اهمیت دیجیتال مارکتینگ

امروزه به دلیل در دسترس قرار گرفتن اینترنت برای تمامی مردم در سطح دنیا، روز به روز به تعداد افرادی که به سمت دنیای آنلاین می‌روند در حال افزایش و گسترش است. طبق آمارهای گرفته شده، استفاده از اینترنت در بین بزرگسالان در سه سال گذشته در حدود ۵ درصد اضافه شده و  همین طور در بخش خرید و فروش مردم در فضاهای اینترنتی نیز تغییرات محسوسی ایجاد شده است. در نتیجه به جرأت می‌توان گفت که دیگر روش‌های آنلاین جای روش‌های سنتی و آفلاین را برای بازاریابی گرفته‌اند. در حالت کلی باید گفت که تعریف بازاریابی، درباره ارتباط با مخاطبان در مکان و همینطور زمان مناسب است. اما امروزه به دلیل گسترش اینترنت، برای این امر در برقراری ارتباط با مخاطبان نیاز دارید تا بدانید چه فضایی بهتر است؟ پاسخ روشن است، اینترنت.

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ به چه صورت تعریف می‌شود؟

در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ از چندین کانال ارتباطی دیجیتالی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب و مشتری استفاده می‌شود، که این مخاطبان بیشتر زمان خود را در فضای آنلاین به سر می‌برند. از جمله زیرمجموعه‌های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می‌توان به وب سایت‌های تجاری و تبلیغات دیجیتال مارکتینگ و غیره اشاره کرد. در دنیای دیجیتال مارکتینگ، بهترین بازاریاب کسی است که تصویری واضح از تمامی کمپین‌های بازار دیجیتال داشته باشد، تا بتواند به پشتیبانی از هدف‌های شرکت بپردازد. همچنین او باید بتواند که کمپین‌ها را هرچقدر هم که بزرگ باشند، از طریق کانال‌های مختلف پولی و یا رایگان مدیریت کند و این مدیریت باید با توجه به تمامی اهداف استراتژیک باشد. برای مثال هر شرکتی دارای یک بازاریاب  محتوا می‌باشد که او وظیفه دارد تا چندین مقاله را برای جذب مشتری ایجاد کند. بازاریاب شبکه‌های اجتماعی نیز از این محتواهای تولید شده می‌توانند از طریق پست‌های رایگان و پولی در شبکه‌های اجتماعی کسب و کار آن، محتواها را منتشر کنند.

ویژگی های دیجیتال مارکتینگ

 دیجیتال مارکتینگ تمامی فعالیت‌ها و ابزارهایی را که در بازاریابی خدمات و محصولات در اینترنت، موبایل و تمامی ابزارآلات دیجیتال مارکتینگ صورت می‌گردد را شامل می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید
ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به توسعه کسب ‌وکارتان کمک می‌کند؟

سئو یکی از این ابزارها می‌باشد که فرایندی است برای بهینه سازی وب سایت که در جهت بالا رفتن رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل شناخته می‌شود. در نتیجه این کار، برای وب سایت شما ترافیک ایجاد می‌شود و همچنین باعث افزایش آن شده. کارهایی که از این تاکتیک سود خواهند برد، مثل وب سایت‌ها، بلاگ‌ها و اینفوگرافیک‌ها هستند.

در بخش بازاریابی محتوا، کار تولید محتوا و ارتقای ارزش‌های آن مطرح است، هدف این کار افزایش ترافیک در وب سایت و همین‌طور افزایش آگاهی از برندهای موجود و راغب کردن مشتریان برای خرید می‌باشد. کانال‌هایی که از این قسمت سود می‌برند مثل پست‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی و گزارش‎های راهنما، اینفوگرافیک‌ها، کتاب‎های راهنما و بروشورها می‎باشند.

بخش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

در بخش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، که باعث می‌شود از طریق شبکه‌های اجتماعی برند و محتوای شما تبلیغ شود و در واقع باعث شناخته شدن برند شما و همینطور مراقبت کردن مشتریان برای خرید از محصولات و کالاهای تولید شده و همینطور افزایش ترافیک سایت و … می‌باشد. کانال‌هایی که برای به کارگیری این روش مناسب هستند، مثل فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین، پینترست و تلگرام می‌باشد.

دیجیتال مارکتینگ

در بخش پرداخت به ازای کلیک، در این روش با افزایش ترافیک سایت روبه‌رو خواهید شد. این روش بدین گونه انجام می‌شود که با حرف یک کلیک بر روی تبلیغی که توسط شما تعیین شده، باید هزینه‌ پرداخت کنید. کانال‌هایی که از این روش تبلیغ استفاده می‌کنند، در Paid ads فیسبوک،  Promoted Tweets در توییتر و همینطور Sponsored Messages در لینکدین می‌باشد.

در بخش بازاریابی معرفی یا افیلیت مارکتینگ، مبتنی بر عملکرد تعریف می‌شود و شما به ازای خدمات و محصولاتی که به دیگران ارائه می‌دهید و تبلیغ می‌کنید، پاداش دریافت می‌کنید. کانال‌هایی که از این سود خواهند برد، تبلیغات ویدیو در یوتیوب و همینطور انتشار لینک‌های تبلیغاتی در حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید
چه چیزی برای طراحی بیزینس پلن اهمیت دارد؟

 در بخش بازاریابی همسان تبلیغاتی وجود دارد که به صورت محتوا و ویژگی‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند، محتوای رایگان ارائه می‌دهند. اینستاگرام و فیسبوک بهترین مثال برای این روش از بازاریابی می‌باشد. در بخش اتوماسیون بازاریابی، هر نوع نرم افزاری که به انجام خودکار عملیات بازاریابی کمک کند اشاره می‌شود. بسیاری از قسمت‌های بازاریابی و از طریق این نرم افزارهای خودکار انجام می‌شوند و برخی از وظایف آن‌ها مثل ارسال خبرنامه‌های ایمیلی، به روز رسانی کردن پست‌های شبکه‌های اجتماعی، به روز رسانی کردن لیست تماس امور مرتبط با مشتریان برای گزارش گیری و پیگیری روند کمپین می‌باشد.

digital marketing

بخش ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی که از روش‌هایی است که شرکت‌ها برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان از آن استفاده می‌کنند. این روش می‌تواند برای اطلاع رسانی و تبلیغ محتوا درباره رویدادها و تخفیف‌ها مفید واقع شود. برای مثال، اشتراک ایمیل‌های خبری وب سایت، پیگیری ایمیل‌هایی که از وب سایت دانلود شدند، تبلیغات تعطیلاتی برای مشتریان وفادار و همینطور نکات آموزشی و ایمیل‌های مشابه برای پرورش دادن مشتریان می‎باشد.

در بخش روابط عمومی آنلاین به تامین رضایت مخاطبان می‌پردازد که از طریق نشریات دیجیتالی، بلاگ‌ها و دیگر سایت‌هایی که بر اساس محتوا به دست آمده‌اند اشاره می‌کنیم.  این روش شبیه نمونه‌های سنتی می‌باشد و در فضای آنلاین از آن استفاده می‌کنند. کانال‌های ارتباطی برای روابط عمومی آنلاین مثل ارتباط با خبرهایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی توزیع می‌شوند، کسانی که در نقد و بررسی‌های آنلاین شرکت و مشارکت دارند، بررسی مشارکت و پاسخ‌گویی به بخش نظر سنجی وب سایت شخصی است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ربایشی یا درونگرا به جذب و جلب رضایت مشتریان از طریق محتوای آنلاین اشاره دارد، که اصطلاحاً عملکرد آن قیفی شکل می‌باشد. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، تمامی فعالیت‌هایی را می‌شود که به بازاریابی بپردازند، ولی تفاوت آن با بازاریابی سنتی در این است که از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در فضای اینترنت استفاده می‌کنند. در سال‌های گذشته و در تجارت‌های مختلف برای اینکه بازاریابان با مشتریان ارتباط بهتری داشته باشند، از کانال‌های دیجیتالی مختلف مثل شبکه‌های اجتماعی، وب سایت‌ها، آدرس ایمیل‌ها و همینطور موتورهای جستجوگر استفاده کردند، که این روش‌ها به دلیل داشتن سرعت بالاتر نسبت به بازاریابی آفلاین و سنتی باعث توسعه کسب و کارهای مختلف شده است.

این مطلب را از دست ندهید
دیجیتال مارکتر کیست و وظایف او چیست؟

گفتنی است که خود بازاریابی شامل سه بخش بازارشناسی، بازارسازی و بازارداری می‌باشد.

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اولین مزیت آن تبدیل آسان و راحت می‌باشد. چرا که به مشتریان اجازه می‌دهد بعد از مشاهده آگهی و محتوای شما، اقدام به دنبال کردن و یا خرید از شما کند. مخاطبان می‌توانند روی یک لینک کلیک کرده و یا حتی پست را ذخیره کنند و با این کار به سمت خرید حرکت کنند. حتی ممکن است آن‌ها بلافاصله خرید نکنند، اما با شما و محتوای شما در ارتباط خواهند بود و به محض داشتن فرصت با شما ارتباط می‌گیرند.

دیجیتال برندینگ

دومین مزیت دیجیتال مارکتینگ، ارتباط بیشتر با مشتریان می‌باشد، چراکه این امکان را می‌دهد که در هر زمان با مشتریان در ارتباط باشید و همین مسئله باعث می‌شود تا راهی برای استفاده از برندتان ایجاد شود. شما برای اینکه بدانید بازاریابی شما کار می‌کند یا نه، باید بفهمید که چه تعداد مشتری را جذب کرده‌اید و چه میزان درآمد داشته‌اید.

چهارم بهره وری هزینه‌ها، بازاریابی دیجیتال به مخاطب زیادی نسبت به بازار سنتی می‌پردازد و هزینه کمتری را نیز به همراه خواهد داشت.

پنجم دستیابی یک گسترده جغرافیایی، هنگامی که در فضای دیجیتال و آنلاین تبلیغی از شما پخش می‌شود، مردم بدون توجه به مکان آن را خواهند دید و در نتیجه تبلیغ شما در سطح وسیعی به دست مخاطب می‌رسد.

یک دیدگاه ارسال کنید

دو + بیست =