ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱

سوالی که ممکن است برای هر کسی در تجارت پیش بیاید این است که آیا ترفندهای بازاریابی موبایلی به کار کسب و کارها می‌آید یا نه؟ امروزه تلفن‌های همراه بخش قابل توجهی از زندگی انسان‌ها را تحت شعاع خود قرار داده‌اند. تلفن‌های همراه از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا یافتن اطلاعات، انسان‌ها را در خرید همراهی می‌کند و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم. مردم به طور متوسط بین سه تا چهار ساعت از وقت خود را روزانه در تلفن‌های همراه خود و در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌ها می‌گذارانند. بنابراین بازاریابی موبایلی هر روز می‌تواند از محبوبیت بیشتری برخوردار شود. اگر شما کسب و کاری دارید و می‌خواهید که خود را در مرکز توجه قرار دهید، باید بر روی تلفن‌های همراه کاربران نیز تمرکز کنید.

طبق تحقیقات انجام شده، در سال ۲۰۲۴ تعداد دستگاه‌های موبایل همراه به حدود ۱۷/۲۲ میلیارد خواهد رسید. برای این که با سایر رقبا در زمینه بازاریابی رقابت کنید باید برای ارتباط با مشتریان و برندها، بیشتر از تلفن همراه استفاده کنید. به هرگونه کمپین بازاریابی که برای دستگاه‌های تلفن همراه طراحی می‌شود و آن‌ها را بهینه سازی می‌کند، بازاریابی موبایل گفته می‌شود.

هدف از بازاریابی موبایلی:

هدف از بازاریابی موبایلی افزایش آگاهی از برندها، افزایش رضایت مشتری، ارتباط با مشتریان و در نهایت معرفی محصولات جدید و افزایش فروش می‌باشد. شما برای این که با جدیدترین ترندها به روز باشید. باید با هر کدوم از موارد ذکر شده که هدف اصلی‌تان هستند نزدیک‌تر شوید. از جمله برترین‌های بازاریابی موبایل را در اینجا برای‌تان لیست کردیم که بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

اول از همه جستجوی صوتی:

جستجوی صوتی در بازاریابی موبایلی نوعی انقلاب در نحوه جستجوی اطلاعات در دنیا ایجاد کرد. که طبق تحقیقات گوگل ۲۰ درصد از تمامی جستجوها در حال حاضر صوتی می‌باشند. تحقیقات انجام گرفته نشان می‌دهد که در پایان امسال ۵۰ درصد از تمامی جستجوهای آنلاین بر مبنای صدا خواهد بود. این یکی از روش‌های ساده و کاملا کارآمد برای دستیابی به اطلاعات می‌باشد و می‌تواند خیلی سریع‌تر از هر چیزی تایپ کند. موتورهای جستجوی صوتی در بازاریابی موبایلی با محبوبیت زیادی روبرو شدند و احتمال افزایش ارقام آماری که در بالا ذکر شد نیز در این میان وجود خواهد داشت. معمولاً کاربران این تمایل را دارند که با دستگاه‌های صوتی به مکالمه پردازند و این مسئله به شیوه‌ای است که گویا با انسان‌ها در حال صحبت هستند. این مطلب طوری است که در آن از لحن‌های غیررسمی و عبارات کلیدی طولانی‌تر استفاده خواهند کرد.

ترند بازاریابی موبایلی

دوم، محتوای ویدیویی:

محتوای ویدیویی در بازاریابی موبایلی در حال حاضر فیلم‌های برتر هستند که تمامی ترافیک تلفن همراه را به خود اختصاص داده‌اند. طبق تحقیقات حدس بر آن است که تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۷۵% از تمامی محتوای سازگار با گوشی‌های همراه، ویدیو محور می‌شوند. بیشتر مخاطبان، دیدن ویدیوی چند دقیقه‌ای را نسبت به متنی با همان محتوا ترجیح می‌دهند. با پیشرفت فناوری، انتظار می‌رود که ویدیوها به قالب‌های تعاملی با مخاطبان و مشتری تبدیل شود. هر تجارتی دارای شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات قابل خرید می‌باشند.

این مطلب را از دست ندهید
نکاتی مهم و طلایی برای پیشرفت باور نکردنی در دیجیتال مارکتینگ

سوم، تجارت شبکه‌های اجتماعی:

در حال حاضر حدود ۳.۸ میلیارد کاربر در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. این تعداد هر ساله افزایش می‌یابد و روش‌های بازاریابی را نوین می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا راه‌های جدیدی برای جلب کردن مشتریان پیدا کنند و باعث آسان‌تر شدن روند خرید شوند. امروزه بسیاری از برندها وجود دارند که برای تعامل با مخاطبان و کاربران خود دارای یک مانع کوچک هستند. شما هنگامی که می‌خواهید کالایی را خریداری کنید، باید به وب سایت آن بروید و معاملات را در آن جا انجام دهید. اما این مسئله همیشه بهترین کار نیست. این جاست که می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. جدیدترین ویژگی ها و به روزرسانی ها برای خرید یک محصول در شبکه اجتماعی برای مصرف‌کنندگان امکان‌پذیر شده است به همین ترتیب شما می توانید بدون ضبط شده به عنوان مشتری کالای خود را ثبت سفارش کنید و به راحتی آن را خریداری کنید .

خدمات بازاریابی

چهارم، پرداخت مالی از طریق تلفن همراه:

از جمله طرح‌های بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱ از طریق تلفن همراه صورت می‌گیرد. امروزه معرفی و در دسترس قرار گرفتن کیف پول‌های دیجیتالی باعث شده تا روند جدیدی برای غول‌های فناوری افتاده و در بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار باشند. طبق تحقیقات انجام گرفته مشخص شده که تا پایان سال ۲۰۲۱ مصرف کنندگان بیش‌تر از ۵۰ درصد از دستگاه‌های تلفن همراه برای خریدهای اینترنتی استفاده می‌کنند. این مسئله باعث شده تا بیشتر برنامه‌هایی که به کیف پول دسترسی دارند، نسبت به کارت‌های اعتباری از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند. برای اینکه با روندهای فعلی ارتباط بهتری گرفته شود، مشاغل باید دستگاه‌‌های POS با فناوری NFC را داشته باشند، که از امکان پرداخت با این برنامه‌ها را نیز دارا باشد. پرداخت‌های موبایلی به نفع فروشندگان و مشتریان می‌باشد و خیلی سریع‌تر از کارت‌های اعتباری عمل خواهند کرد. بنابراین در زمان کمتری پرداخت‌ها انجام می‌شوند و زمان کمتری برای مشتریان فراهم شود تا خرید خود را انجام دهند و همین باعث می‌شود تا خدمات بهتری ارائه شود و مشتریان وفادار افزایش یابد.

این مطلب را از دست ندهید
ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به توسعه کسب ‌وکارتان کمک می‌کند؟

پنجم، فناوری هوش مصنوعی:

استفاده از ابزارهایی که هوش مصنوعی برای شما ایجاد می‌کند و تلفن‌های همراه در سیستم عامل ها باعث می‌شوند تا بازاریابان مجموعه کاملی از داده‌های ارزشمند درباره کاربران داشته باشند. هوش مصنوعی، هسته اصلی در زمینه‌های مختلف مدیریت محتوا، بازاریابی ایمیلی، خدمات مشتریان و همینطور مدیریت رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند، در نتیجه در پیاده‎ سازی استراتژی بازاریابی موبایلی، یکی از گام‌های بزرگ برای شما به حساب می‌آید.

ترندهای موبایلی

ششم، گفتگوی Chatbots:

امروزه چت بات‌ها مفید‌تر از قبل به حساب می‌آیند. آن‌ها می‌توانند چیزی را برای شما رزرو کنند و یا آن را لغو کنند، نظرسنجی انجام دهند، سفارشی ثبت کنند و به سوالات مختلفی پاسخ دهند. روبات‌ها رضایت فوری مشتریان را فراهم می‌کنند و این کار از برقراری تماس‌های شما گرفته تا پاسخگویی به تمامی سوالات در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها را شامل می‌شود و بدین صورت آن‌ها باعث می‌شوند تا در هزینه و وقتِ کسب و کار شما صرفه‌جویی شود. چت بات‌ها می‌توانند، داده‌ها را جمع‌آوری کنند و با استفاده از مبادلات قبلی به پاسخگویی به سوالات متداول بپردازند. این پایگاه اطلاعاتی همواره در حال گسترش می‌باشد، اطلاعات لازم را به مشتریان می‌دهد و این باعث کاهش هزینه‌های برنامه نویسی خواهد شد.

 هفتم، محتوای مبتنی بر موبایل‌:

برنامه‌های معروفی مثل تیک تاک، که با محبوبیت زیادی رو به رو هستند می‌توانند در کسب و کارهای آنلاین سودمند باشند و شما می‌توانید از آن‌ها در بازاریابی موبایلی بهره بگیرید. پس محتوای مبتنی بر موبایل از جمله ترندهای بازاریابی موبایلی سال ۲۰۲۱ می‌باشد. امسال نیز مانند سال‌های گذشته، شاهد افزایش محتوای مبتنی بر تلفن همراه خواهیم بود. برای مثال قالب‌های ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه! این مسئله به آن دلیل است که نسل جدید توانستند بازار قابل توجهی را به خود مختص کنند و برندها باید در پلتفرم‌ها با کاربران بیشتری که در آن‌ها زمان خود را سپری می‌کنند، ارتباط بگیرند.

ترندهای بازاریابی

هشتم، ۵G فرصت‌هایی جدید ایجاد می‌کند: فناوری ۵G  

از جمله جدیدترین استانداردهای فناوری برای شبکه‌های تلفن همراه می‌باشد که پهنای باند آن نیز زیاد است. اینترنت نسل پنجم، باعث می‌شود تا تجربه داده‌ای که قبلاً به دلیل پهنای باند کم و همین طور محدودیت سرعت در دسترس نبودند، فراهم شود. هرچقدر دسترسی کاربران به ۵G بیشتر شود، تقاضا از بازاریابان نیز بیشتر خواهد شد و به همین دلیل است که به روز بودن و استفاده از تمامی فرصت‌ها توسط شبکه ۵G مهم می‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید
اهمیت دیجیتال مارکتینگ

نهم، بازی گونه سازی:

این قسمت درباره تمامی استراتژی‌های بازاریابی شما با استفاده از عناصر بازی می‌باشد. با ارائه فعالیت‌های سرگرم کننده‌تر می‌توانید با مشتریان خود تعاملات را بالا ببرید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. از مزایای دیگر آن می‌توان به این مسئله اشاره کرد که کاربران می‌توانند به سادگی از محتوای شما استفاده کنند و همین امر باعث می‌شود تا نرخ تبدیل شما بالاتر برود و کاربران برای تعامل با شما انگیزه بیشتری پیدا کنند؛ چرا که کاربران برای دریافت پاداش حاضرند هر کاری انجام دهند.

دهم، بازاریابی صوتی موبایل:

با پیدایش پادکست‌ها و لیست‌های پخش موسیقی، امکان استفاده از صدا برای بازاریابان فراهم شده است. از پادکست‌ها می‌توان در هر زمان و مکانی از آن‌ها استفاده کرد. این مسئله در دستگاه‌های تلفن همراه شما و با گوش دادن به محتوای صوتی باعث می‌شود تا از آن لذت ببرید و در نتیجه آن‌ها به عنوان وسیله‌ای سرگرم کننده و تفریحی به نظر می‌آیند. بازاریابان می‌توانند با استفاده از پادکست‌ها به ایجاد محتوا بپردازند و استراتژی گسترده‌تری را ایجاد کنند.

بازاریابی موبایلی

یازدهم، پوش نوتیفیکیشن:

پوش نوتیفیکیشن اگر نامناسب استفاده شود، آزاردهنده است. اما امروزه از پوش نوتیفیکیشن برای کسب و کارها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و همه‌ی کسانی که در تجارت آنلاین حضور دارند باید از آن استفاده کنند و آن را به استراتژی‌های ارتباطی خود اضافه کنند. از آن جا که تعاملات، بیشتر در تلفن همراه انجام می‌شود، می‌تواند هم اطلاعات بازاریابی و هم به‌روزرسانی‌های به موقع را ارائه دهد. بنابراین می‌توان شاهد افزایش میزان استفاده از آن نیز باشیم.

نتیجه گیری

با افزایش و بالا رفتن تعداد کاربران تلفن همراه، اهمیت آن در زندگی افزایش پیدا می‌کند و پیشرفت‌های مداوم فناوری باعث می‌شود تا این امکان فراهم شود که به آرامی وارد حوزه‌های دیگر شود، البته که قبلا این امکان وجود نداشته و نمیشد تا به آن‌ها نزدیک شد. اما امروزه تلفن‌های همراه می‌توانند هم به سوالات پاسخ دهند و هم به راهنمایی بپردازند، قبض‌ها را پرداخت کنند، تمامی کارهای روزانه را یادآوری کنند و امکانات دیگر. بازاریابان نیز بیشتر علاقه به این مسئله دارند که می‌توانند از این ابزار برای مشتریان جدید استفاده کنند. اما با تمام این تفاسیر این بدان معنا نیست که اگر تمامی روش‌ها را در کسب و کار رعایت کنید، موفق خواهید شد. در نتیجه باید بدانید که چگونه باید از این ابزارها برای روند تجارت خود استفاده کنید تا بتوانید به پاسخگوی نیازهای مشتریان هدف بپردازید و به بالاترین رکورد خود در فروش برسید.

یک دیدگاه ارسال کنید

هفده − دوازده =