تحقق فروش در اینستاگرام + تاثیر قیف فروش در اینستاگرام

شاید شما به عنوان برندی تازه تاسیس، در پی رشد و گسترش فضای فروش محصولات و خدمات‌تان هستید و یا به دنبال یافتن راه‌هایی برای فروش در فضای مجازی باشید. در این میان فروش از طریق اینستاگرام، بهترین و موثرترین راه می‌باشد. ما برای آشنایی با روش‌های افزایش فروش، در این پلتفرم جذاب، اکانت افرادی که در این زمینه موفق عمل کرده‌اند را مورد بررسی و تحقیق قرار داده‌ایم. در این مقاله، افزایش فروش بدون پرداخت تبلیغات را به شما آموزش خواهیم داد.

در سال ۲۰۱۴ بود که الیزه از شغل خود در یک آژانس بازاریابی استعفا داد و برای ارائه خدمات بازاریابی شروع به فروش در وب سایت‌های اینترنتی کرد. در نهایت وی توانست در حالی که به جهانگردی و سفر می‌پرداخت به صورت آنلاین، به کسب درآمد بپردازد. الیزه در سال ۲۰۱۶ بود که تلاش خود را برای ارتقا دادن برند شخصی خود را در اینستاگرام آغاز کرد. پس از آن به شروع پست گذاری، نوشتن استوری و پرداختن به نکات آموزشی بازاریابی از طریق اینستاگرام رو آورد.

در تابستان سال ۲۰۱۶، اکانت اینستاگرام الیزه به ۳۰ هزار دنبال کننده و در پایان سال به ۵۰ هزار نفر رسید. با تمام این تفاسیر، الیزه فهمید که در مراحل اولیه‌ی کار اشتباهات بسیاری مرتکب شده بود. اشتباهات وی در ابتدای کار این بود که به پیام‌های دنبال کنندگان پاسخ نمی‌داد و با آن‌ها ارتباط مستقیم برقرار نمی‌کرد؛ اما در دراز مدت متوجه آن شد که مردم، او را به خاطر آژانس تبلیغاتی دنبال نمی‌کنند؛ بلکه برای علاقه به سبک زندگی و مسافرت‌هایش او را فالوو کرده‌اند. دانستن این نکته، نقطه شروع برند شخصی الیزه محسوب می‌شود.

الیزه توانست با دنبال کنندگانش صحبت کند و به نیازهای آن‌ها توجه کرد. او توانست اولین محصول دیجیتالی خود را در سال ۲۰۰۷ به نام Instagrowth Boss عرضه کند. از این سال به بعد کسب و کار وی به صورت کامل تغییر پیدا کرد.

امروزه از الیزه، به عنوان مربی برای صاحبان کسب و کار یاد می‌شود، که به آن‌ها کمک می‌کند محصولات و خدمات خود را از طریق اینستاگرام به فروش برسانند. 

فروش در اینستاگرام

فروش در اینستاگرام:

اینستاگرام در سال‌های اخیر به عنوان ابزار کاربردی فروش و بازاریابی عمل کرده است. الیزه در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار با مشاهده راسل برانسون، در همایشی با عنوان (( هک قیف فروش)) بسیار شوکه شد. الیزه اعتقاد داشت که اینستاگرام می‌تواند تنها به فروش کمک کند. اما در این همایش با افراد تاثیر گذاری مثل برانسون در بخش‌های کسب و کار آشنا شد. آن‌ها اعتقاد داشتند که اینستاگرام به محیط تبلیغاتی تبدیل شده است. فیس‌ بوک به طور پیوسته در تلاش است تا اینستاگرام را به  طور اختصاصی در حوزه‌های فروش به بروزترین امکانات خود مجهز کند.

الیزه جزو افرادی بود که در سال ۲۰۱۶ به رابطه عمیق با دنبال کنندگان توجهی نمی‌کرد؛ او بیشتر بر روی افزایش تعداد آن‌ها تمرکز داشت. با این وجود این مطلب بسیاری از افراد هستند که بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده دارند اما درآمدی از این راه کسب نمی‌کردند. در مقابل، افرادی هستند که با داشتن هزار دنبال کننده، درآمدشان ۵ برابر یک کارمند معمولی می‌باشد.

قابلیت‌های اینستاگرام برای ارتباط گرفتن با مشتریان در سال‌های گذشته به افراد اثبات شده است. این پلتفرم می‌تواند محلی برای افراد علاقه‌مند به زمینه کاری و فعالیت شما تبدیل شود. موفقیت دانشجویان الیزه نیز در این زمینه چشمگیر بوده است.

انواع محتوا در فضای اینستاگرام:

موضوع و داشتن محتوا در پلتفرم اینستاگرام شامل نکات ریز بسیار زیادی می‌باشد. برای مثال سوالی که مطرح می‌شود این است که اگر بخواهید عکسی را در اینستاگرام پست کنید، چه تدابیری برای داشتن لایک‌ها و اشتراک گذاری‌های قابل قبول خواهید داشت؟

الیزه به کپشن‌های اینستاگرام، علاقه بسیار زیادی دارد. درباره‌ی انتشار عکس شخصی می‌توان متنی را انتخاب کرد که کمتر به تصویر مربوط باشد. برای مثال او در یکی از پست‌های خود که با نامزدش عکس گذاشته بود، کپشنی نامربوط به عکس را نوشت.

متن کپشن این بود:

(( تقدیم به همه زوج‌هایی که نامزدی دارند که صاحب یک کسب و کار آنلاین است. آن‌هایی که وقتی یادمان می‌رود غذا بخوریم، برای‌مان غذا درست می‌کنند. همان‌هایی که وقتی به موفقیت می‌رسیم، اندازه خودمان یا حتی بیشتر از خودمان برای‌مان خوشحال می‌شوند.))

مردم از این پست و کپشن استقبال بسیار زیادی کردند و با به اشتراک گذاشتن آن، در بین دوستان و آشنایان خود، بقیه را دعوت کردند که این کپشن را مطالعه کنند. این از جمله بزرگ‌ترین موفقیت‌ها برای الیزه محسوب می‌شد. او بعدها قسمت‌هایی که مربوط به خود بود را از کپشن حذف کرد و آن را به صورت یک سخن حکیمانه بازنویسی کرد. همین مسئله باعث شد که تعداد افراد بسیار زیادی آن را باز نشر کنند، یا شریک زندگی خود را در زیر آن پست، اصطلاحاً تگ کنند. دلیل این موفقیت آن بود که پست، کمتر درباره الیزه صحبت می‌کرد و بیشتر برای دنبال کنندگان مفید بود.

انتشار ویدئو در اینستاگرام:

انتشار ویدیویی نیز از جمله روش‌های کاربردی، برای جلب توجه مخاطبان به سمت پست‌های شما می‌باشد؛ چرا که اینستاگرام در بخش اکسپلور، ویدیوهای آی جی تی وی را به صورت اتوپلی پخش می‌کند و همین باعث می‌شود تا کسانی که شما را دنبال نمی‌کنند، از محتوا دیدن کنند.

لایو در اینستاگرام:

امروزه لایوهای اینستاگرام نیز دستخوش تغییرات متعددی شده است. اگر از قبل درباره‌ی زمان گذاشتن ویدیوی لایو، به مخاطبان اطلاع دهید، احتمالاً کمتر کسی ویدیو را مشاهده خواهد کرد. اما با بروزرسانی شدن اینستا، می‌توان لایک‌ها را در بخش استوری ذخیره کرد و می‌توان آن‌ها را باز پخش کرد. البته این ابزار به مدت ۲۴ ساعت بر روی صفحه شما باقی خواهد ماند. به دلیل استفاده مکرر و بسیار زیاد از لایو، در دوران کرونا اینستاگرام، ذخیره لایو در استوری را حذف کرده و به جای آن قابلیت ذخیره آی جی تی وی را به وجود آورده است.

قیف فروش در اینستاگرام

تغییرات لایو در نسخه‌ی جدید اینستاگرام:

در نسخه‌های قدیمی باید ویدیوهای لایو را در گوشی ذخیره کرده و آن‌ها را به صورت آی جی تی وی در صفحه خود آپلود می‌کردید؛ ولی به دلیل انتشار نسخه جدید، این قابلیت در پلتفرم اینستاگرام به روز رسانی شد و در یک مرحله خلاصه شد. البته لازم به ذکر است که همانند گذشته می‌توان لایو خود را بعد از اتمام، منتشر نکرد.

این مطلب را از دست ندهید
تاثیر سئو موبایل در بهینه سازی وبسایت

قابلیت‌های اینستاگرام برای ساخت یک قیف فروش:

همه ما انسان‌ها به نوعی مشتری کسب و کاری هستیم و کالای خدماتی را خریداری می‌کنیم و این بدان معناست که برندها در رسیدن به نقطه فروش در اینستاگرام، ما را همراهی می‌کنند.

در مرحله اول، باید آگاهی پیدا کنید که چنین برندی وجود دارد.

سپس به جستجو درباره ویژگی‌های کالا و خدمات آن برند یا کسب و کار اطلاعاتی کسب کنید.

در مرحله سوم، می‌توان به این محصولات علاقه پیدا کرد.

در نهایت و در مرحله چهارم، آن را خریداری کرد.

این مراحل، سفر مشتری همراه با برند می‌باشد.

اینستاگرام با داشتن قابلیت‌های فراوان به صاحبان کسب و کارها و مشتریان‌شان کمک می‌کند تا در طول این سفر همراه هم باشند. برای اینکه افراد از وجود برندی آگاه شوند، آن‌ها نیاز به دیده شدن دارند که این مطلب، مستلزم تعداد زیادی دنبال کننده می‌باشد.

در مرحله بعدی برای درگیر شدن مشتری با برند، احتیاج به پست گذاری‌های متعدد، اشتراک گذاری کامل و به طور اختصاصی پیام دهندگان وجود دارد. سپس برای افزایش جایگاه برند، نیازمند سرنخ‌هایی از سوی مشتریان هستید. باید بدانید کدام مشتری در حال فکر کردن به محصول یا خدمات شما هستند و تمایل دارند، ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند یا در نظر سنجی شرکت کنند.

توجه کنید که در نهایت باید مشتریان وارد عمل خرید محصول یا خدمات شما شوند. همچنین به این نتیجه خواهید رسید که قابلیت‌های اینستاگرام در تمامی این مراحل به خوبی پوشش داده شده است. زمانی که این حقیقت را متوجه شدید، اینستاگرام دیگر محیطی پوشیده نخواهد بود.

استیکرها، لایوها و ای جی تی وی‌ها برای برخی از متخصصان شبکه‌های اجتماعی، بسیار خسته کننده است؛ اما اگر شناخت کافی نسبت به مشتریان خود داشته باشید، می‌توانید بهترین اقدامات را با داشتن این قابلیت‌ها به مشتریان ارائه دهید.

محتوا جهت ارتقای آگاهی از برند:

شکل قیف فروش در اینستاگرام، یعنی دهانه بزرگ ورودی و دهانه کوچک خروجی، مشخص می‌کند که نقطه تمرکز محتوا به چه صورت است. می‌توان گفت که تقریباً همه دنبال کنندگان متوجه حضور برند شما خواهند شد. بخش کوچک‌تری از آن‎ها به آن چه شما ارائه می‌دهید وابسته می‌شوند و در نهایت قسمت بسیار کوچک‌تری که با محصول درگیر شدند، از کالاها و خدمات شما خرید خواهند کرد. در نتیجه باید توجه کنید که بیشترین محتواهای شما باید در جهت ارتقای آگاهی از برندتان طراحی شود.

ایجاد علاقه در دنبال کننده:

بعد از آن نوبت به ایجاد علاقه در دنبال کنندگان فعلی با اختصاص دادن بخش کوچک‌تر از محتوا و افزایش درگیری مخاطب با برند می‌باشد.

فروش در اینستاگرام

مشتاق کردن دنبال کننده:

در مرحله سوم، باید به فکر مشتاق کردن مشتریان با استفاده از محتوای ارائه شده باشید. شما می‌توانید کالا یا خدمات خود را با خلاقیتی مطرح کنید که مخاطب قانع شود که با داشتن این کالا، تغییری در زندگی خود احساس خواهد کرد. اما توجه داشته باشید که کوچک‌ترین بخش محتوای شما، مربوط به فروش در اینستاگرام خواهد شد.

محتوای تولید شده توسط شما، قرار نیست تمامی مراحل را به یک اندازه پوشش دهد؛ بلکه باید برای مرحله شناساندن برند و طراحی زمان بیشتری صرف کنید.

فروش در اینستاگرام به روش استوری‌های فصلی الیزه:

الیزه برای این که مراحل این روش استوری فصلی را توسعه دهد، هر مرحله را به یک فصل جداگانه تشبیه کرد. فصل آشکارسازی برند، فصل تعامل مشتریان با برند، فصل دادن سرنخ به مشتری و همینطور فصل تمام شدن فروش در اینستاگرام.

کسب و کارهایی که از طریق پلتفرم‌های دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام در حال رشد و توسعه هستند، فصل‌های اولیه مانند پیدایش و یا فصل رشد را دارا می‌باشند. در هر مقطع زمانی باید بیشتر روی یک فصل تمرکز کرد؛ برای مثال در این فصل روی آشکارسازی یا حتی روی درگیری مشتریان با برند باید کار کرد. بیشتر کسب و کارهایی که در حال پایه گذاری هستند، باید در حال تجربه چنین فصل‌هایی باشند.

بعضی از شرکت‌ها، هر سال دوبار برنامه جدیدی برای فروش در اینستاگرام را طراحی می‌کنند و بقیه سال را به معرفی آن محصولات و برنامه‌ها به مشتریان می‌پردازند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای فصل‌های بعدی سال، کسب و کارها به ارتقای رابطه خود با مشتریان می‌پردازند؛ چرا که می‌خواهند دنبال کنندگان‌شان دریابند که چرا باید این برند را دنبال کنیم.

فصل‌های گفته شده دارای بازه‌های زمانی یکسانی نمی‌باشند. کسب و کارها طبق شرایط خودشان این مراحل را طی خواهند کرد.

فصل اول یعنی آشکارسازی:

چطور می‌توان دریافت که برند به عرضه شدن در اینستاگرام نیاز دارد؟ در این فصل شما یا در حال تحقیق درباره‌ی بازار هدف هستید یا برای محصول قابل عرضه جستجو می‌کنید. در واقع شما در پی جستجوی سرنخ‌هایی می‌باشید. ممکن است در این بازه زمانی به فکر گسترده کردن مخاطبان خود بپردازید؛ چرا که هر چه بیشتر مخاطبان بر روی برند شما تمرکز کنند، آگاهی از برند نیز افزایش پیدا می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی نرم افزار پینترست و کاربردهای آن

همینطور باید اضافه کرد که اگر در بازار تخصصی، شما به عنوان شخصی ماهر به نظر برسید، احتمالاً در فصل آشکارسازی قرار دارید. یا ممکن است از قبل توانسته‌اید مشتریان خود را جمع آوری کنید و به فکر شناخته شدن هر چه بیشتر در این صنعت‌ هستید. در هر صورت شما به نوعی به دنبال ارتقا و رشد بیشتر برندتان می‌باشید. در این میان، شما در فصل آشکارسازی قرار دارید.

چطور قیف فروش بر کسب و کار تاثیر میگذارد

محتوای فصل آشکارسازی:

در فصل آشکارسازی شما باید محتوایی ارائه دهید که هر کسی به محتوا، حس مثبتی داشته باشد و بتواند آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. این مسئله باعث خواهد شد که شما با دنبال کننده‌های بیشتری مواجه شوید. بهترین نوع معرفی برندتان به دیگران، این است که پست‌ها را به نحوی طراحی کنید که دنبال‌کنندگان، آن چنان مشتاق شوند که پست‌های شما را در استوری های خود اشتراک گذاری کنند، یا به طور مستقیم برای دوستان‌شان ارسال کنند. به این ترتیب به احتمال زیاد، دوستان و آشنایانِ مخاطبان‌تان نیز جزو دنبال کننده‌های شما قرار می‌گیرند.

استفاده از هشتگ:

استفاده کردن از هشتگ نیز می‌تواند بسیار موثر و کاربردی باشد. حداکثر از ده هشتگ استفاده کنید. تفاوت استفاده هشتگ در پست و استوری، اینگونه است که هشتگ‌های استوری، عمومی‌تر هستند؛ اما هشتگ‌های پست، تخصصی‌تر انتخاب می‌شوند. دلیل استفاده از هشتگ‌های عمومی آن است که شما در استوری، تنها ۲۴ ساعت زمان دارید تا به جلب توجه مخاطبان دست پیدا کنید.

اگر در استوری خود از هشتگ استفاده می‌کنید، مخاطبانی که آن هشتگ را فالو کرده باشند، استوری شما را خواهند دید، حتی اگر شما را دنبال نکنند. هشتگ‌ها، لوکیشن‌ها و منشن‌ها استیکرهایی می‌باشند که دیده شدن برند شما را تضمین خواهند کرد. الیزه نیز به این نتیجه رسید که استفاده از این سه استیکر برای جلب توجه افراد جدید در اینستاگرام ساخته شده‌اند.

اگر شما از هرکدام از این استیکرها استفاده کنید، بدین معنا است که شما اکانت دیگری را در استوری خود تگ کرده‌اید. هنگامی که شخصی، اکانت‌تان را در استوری منشن کند، آن فرد نوتیفیکیشنی دریافت می‌کند و در نتیجه می‌تواند استوری شما را با دیگران به اشتراک بگذارد. استفاده کردن از این استیکرها در فصل اول، یعنی آشکارسازی می‌تواند از جمله بهترین ابزارها برای جذب مخاطبان جدید باشد.

آخرین قدم در فصل اول، استفاده کردن از ویدیوهای آی جی تی وی می‌باشد. اگر به طور همزمان علاوه بر اینستاگرام در یوتیوب نیز فعالیت می‌کنید، می‌توانید ویدیوهایی که در یوتیوب اشتراک گذاری کرده‌اید را در آی جی تی وی نیز کپی کنید. شاید فکر کنید که استفاده از دو پلتفرم جداگانه و محتوای یکسان، برای مخاطبان خسته کننده می‌باشد. اما باید بدانید که تعداد کمی از دنبال کنندگان شما هر دو پلتفرم را مشاهده خواهند کرد. چراکه استفاده از یوتیوب برای ایرانی‌ها به دلیل فیلترینگ خیلی مرسوم نیست. اما با این وجود، کم نیستند افرادی که در یوتیوب اکانت دارند.  

در نتیجه ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، ویدیویی که در یوتیوب منتشر کرده‌اید را در اکانت اینستاگرام خود نیز منتشر کنید. بعد از گذشت یک هفته می‌توانید همان ویدیو را به صورت آی جی تی وی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که اگر ویدیوهای آی جی تی وی را از دسکتاپ آپلود کنید، محدودیت ۶۰ دقیقه‌ای برای محتوای به اشتراک گذاشته شما وجود خواهد داشت و اگر ویدیوها را از گوشی تلفن همراه خود آپلود کنید، محدودیت به ۱۰ دقیقه می‌رسد.

قیف فروش در اینستاگرام

فصل دوم، یعنی تعامل:

تعامل از جمله راه‌هایی برای افزایش پیدا کردن فروش در اینستاگرام می‌باشد. هنگامی که تعداد دنبال کنندگان شما به عدد قابل قبولی رسید، می‌توانید با آن‌ها تعامل برقرار کنید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید بازخورد مثبت یا منفی را از دنبال کنندگان خود بگیرید. در واقع می‌توان گفت تعامل، زمانی فرا خواهد رسید که مخاطبان شما به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت، رشد کرده‌اند. 

حال زمان آن رسیده تا شما بر روی تعداد دنبال کنندگان خود تمرکز نکنید. در این فصل، تمرکز بر روی دریافت بازخورد از مخاطبان می‌باشد. سپس می‌توانید محصولات جدید خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید و از نظرات آن‌ها بهره بگیرید. شما می‌توانید با تعدادی از دنبال کنندگان‌تان به صورت انفرادی چت کنید، تا به نتایج دقیق‌تری دست پیدا کنید.

محتوای فصل تعامل:

call to action می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در افزایش فروش در اینستاگرام داشته باشد. شما در این فصل باید با روش‌های call to action مخاطبان خود را برای تعامل ترغیب کنید. در این قدم، اکثراً جمله‌هایی مانند (( اگر از این پست لذت بردید آن را لایک کنید)) یا حتی (( نظر خود را برای ما کامنت کنید)) را در بسیاری از پست‌ها دیده‌اید؛ اما باید بدانید که در سال ۲۰۲۰ الگوریتم‌های اینستاگرام تغییر کرد و بیشتر به تعداد اشتراک گذاری و ذخیره پست‌ها اهمیت می‌دهد.

در نتیجه باید زمانی که کپشنی می‌نویسید، مخاطب را به تعامل وا دارید. سعی کنید آن‌ها را به ذخیره کردن پست‌تان ترغیب کنید. عکس‌های منتشر شده باید به گونه‌ای باشند که مخاطب در آینده نیز به آن‌ها مراجعه کند. بسیاری از افراد، ابتدا به تعداد کم لایک در مقایسه با تعداد دنبال کننده‌ها توجه می‌کنند و برای آن‌ها این مسئله ناامید کننده می‌باشد؛ اما شما نباید به این مسئله اهمیت بدهید. چرا که موضوع مهم‌تر از تعداد لایک، تعداد ذخیره کردن و اشتراک گذاری در پست‌ها می‌باشد.

از مخاطبان خود درخواست کنید که پست‌ها را با کسانی که فکر می‌کنند، محتوای آن‌ برای‌شان کاربردی است، به اشتراک بگذارند.

تاثیر قیف فروش بر کسب و کارها

استفاده از استیکرها برای بالا بردن نرخ تعامل:

برای بالا بردن نرخ تعامل در استوری‌ها، می‌توان از استیکرهای اختصاصی استفاده کرد. یکی از این استیکرها، استیکر رای گیری می‎باشد که مخاطب می‌تواند با دیدن استوری به مشارکت با شما بپردازد.

این مطلب را از دست ندهید
ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به توسعه کسب ‌وکارتان کمک می‌کند؟

استیکر دیگر، جای خالی است که دنبال کنندگان به سوالات مطرح شده پاسخ می‌دهند.

استیکر بعدی، شمارش معکوس است که رویدادی مهم را یادآور می‌شود. دنبال کنندگان می‌توانند این استیکرها را دنبال کرده و هنگامی که زمان آن رویداد رسید، به وسیله‌ی نوتیفیکیشن از آن مطلع شوند.

استیکر بعدی، اسلایدر است که مخاطب می‌تواند به وسیله آن، به راحتی حس خود را در استوری با شما به اشتراک بگذارد.

استیکر کوییز، نیز از جمله ابزارهای کاربردی برای دریافت بازخورد از مخاطبان و کاربران‌تان می‌باشد.

فصل سوم، سرنخ:

هنگامی که با مخاطبان خود به اندازه کافی تعامل برقرار کردید، حال نوبت به دریافت سرنخی از آن‌ها می‌باشد. برای عرضه کردن محصول یا خدمات خود، می‌توانید از لیست علاقه‌مندان استفاده کنید. در مرحله‌ی سرنخ، بعد از فصل آشکارسازی، دومین مرحله برای برقراری ارتباط با مشتریان می‌باشد. دریافت سرنخی از مشتریان به وسیله راه اندازی یک سیستم مخصوص در کسب و کار امکان‌پذیر می‌باشد.

محتوای فصل سرنخ:

به هیچ عنوان از مطالب نامفهومی مانند (( از سایت ما دیدن کنید.)) در بیوی اکانت خود استفاده نکنید. فرض بر این است که شما یک پیج پخت کیک خانگی دارید. برای مثال، نوشتن عبارت (( سن خود را وارد کنید، تا شمع عدد رایگان دریافت کنید.))  می‌تواند به شناسایی مشتریان بالقوه کمک بسیاری کند.

راه دیگر، استفاده از کدهای تخفیف در کپشن پست‌ها یا حتی بیو اینستاگرام می‌باشد. با استفاده از این کدها، می‌توان دریافت که در فرآیند خرید چه تعدادی از مشتریان از صفحه شما دیدن کرده‌اند.

به کاربردن استیکر رای‌گیری، یکی دیگر از روش‌های موثر می‌باشد. شما می‌توانید در استوری‌های خود، از استیکر بله و خیر استفاده کنید. اما به جای نوشتن گزینه خیر، متن دیگری بگذارید. برای مثال، نویسنده کتاب دیجیتالی می‌تواند از دنبال کنندگان خود بپرسد: ((آیا کتاب تازه من را خوانده‌اید؟)) گزینه (( بله)) و گزینه دیگر (( لینک کتاب را برای من بفرست)) باشد. بدین صورت شما می‌توانید به تمام کسانی که به کتاب شما علاقه‌مند می‌باشند، دسترسی پیدا کنید.

فصل چهارم، یعنی فروش در اینستاگرام:

در این فصل باید پیشنهادات‌تان را به دنبال کنندگان ارائه دهید. برای مثال می‌توانید اعلام کنید که رستوران شما برای پذیرش مشتریان آماده می‌باشد. یا حتی از راه‌های مختلفی که دارای خلاقیت است، می‌توانید پیشنهاد فروش در اینستاگرام را مطرح کرد.

در این فصل چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد و باید به صورت شفاف، پیشنهاد فروش خود را به دنبال کنندگان اعلام کنید. ممکن است فکر کنید که دادن پیشنهاد فروش در اینستاگرام، به مخاطبان و درخواست کردن پول از آن‌ها، برای برخی از مشتریان آزار دهنده جلوه داده شود؛ اما ما به شما می‌گوییم که اگر تمام فصول قبلی را به خوبی رعایت کرده باشید، محصول ارائه شده از سمت شما بسیاری از مشکلات شما را حل خواهد کرد.

در این هنگام است که مخاطبان در مورد محصول، حس خوبی خواهند داشت و در نتیجه، دیگر این مسئله آزاردهنده نخواهد بود؛ چرا که محصول و خدمات ارائه شده توسط شما توانسته بخشی از مشکلات مصرف‌کنندگان را حل کند. با این تفاسیر، حتی شما هم از معرفی آن لذت خواهید برد. در نهایت و با اتمام فروش در اینستاگرام، شما توانسته‌اید به مشکل مردم پاسخ دهید و برای حل مشکلات‌شان راه حل مناسبی ارائه کرده‌اید.

محتوا در قیف فروش

محتوای فصل فروش در اینستاگرام:

فصل فروش در اینستاگرام، کوتاه‌ترین فصل سفر برای مشتریان به حساب می‌آید. در این فصل، قدرت در دست پیام خصوصی می‌باشد. دقت کنید که همیشه فراخوانی در پیج خود داشته باشید که برای پست‌ها و استوری‌ها اقدام کند. شما باید سه استوری برای ارائه پیشنهاد فروش در اینستاگرام خود داشته باشید.

در استوری اول، آن چه به فروش می‌رسد را معرفی کنید.

در استوری دوم، با ذکر این مسئله که امروز آخرین روز برای دریافت ۲۵ درصد تخفیف می‌باشد، مشتری را ترغیب به خرید کنید.

در استوری آخر، فراخوانی قرار دهید که مردم در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما پیام دهند.

هنگامی که دنبال کننده‌ای به شما پیام می‌دهد، کانال گفت و گو بین شما و دنبال کننده، باز خواهد شد و در نهایت به فروش در اینستاگرام ختم می‌شود.

با استفاده از استیکرهای کوییز و رای‌گیری، می‌توانید بفهمید چه چیزی مانع خرید دنبال کننده شده است. اگر با مخاطبان خود مراوده داشته باشید، احتمال دارد تا پاسخ آن‌ها را حدس بزنید و می‌توانید نگرانی‌های بسیاری از آن‌ها را در یک سوال حل کنید.

شما با این کار توانسته‌اید، نگرانی‌های دنبال کننده را دریابید و به آن‌ها در دایرکت پاسخ دهید. برای مثال مخاطبانی که از قیمت شما انتقاد می‌کنند، می‌توانید در دایرکت پیشنهاد کنید تا به پرداخت اقساطی بپردازند. اما توجه کنید که اگر مثلا در زمان کمپین فروش در اینستاگرام هستید، نباید با مخاطبان خود، به صورت مستقیم تبادل کنید. چرا که بخش بزرگی از فروش در اینستاگرام را از دست می‌دهید.

شما می‌توانید دوستان صمیمی خود را در استوری‌های خود معرفی کنید که به محصول شما علاقه‌مند هستند و از آن‌ها بخواهید این استوری را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. در نهایت استوری‌ها و پست‌ها را برای آن‌ها بفرستید.

توجه داشته باشید که برای بالابردن تعامل با مشتریان، باید در برگزاری جلسات لایو و ارسال ایمیل، چهره‌ی خود را نشان دهید. همچنین باید به ارتباط فرد به فرد بپردازید. حتی با ارسال کردن پیامی در دایرکت به کسانی که استوری شما را دیده‌اند، آن‌ها را تشویق کنید که به اکانت شما نگاهی بیندازند.

یک دیدگاه ارسال کنید

1 + سه =