طراحی اپلیکیشن

مزایای طراحی و توسعه اپلیکیشن

امروزه به دلیل تغییر نحوه خرید مردم، کسب و کارها نیز دچار تغییرات زیادی شده‌اند. چرا که با این تغییر، آن‌ها دریافتند که باید در نحوه عرضه محصول یا خدماتشان تغییر ایجاد کنند. به دلیل گسترش روز افزون تکنولوژی، فروشندگان و خریداران از این امکانات بهره می‌برند و اگر با این پیشرفت و تغییرات حرکت نکنند، عقب می‌مانند. چرا که در این زمان یکی از ابزارها برای فروش، راه‌های اینترنتی و به خصوص اپلیکیشن‌ها هستند. اگر به دنبال داشتن راهی برای تبلیغ کسب و کارتان هستید، می‌توانید با طراحی و ساخت اپ برای موبایل آن را ارتقا دهید. از مهم‌ترین مسائل برای فروشندگان، پیدا کردن بازار هدف می‌باشد. از زمان‌های قدیم مراحل جذب مشتری با تغییرات زیادی همراه بوده و امروزه این تغییر همراه با به وجود آمدن اپلیکیشن‌ها و گسترش آن‌ها همراه بوده است. فروشندگان با استفاده از اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام و تلگرام می‌توانند بازاری مناسب برای خود پیدا کنند و کالاهای خود را در آن به عرضه و فروش برسانند.

بازاریابی در این روش از یک جهت سخت و از جهتی دیگر آسان شده است. اینکه شما بخواهید از بازاریابی سنتی استفاده کنید یا از سیستم جدید بهره بگیرید، بستگی به خودتان دارد و سخت و آسان بودن روش جدید بسته به نگاه شماست؛ البته ما به شما توصیه می‌کنیم برای بهتر شدن کسب و کار خود با دنیای روز همراه شوید. اگر شما هم جزو آن دسته هستید که کسب و کارتان دچار رکود شده می‌توانید از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. چرا که گوشی‌های هوشمند همیشه همراه افراد هستند. امروزه افراد، همه کارهای خود از قبیل عکس گرفتن تا حتی خرید کردن را با موبایل خود انجام می‌دهند. در بیشتر کشورها اپلیکیشن‌ها برای معرفی و ارائه محصولات و خدمات خود به مردم کارایی دارند، چرا که استفاده از اپ ها اهمیت دارد. ابتدا باید به کسب و کار خود نگاهی بیاندازید ببینید که کسب و کار شما، سنتی، متوسط، کوچک و یا حتی بزرگ‌‌ می‌باشد، سپس می‌توانید تاثیر اپ بر کسب و کار خود را بررسی کنید. اگر کسب و کار شما جزو کسب و کار سنتی می‌باشد،

ساخت اپلیکیشن

می‌توانید برای حفظ بازار و گسترش آن از تکنولوژی‌های جدید استفاده کنید. چرا که اگر به همان شیوه‌های قدیمی و سنتی خود ادامه دهید. ممکن است بازار را از دست داده و از دیگر رقیبان عقب بیفتید و ورشکست شوید. اگر به تازگی کسب و کار خود را راه انداخته اید و حتی دارای کسب و کار کوچک هستید، یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ خود استفاده از اپ ها می‌باشد. شما می‌توانید با طراحی و ساخت اپ بر روی سایر اپلیکیشن‌ها کسب و کار خود را تبلیغ کنید. اگر اطلاعاتی درباره بازاریابی سنتی دارید، حتماً اصطلاح قیف بازاریابی را نیز شنیده‌اید. قیف بازاریابی در بازاریابی سنتی به مانند استفاده از اپ ها در بازار مدرن می‌باشد. چرا که اگر طراحی اپلیکیشن درست باشد، می‌توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید. نکته مثبت بازاریابی به روش مدرن، از طریق اپ ها این است که سرعت انتشار محصولات و خدمات‌تان به جامعه هدف بسیار بالا می‌رود و می‌توانید آن‌ها را مشتری خود کنید. دلیل به وجود آمدن اپ های خدماتی مثل برنامه‌های فروشگاه‌های آنلاین یا پرداخت‌های آنلاین، محبوبیت بر رونق بازار تجارت الکترونیک است. همین امر موجب شده تا کسب و کارهای استارت آپی و شرکت‌ها به سمت خدمات آنلاین و معرفی و فروش محصولات و خدمات بروند و همین امر موجب می‌شود تا شما با داشتن اپلیکیشنی برای کسب و کار خود فروش بالاتری داشته باشید و علاوه بر آن اپلیکیشن شما، به یکی از پرکاربردترین آن‌ها در بازار آنلاین تبدیل شود.

مزیت‌های استفاده از اپلیکیشن بر روی کسب و کار

ابتدا به مزایای استفاده از اپلیکیشن می‌پردازیم و سپس تاثیر اپ بر روی کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اولین مزیت اپلیکیشن‌ها معرفی می‌باشد

همان‌طور که پیش از این گفته شد، استفاده از اپ ها فرصت معرفی شما و کسب و کارتان را به دیگران می‌دهد. همین‌طور مشتریان می‌توانند هر روز با گوشی همراه خود محصولات جدید، شما را دیده و از تخفیف‌ها مطلع شوند و همین باعث می‌شود که شما و کسب و کارتان تبدیل به یک برند شوید و مشتریان دوست دارند که از اپ شما خرید کنند.

دوم شما می‌توانید یک رابطه و وفاداری ایجاد کنید    

وجود اپلیکیشن‌ها به شما این امکان را می‌دهد که همیشه با مشتریان خود در ارتباط باشید و اگر دارای یک پشتیبانی خوب نیز باشید، می‌توانید مشتریان وفادار پیدا کنید و وجود مشتریان وفادار دارای اهمیت و ارزش زیادی می‌باشد. وجود اپلیکیشن‌ها باعث دسترسی ۲۴ ساعته می‌شود. امروزه دسترسی آسان و تمام وقت، یکی از مهم ترین مواردی باشد که افراد به دنبال آن می‌باشند. در این مثال، شما هنگامی‌که به خانه باز می‌گردید، خسته هستید و فرصت خرید روزانه و هفتگی منزل خود را به صورت حضوری نخواهید داشت و همین مسئله باعث می‌شود تا به دنبال راه یا ابزاری باشید تا در هر ساعت از شبانه روز خرید خود را انجام دهید. وجود این اپ‌ها باعث می‌شود تا بدون اتلاف وقت و با استفاده از تلفن همراه این مسئله را برطرف کنید.

 آخرین مزیت آن سبقت از باقی رقبا می‌باشد.

شما به طراحی و داشتن یک اپ خوب می‌توانید، با مشتریان خود فضایی دوستانه داشته باشید و این یک امتیاز برای شما محسوب می‌شود و می‌تواند از رقیبان خود پیشی بگیرید و همین موجب رونق کسب و کار شما خواهد شد. برای ساختن یک اپ موفق باید هر دو سیستم عامل اندروید و ios را در کنار هم طراحی کنید. در طراحی اپ‌ها، مشتری هدف کارکرد آسان و همین‌طور به دوستانه بودن محیط از اهمیت زیادی برخوردارست. در صورت طراحی و تولید اپلیکیشن که تنها ظاهری زیبا داشته باشد و کارکردی راحت در آن وجود نداشته باشد، شما با شکست مواجه خواهید شد.  بنابراین بهتر است که برای کسب و کار خود به اپ سفارش دهید.

طراحی اپلیکیشن

اول به دلیل بهبود کارایی

نیاز کسب و کار شما از طریق داشتن اپلیکیشن‌هایی که به صورت سفارشی برای شما تولید شدند، شما را از نصب چندین برنامه بی نیاز خواهد کرد. طراحی اپلیکیشن ها به سبک کاری شما مرتبط می‌باشد، باعث بالا رفتن بهره وری کارکنان در کار می‌شود.

دوم ارائه مقیاس پذیری بالا  

اگر در کسب و کارتان از اپلیکیشن‌های دیگر استفاده می‌کنید، ممکن است جواب گوی کسب و کارتان نباشد. در نتیجه بهتر است از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید تا تمام پارامترهای این اپلیکیشن در مواقع لزوم قابل ارتقا باشد.

سوم اپلیکیشن‌های سفارشی باعث تامین امنیت اطلاعات برنامه و شما می‌شوند.

اگر برای کسب و کار خود از اپلیکیشن‌های عمومی استفاده کنید، ممکن است اطلاعات کسب و کار شما را به خطر بیاندازد. داشتن یک اپلیکیشن اختصاصی میتواند سیستم امنیتی و اطلاعاتی شما را بالا ببرد.

چهارم توانایی ادغام با نرم‌افزار موجود را دارد.

ممکن است اپلیکیشن‌های دیگر با نرم افزار کسب و کار شما مشکل شوند و نتواند کار کند، اما در صورت داشتن اپلیکیشن‌های سفارشی قابلیت ادغام با نرم افزارهای فعلی وجود دارد.

پنجم نگهداری آن آسان می‌شود.

در اپلیکیشن‌های عمومی ممکن است توسعه دهنده برای دقت عملکرد، تصمیم بگیرد. همین موجب می‌شود تا شما به دنبال برنامه جدیدی برای کسب و کارتان بگردید. با ساخت اپلیکیشن‌های سفارشی می توانید کنترل همه چیز را در دست بگیرید.

نحوه ارائه اپلیکیشن

ششم با داشتن اپلیکیشن‌های اختصاصی و سفارشی می‌توانید به روابط مشتریان بهبود ببخشید.

داشتن اپ‌های سفارشی باعث می‌شود تا بتوانید به روزرسانی محصولات و خدمات خود را به مشتریان ارسال کنید و همچنین موجب دسترسی پیدا کردن به اطلاعات مشتریان می‌شود و شما می‌توانید بازخوردهای مشتریان را دریافت کنید که همین مسئله باعث ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان می‌شود.

هفتم داشتن اپلیکیشن‌های سفارشی موجب می‌شود تا در وقت صرفه جویی شود.

وقت مشتریان و کارکنان صرفه‌جویی شود و در دریافت اطلاعات مورد نیاز مشتریان نیز کمک بسزایی می‌کند.

هشتم داشتن اپلیکیشن‌های اختصاصی موجب دسترسی به پروژه‌ها در هر زمان را فراهم می‌سازند.

می توانید به راحتی تلفن همراه خود را با دسکتاپ همگام سازی کرده و در هر زمان و مکانی به هر نوع اطلاعاتی از جمله اسناد، مدارک، داده‌ها و غیره دسترسی پیدا کنید.

 نهم با داشتن اپلیکیشن‌های سفارشی می‌توانید پروژه خود را به آسانی مدیریت کنید.

با داشتن اپی سفارشی، می‌توانید بعد از هر مرحله به صورت حساب ایجاد کنید.

دهم برای حسابرسی می‌توانید امکان ضبط دیجیتال فایل‌ها را داشته باشید.

اپلیکیشن‎های سفارشی به شما این امکان را می‌دهند تا به ضبط نظرات و ایده‌های مشتریان بپردازید و این اطلاعات تنها در دسترس کارکنان قرار بگیرد و آن‌ها بتوانند به راحتی و به موقع  پاسخ مشتریان را بدهند.

هنگام سفارشی کردن اپلیکیشن پیشنهاد می‌شود که این موارد را در نظر بگیرید.

اول اینکه اپلیکیشن‌های سفارشی، مقرون به صرفه هستند یعنی هزینه زیاد تنها به معنای کیفیت نیست. چرا که باید یک اپلیکیشن از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.

اپلیکیشن های سفارشی

دوم در زمان مناسب تولید شود یعنی به موقع ساخته شده و وارد بازار شود.

سوم باید در مصرف شارژ باتری گوشی‌های همراه به صرفه باشد.

چرا که یکسری از اپلیکیشن‌ها با چه گوشی را به سرعت خالی می‌کند و این باعث می‌شود تا کاربران تمایلی به داشتن این اپلیکیشن‌ها هرچقدر کاربردی نداشته باشند.

چهارم این اپلیکیشن‌ها باید روی اپراتورهای مختلف تلفن همراه پاسخگو باشند.

یعنی باید روی تمامی این شبکه‌های تلفن تست شود و روی هر شبکه و کشوری پاسخگو باشند.

پنجم مسئله امنیت داده می‌شود. به دلیل وجود اطلاعات اشخاص که مشتریان شما هستند، باید اپ از امنیت بالایی برخوردار باشند.

بنابراین باید احراز هویت شوند تا امنیت آن‌ها به عموم اثبات شود.

روش های طراحی اپ

ششم کانال ارتباطی آن در دسترس و راحت باشد. در همین راستا باید یک پیام رسان برای اپلیکیشن ایجاد شود.

 در آخر اپ‌های سفارشی باید قابلیت ارتقاء و اصلاح را داشته باشند. چرا که همه‌ی آن‌ها دارای نقص می‌باشد و باید این قابلیت را داشته باشند تا هر زمان که نیاز به ارتقا یا اصلاح باشد، این اصلاحات انجام شود. داشتن اپلیکیشن‌های سفارشی برای کسب و کار شما و نتایج مورد انتظارتان یک نوع تضمین می‌باشد.

چکیده‌ای از مطالب

با داشتن اپ‌های سفارشی می‌توانید، درآمد خود را افزایش دهید و از امنیت خود و کارکنان‌تان و از همه مهم تر از امنیت مشتریان خود اطمینان حاصل کنید. نکته قابل توجه آن‌جایی می‌باشد که تنها داشتن اپ به صورت سفارشی و خصوصی در کسب و کار مهم نیست، بلکه توسعه و نگهداری این اپلیکیشن‌ها از داشتن‌شان نیز اهمیت بیشتری دارند. پس همان‌طور که گفته شد اپلیکیشن‌ها در کسب و کارهای امروزه کسب و کارهای کوچک و چه بزرگ، چه سنتی و چه مدرن نقش بسزایی دارند و آن‎ها موجب بهبود بخشیدن به کار مجموعه، تمامی روابط مجموعه با کاربران، تمامی پرداخت‌ها و دیگر فعالیت‌ها و می‌شوند و مهمتر از همه امنیت اطلاعات شخصی مشتریان از طریق اپلیکیشن‌ها حفاظت می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی برای کاربران وجود ندارد. همان‌طور که گفته شد اپلیکیشن‌ها صرفاً به عنوان یک ویترین مطرح نباشند و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها به آسانی مورد استفاده قرار بگیرد. با گسترش جوامع امروزه نیاز بازار به سمت طراحی اپ‌های اندروید و اپلیکیشن‌های ios می‌باشد و همین مسئله موجب گسترش و موفقیت کسب و کارها برای فروشندگان و عرضه کنندگان کالاها شده است و از همه مهمتر نوعی بازار کار برای افراد جوان و خواهان فعالیت در عرصه تجارت نیز ممکن شده است.

طراحی و توسعه اپلیکیشن