لینکدین و مزایای آن برای کسب و کار شما

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، می‌بینیم که بسیاری از افراد بخش زیادی از ساعات شب و روزشان را در ابزارهای آنلاین می‌گذرانند. اما نکته اینجاست که همه این‌ها تنها ابزاری برای سرگرمی نیستند و می‌توان از آن‌ها برای مقاصد مهمتری نیز استفاده کرد. لینکدین نیز از جمله کاربردی‌ترین ابزارهایی می‌باشد که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند. برای این کار تنها کافیست که نحوه کار کردن با این ابزار را یاد بگیرید و با بخش‌های مختلف آن آشنا شوید. لینکدین به این موضوع محدود نمی‌شود. کاربرانی که از این شبکه استفاده می‌کنند، از طریق آن می‌توانند با افراد دیگری که در حوزه کاری‌شان مشغول فعالیت هستند، آشنا شده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. همچنین می‌توان از این پلتفرم برای استخدام افراد نیز استفاده کرد. این مسئله چندان عجیب نیست و فقط شما می‌توانید با رفتن به صفحات اشخاص یا شرکت‌های مختلف از این اخبار مطلع شوید. علاوه بر تمام این مسائل، شما تنها محدود به یک حساب کاربری نمی‌شوید و می‌توانید چند اکانت متفاوت داشته باشید و از آن استفاده‌های متعددی داشته باشید.

کارکردن با لینکدین بسیار راحت می‌باشد. برای شروع کار در شبکه‌های اجتماعی مانند هر شبکه‌ی دیگری مانند فیس‌بوک باید به ظاهر پروفایل خود توجه کنید و اطلاعات مناسبی را در آن درج کنید. بعد از این مرحله نیز باید در دنیای بزرگی که توسط مخاطبان مختلف شکل گرفته، به دنبال کسانی باشید که با شما علایق مشترکی دارند. علاوه بر تمام این مسائل، خود پلتفرم لینکدین نیز شما افراد مختلف را به شما معرفی کرده تا با آن‌ها ارتباط بگیرید و این مسئله برای‌تان بسیار مفید خواهد بود.

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که برای شروع فعالیت در لینکدین چه کارهایی باید انجام داد؟

در مرحله اول باید به پروفایل خود اهمیت دهید و بعد از اینکه در لینکدین یک حساب کاربری ایجاد کردید، در وهله اول باید بدانید که مانند بقیه شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک نیست. چرا که در این بعد از پلتفرم باید به نوشتن رزومه و سابقه کاری‌تان در کنار کارهایی که انجام می‌دهید اشاره کنید و آن را در صفحه خود بنویسید. اگر بخواهیم صفحه شما را در لینکدین به چیزی تشبیه کنیم، بهترین تشبیه برای آن کارت ویزیت مجازی می‌باشد، که میلیون‌ها کاربر و مخاطب می‌توانند از آن بازدید کنند و به آن دسترسی داشته باشند. در نتیجه باید به مسائل مختلفی توجه کنید. اول از همه اینکه مشخصات شخصی خود را وارد کنید. مهم‌ترین کاری که بعد از ایجاد کردن حساب کاربری انجام می‌دهید، ارائه مشخصات‌تان می‌باشد، تا مخاطبان و کاربران بتوانند با خواندن آن‌ها شما را بشناسند و به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. برای انجام چنین کاری کافی است، که آیکون قلم در قسمت contact and personal info  کلیک کنید و بعد از آن صفحه‌ای در مقابل شما ظاهر می‌گردد، که در آن می‌توانید اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن و ایمیل، آدرس پستی، نام کاربری، توییتر و URL وب‌سایت‌تان را در آن بنویسید. بعد از آن باید به عکس توجه کنید.

لینکدین چیست

از آواتارها به عنوان عکس پروفایل به هیچ عنوان استفاده نکنید و به جای آن عکسی با کیفیت عالی در قاب دایره شکل لینکدین قرار دهید. شما می‌توانید با استفاده از عکس مناسب برای پروفایل شخصی خود مخاطبان بیشتری را به سمت صفحه خود جذب کنید. بعد از آن باید به عنوان توجه کنید. در واقع عنوان عبارتی می‌باشد که زیر نام شما پیدا می‌شود و این عبارت همان بازتاب چیزی است که شما دنبال آن هستید. در واقع این متن، توصیف کننده شما و فعالیتی است که در حال انجام آن می‌باشید. در نتیجه باید به انتخاب عبارتی که می‌نویسید، بسیار توجه کنید. برای مثال، اگر صاحب یک وبلاگ هستید و می‌خواهید به آن اشاره کنید، نباید از عبارت صاحب وبلاگ در آن استفاده کنید. باید برای ارائه فعالیت‌های خود از امکانات بهتری مثل وبلاگ نویس یا صاحب وبلاگ استفاده کنید. بعد از آن باید به تصویر پیش زمینه توجه کنید.

این مطلب را از دست ندهید
نکاتی که قبل از طراحی وبسایت باید بدانیم.

در لینکدین، ویژگی خاصی قرار داده شده که می‌توانید تصویر پیش زمینه را برای پروفایل خود در نظر بگیرید تا بتوانید به عکس‌پروفایل ظاهری زیبا ببخشید، بهتر است که در این بخش از تصویر استفاده کنید، چرا که فعالیت و کسب و کار شما را نمایانگر می‌کند. سپس باید به تجربیات بپردازید. تجربیات مهم‌ترین بخش پروفایل شما می‌باشد. از جمله کارهایی که می‌توانید در جهت پر کردن قسمت تجربیات انجام دهید، این است که مهارت‌های خود را در کسب و کاری که آغاز کردید شروع کنید. چرا که کاربران باید دلیل داشته باشند تا شما را دنبال کنند و باید از تمام تجربیات و مهارت‌های شما آگاه باشند.

لینکدین و سئو

سپس باید به جوایز و افتخارات اشاره کنید.

اشاره کردن به جوایز و افتخاراتی که در تمام طول فعالیت خود کسب کرده‌اید، می‌تواند نظر کاربران را به شدت مثبت کند. از نگاه مردم کسب یک جایزه، نشانگر توانمندی یک فرد می‌باشد. در نتیجه اگر در زمینه‌ی فعالیت‌های‌تان افتخاری کسب کرده‌اید، بدون هیچ هراسی از جوایز خود در صفحه صحبت کنید. بعد از آن به مرحله انتشارات و دوره‌های آموزشی می‌رسیم. در این قسمت شما تمرینات آموزشگاهی را پشت سر گذاشته‌اید و می‌توانید به مقالات یا کتاب‌هایی که در نظر گرفته‌اید، اشاره کنید. ارائه این چنین اطلاعاتی می‌تواند برای مخاطبان و کارفرمایان بسیار ضروری باشد و ارزش و کار شما از بقیه‌ی رقبا بسیار بالاتر رود. در بخش بعدی، باید به مهارت‌ها و توانایی‌ها اشاره شود. این بخش به صورت اختصاصی روی تمام توانایی‌هایی که دارید تمرکز کنید. در این بخش از شما خواسته می‌شود که هر چه را که در این دوران فراگرفته‌اید را در صفحه خود درست کنید، تا در دیدرس عموم مردم قرار گیرد. در بخش بعدی باید به تحصیلات آکادمیک توجه کنید. اگر به محلی که تحصیل کرده‌اید افتخار می‌کنید، بهتر است آن را به صورت کامل در صفحه خود درج کنید. در غیر این صورت بهتر است که به محل و مدت زمانی که دوران تحصیل خود را گذرانده‌اید اشاره کنید و توضیحات اضافه‌تری ندهید.

 در بخش دوم باید پروفایل خود را برای مردم دیگر باز بگذارید.

لینکدین شبکه اجتماعی است که برای مقاصد کاری از آن استفاده می‌شود. برای به دست آوردن کسب و کار بهتر محدودیتی وجود ندارد. به همین جهت است که خارج کردن پروفایل لینکدین از دید عموم مردم کار درستی نیست. شما می‌توانید به راحتی وب‌سایت خود را ارائه دهید یا به مطرح کردن کسب و کاری که در آن مشغول هستید بپردازید، تا دیگران را از فعالیت‌های خود مطلع کنید. به همین جهت است که باید از هر محدودیتی روی پروفایل خود اجتناب کنید. برای انجام چنین کاری و باز کردن پروفایل‌تان باید آن را در دیدرس مردم قرار دهید. باید به صفحه خود سر بزنید و وارد گزینه‌ی Edit your public profile شوید. بعد از آن به انتخاب گزینه سمت راست یعنی  Make my public profile visible to everyone بپردازید. با انجام این کار هم می‌توانید کاری کنید که همه مردم و کاربرانی که در لینکدین هستند، از پروفایل شما بازدید کرده و از کار شما و همینطور ویژگی‌های فردی  آن باخبر شوند.

در بخش سوم، باید به پیدا کردن افراد متفاوت و آشنا شدن با آن‌ها بپردازید.

مهم‌ترین قسمت در لینکدین پیدا کردن افراد مختلف است و همینطور ارتباط برقرار کردن با آن‌ها می‌باشد. پیدا کردن افراد برای آشنا شدن و ارتباط گیری با آن‌ها در لینکدین هیچ شباهتی با هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک و غیره ندارد. بیشتر افرادی که در این شبکه اجتماعی هستند، افراد حرفه‌ای می‌باشند و ارتباط با آن‌ها کاری می‌باشد. در نتیجه بزرگ‌تر کردن کانکشن‌های شما اهمیت زیادی دارد و برای محقق شدن این امر تلاش زیادی لازم است. برای این که افراد مختلف را در لینکدین پیدا کنید، باید وارد منوی My Network  شوید.

این مطلب را از دست ندهید
نکاتی برای تبلیغات درست و پر بازده + نحوه اجرای تبلیغات صحیح

با ورود به این بخش، لیستی از افراد مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد، که ممکن است از لحاظ کاری با شما شباهت زیادی داشته باشند و فقط تنها کافیست کمی وقت گذاشته و پروفایل‌شان را بررسی کنید و در صورت تمایل بر روی گزینه connect کلیک کرده و آن‌ها را به جمع کانکشن‌های خود اضافه کنید. اما سوال اصلی این است که تا از لینک زیر استفاده کنید. استفاده‌ها از این پلتفورم بسیار زیاد می‌باشد. این شبکه می‌تواند هم برای مشاغل آنلاین و هم برای مشاغل آفلاین مفید واقع شود. همین طور می‌تواند استفاده‌های متفاوتی از لینکدین داشته باشید، از جمله پیدا کردن ارتباطات مفید. این ارتباطات به دو بخش تقسیم می‌شود.

لینکدین

در بخش اول، یعنی ارتباطات کاری یا حرفه‌ای. این دسته برای کسانی می‌باشد که دارای شرکت‌ هستند و می‌خواهند با افراد مختلف با نیازها، مشترکات و علایق  با هم کار کنند. می‌توان با پیدا کردن افرادی که برای کسب و کارتان ممکن است مفید واقع شوند، روابط کاری گسترده‌تری را ایجاد کنید. در بخش دوم، یعنی ارتباطات شخصی، در این قسمت لینکدین نیز مانند باقی شبکه‌های اجتماعی دیگر می‌تواند با دوستان و آشنایان ارتباط داشته باشد. این مدل ارتباطات می‌تواند فارغ از هر نوع صمیمیتی و کاملاً به صورت کاری ایجاد شود.

در پلتفرم لینکدین که پلتفرمی حرفه‌ای می‌باشد، می‌تواند شما را در جهت بهبود کسب و کارتان هدایت کند. پیدا کردن کانکشن‌های زیاد در لینکدین مفید خواهد بود، اما قبل از قبول کردن هر پیشنهاد می‌توانید به طور کامل از اینکه این اتفاق چطور به نفع‌تان خواهد بود، استفاده کرد. می‌توان به صورت ماهیانه لیست‌های کانکشن‌های خود را به‌روزرسانی کرده و سعی در افزایش کانکشن‌ها کنید. با تمام این تفاسیر، اگر از قبول کردن تعدادی پیشنهاد احساس خوبی پیدا نمی‌کنید به راحتی از دنبال کردن‌شان دست کشیده و تنها از افرادی استفاده کنید که می‌توانند برای‌تان مفید باشند و آن‌ها را در شبکه خود نگه دارید.

در قسمت دوم، یعنی مزایای استفاده ازSEO لینکدین:

بهترین راه این است که بر روی یک لینک در لینکدین ارزش گذاری کنید. چرا که این مسئله بسیار مهم‌تر است از اینکه شما به همان لینک در فیس بوک و یا هر شبکه اجتماعی دیگری توجه کنید. در نتیجه مطمئن باشید که استفاد از لینک‌ها بر روی لینکدین به نفع شما خواهد بود. از طریق لینکی که در پروفایل شما وجود دارد، گوگل وب‎‌سایت‎تان را دنبال می‌کند و علاوه بر آن این کار را به صورت برعکس انجام می‌دهد و همین عامل آن است که لینکی که در وب‌سایت وجود دارد، می‌تواند از  شانس بیشتری برای کلیک خوردن برخوردار شود.

در بخش سوم، شما شاهد افزایش احتمال فروش خواهید بود. چراکه لینکدین می‌تواند برای وب‌سایت‌های تجاری مفید واقع شود و به آن‌ها کمک می‎کند تا خدمات و محصولات خود را به راحتی به فروش برسانند. اگر وب‌سایتی دارید که هدف آن فروش می‌باشد، کافی است که برخی محصولات را در پروفایل خود قرار دهید و بعد از آن با ایجاد کردن کانکشن، به افراد مختلف و کاربران متفاوت دست پیدا کنید. زمانی که افراد دعوت شما را بپذیرند، به عنوان یک مشتری شناخته می‌شوند و احتمالاً از سوی آن‌ها خرید وجود داشته باشد پس اگر خدمات یا محصولاتی دارید که می‌خواهید به فروش برسانید، باید حتما از لینکدین استفاده کنید.

لینکدین و تاثیر آن بر کسب و کار

 در قسمت چهارم، با کانکشن‌های خود در ارتباط باشید.

یکی از ویژگی‌های مفید لینکدین، قابلیت ارسال کردن پیام می‌باشد. شما می‌توانید به همه کانکشن‌های خود پیام ارسال کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید. البته بهتر است، پیامک ارسال ‌کنید تا در جهت هدف و منافع‌تان کاملا حرفه‌ای باشد.

این مطلب را از دست ندهید
چرا به طراحی سایت نیاز است؟

همچنین باید توجه داشته باشید، که از ارسال پیام‌های تبلیغاتی و بیهوده خودداری کنید. چرا که این مسئله باعث می‌شود تا کانکشن‌های‌تان حس بی‌اعتمادی به شما داشته باشند و شما رفته‌رفته آن‌ها را از دست بدهید.

در قسمت پنجم، باید پروژه‌های خود را به گوش همه برسانید و آن را تبلیغ کنید. هیچ وقت از پلتفرم لینکدین برای تبلیغات بزرگ و رنگارنگ استفاده نکنید. شما می‌توانید با کمک گیری از این پلتفرم به صورت موفق‌تری تبلیغات خود را پیش ببرید و برای دست پیدا کردن به این مسئله کافیست که یک صفحه کاری در لینکدین ایجاد کنید. شما با ایجاد کردن یک صفحه کاری می‌توانید این امکان را در اختیار داشته باشید تا خدمات و محصولات‌تان را به صورت گسترده از لینکدین تبلیغ کنید. شیوه تبلیغاتی لینکدین با گوگل ادوردز شباهت‌های بسیار زیادی دارد. به بیان دیگر، شما به ازای هر کلیک که از طرف مخاطبان انجام می‌شود و لینکدین برای شما تبلیغ می‌کند، هزینه پرداخت می‌کنید و در نتیجه هر چقدر تعداد مخاطبان شما زیاد شود، هزینه بیشتری را برای ارائه تبلیغات خواهید پرداخت. سرویس‎های لینکدین این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که از طریق ایمیل‌ها تبلیغات کنید تا بتوانید از طریق اطلاعیه‌های گروهی دیگر افراد را از خدمات و سرویس‌های خود باخبر کنید.

 در قسمت ششم، باید یک گروه لینکدین بسازید. شبکه‌های اجتماعی امکاناتی دارند و شما می‌توانید با ایجاد گروه‌های مختلف، توسط افراد از امکانات آن استفاده کنید. لینکدین نیز مانند تمامی شبکه‌های اجتماعی این امکان را دارد و شما می‎توانید با چند کلیک ساده، گروهی از افرادی که از نظر فکری با شما در یک راستا قرار دارند را دور هم جمع کرده و راجع به مسائل مختلف به گفتگو بپردازید. برای ساختن گروه لینکدین باید در منویی که بالای صفحه قرار دارد، گزینه works را پیدا کنید و با انتخاب گزینه Groups به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که از طریق آن می‌توانید یک گروه تازه ایجاد کنید و  با ارسال درخواست عضویت در گروه‌های مختلف به جمع آن‌ها بپیوندید.

 در قسمت هفتم، می‌توانید به استخدام کارمندان آینده خود از طریق این پلتفرم بپردازید. از جمله قابلیت‌های مهم لینکدین در قسمت استخدام می‌باشد، که با استفاده از آن کارفرمایان می‌توانند لیستی از افراد توانمند را پیدا کنند. برای این کار می‌توانید پستی در صفحه منتشر کنید که مضمون آن استخدام می‌باشد، تا از لینکدین برای پیدا کردن افراد مناسب استفاده کنید. بعد از آن می‌توانید با نگاه کردن به توانمندی‌های هر کدام از متقاضیان به جمع‌بندی برسید و فردی یا افراد مناسب را انتخاب کنید.

در قسمت هشتم، می‌توانید از طریق لینکدین کار پیدا کنید. همانطور که می‌شود در لینکدین افراد را استخدام کرد، می‌توان برای پیدا کردن کار از آن استفاده کرد. برای انجام این کار می‌توانید با صداقت کامل رزومه خود را با توجه به مهارت‌ها و توانایی‌ها و همینطور  افتخاراتی که داشته‌اید، منتشر کنید و بعد از آن که اعلام کردید که جویای کار هستید، مطمئن باشید که در فضای آنلاین لینکدین شغلی متناسب با مهارت‌های‌تان پیدا خواهد کرد.

یک دیدگاه ارسال کنید

5 × پنج =