغات اینترنتی اشاره کرد که دارای مفاهیم بسیار پیچیده‌ای می‌باشد و انواع مختلفی دارد. بعضی از این تکنیک‌ها امروزه مورد توجه بسیاری از مشاوران تبلیغاتی قرار گرفته است. مانند تبلیغات ایمیلی که یکی از تکنیک‌های تبلیغاتی می‌باشد. در این آژانس‌ها، این موارد مورد بررسی و استفاده قرار می‌گیرند و این مدل از تبلیغات مانند دیگر مدل‌های آن مثل تبلیغات وبلاگی، تبلیغات موقعیتی، تبلیغات بنری و غیره را نیز در بر می‌گیرد.

این مطلب را از دست ندهید
مدیر پروژه کیست؟ و چه وظایفی دارد؟

تبلیغات از طریق طراحی بنر:

وب سایت‌ها از دیگر تکنیک های تبلیغات مدرن می‌باشند و بر اساس تجربه مشخص شده که تبلیغات بیلبوردی که در جاده‌ها وجود دارند که بازخوردهای بسیار زیادی دارد و طرفداران زیادی را نیز جذب خود کرده است. نوعی از این تبلیغات که شبیه به این مدل هستند، در فضای وب نیز وجود دارد. تا به حال به نوارهای تبلیغاتی در حین وب گردی که در بالای صفحه‌ها هستند، نگاه کرده‌اید؟ آن‌ها را بررسی کرده‌اید؟ این نوارهایی که در بالای صفحه وجود دارند، در واقع همان بنرهای تبلیغاتی سایت‌ها می‌باشند.

یکی دیگر از شیوه‌های تبلیغات مدرن، استفاده کردن از موسیقی می‌باشد:

از جمله تکنیک‌های تبلیغات مدرن استفاده از موسیقی است. این متد از روش‌های ترغیب کننده برای خرید محصول و خدمات است و باعث متقاعد کردن کاربران برای خرید می‌شود. این حرکت برای صاحبان شرکت‌ها و برندها سودمند است. انجام تکنیک‌های گفته شده باعث می‌شود که مصرف کننده درباره محصول و خدمات فکر کنند. حتی نظر دیگر کاربران نیز برای مشتریان مهم است. در نهایت آن‌ها به یکی از مشتریان کسب و کارتان تبدیل می‌شوند. تکنیک‌های این مدل تبلیغات، بر اساس روانشناسی برنامه‌ریزی شده است. در حقیقت این روش نوعی استراتژی در تبلیغات مدرن به حساب می‌آید و می‌تواند هر یک از انواع رسانه‌های صوتی و تصویری را در خود بگنجاند.

روش های تبلیغات به صورت مدرن

تاثیر تشویق در تبلیغات مدرن:

از دیگر شیوه‌های تبلیغات مدرن، تشویق می‌باشد. تبلیغات تشویقی، نوعی از تبلیغات مدرن هستند که در آن‌ها از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شود و این مسئله باعث ترغیب و تشویق مصرف کنندگان می‌شود. این حرکت به نوعی جلب توجه مصرف کننده به حساب می‌آید و روشی موثر در این عرصه است. تهیه هدیه تبلیغاتی و درست کردن رویدادهای رسانه‌ای، کاری بسیار خلاقانه و تاثیرگذار می‌باشد که دارای توجیه اقتصادی است.

این مطلب را از دست ندهید
وظیفه شتاب دهنده چیست؟

استفاده از تاثیر حمایت و پشتیبانی از دیگر شیوه‌های تبلیغات مدرن:

شرکت کورن فلکس درباره تبلیغ و به ویژه تبلیغاتی برای به فروش رساندن محصولات تولید شده، در تبلیغات رسانه‌ای از یکی از هنر پیشگان معروف دعوت کرد. علت این کار، نشان دادن حمایت و پشتیبانی یک هنر پیشه معروف از آن محصول بود. این حرکت باعث ترغیب مشتریان به خرید، حتی برای یک بار، شد.

تبلیغات غیر مستقیم، از دیگر شیوه‌های تبلیغات مدرن می‌باشد:

تبلیغات غیرمستقیم، تبلیغاتی هستند که با استفاده از برندهای محصولات یک شرکت و یا کمپانی‌های خاص در تهیه فیلم یا سریالی صورت می‌گیرد. با این روش به صورت غیرمستقیم آن برند تبلیغ می‌شود. این سبک از تبلیغ در لیست تبلیغات مدرن قرار می گیرد.

استفاده از تکنیک تبلیغاتی جایگزینی از دیگر شیوه‌ها می‌باشد:

برای تبلیغ کردن محصولات ممنوعه در کشورهایی که قانون‌های خاصی دارند، مانند تبلیغ محصولاتی مثل مخدرها، نوشیدنی‌های الکلی یا هر چیزی که در آن الکل وجود دارد، ممنوع می‌باشد. به همین منظور برندهایی ساخته شدند که به نام برندهای پوششی شناخته می‌شوند و زمانی که آن‌ها به تبلیغ می‌پردازند، برای کاربران تداعی کننده‌ی همان محصولات ممنوع التبلیغ می‌باشد.

تبلیغات پیکسلی از دیگر شیوه‌های تبلیغات مدرن هستند:

از دیگر مدل های تبلیغات مدرن، تبلیغات پیکسلی می باشد یعنی تبلیغات اینترنتی که در آن‌ها هزینه‌های هنگفتی صرف شده و همه هزینه‌ها بر اساس تعداد پیکسل‌های استفاده شده در آن تبلیغ می‌باشد. این نوع تبلیغات به سال ۲۰۰۵ برمی‌گردد. در این سال دانشجویی با طراحی وب سایت و گذاشتن نامی عجیب بر روی آن به اسم ((میلیون دلاری)) شروع به تبلیغات پیکسلی کرد. در این تبلیغات کاربر برای ثبتِ نام و برند خود، می‌تواند فضای تبلیغاتی خریداری کند و هزینه این فضا با استفاده از پیکسل‌های شمارش شده اشغال می‌شد و برای آن سازمان محاسبه می‌گردد. حداکثر از این صفحه یک دلار هزینه در بر می‌دارد و باید تبلیغات به یک میلیون پیکسل محدود ‌شود.

یک دیدگاه ارسال کنید

هفده − 16 =