نکاتی مهم و طلایی برای پیشرفت باور نکردنی در دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر، بازار کسب و کارهای آنلاین رو به گسترش رفته و پس از گذشت مدت زمان محدودی، بسیاری از صاحبان مشاغل و شرکت‌های کوچک و بزرگ، تمایل زیادی به استفاده از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ پیدا کرده‌اند. بازاریابی دیجیتال از یک سری اصول و قوانینی تشکیل شده است که به کسب و کارها برای معرفی شدن و رشد فروش‌شان در فضای مجازی یاری می‌رساند.

در دنیای امروز راه‌اندازی کسب ‌و کار، کار ساده‌ای نیست؛ چرا که رقابت بین مشاغل بسیار بالا می باشد. در بازاریابی دیجیتال، از بازاریابی در کلیه کانال‌های دیجیتالی و آنلاین صحبت به میان می‌آید.

به این معنا که در این روش، از تمامی ظرفیت‌های موجود در دنیای دیجیتال، بهره گرفته می‌شود تا بیشترین میزان اطلاعات به بالاترین تعداد کاربران منتقل گردد. بازاریابی دیجیتال از نظر ساختاری شباهت بسیار زیادی با بازاریابی سنتی داشته و تنها به جای ابزارهای قدیمی، از ابزارهای دیجیتالی و به روزتر استفاده می‌کند.

ابزارها و قوانینی که در بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد، سئو و بهینه سازی وب سایت، تبلیغات با استفاده از بنرها، استفاده از اینفلوئنسر یا اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، همه و همه در این بخش جای خواهند گرفت.

دیجیتال مارکترها به عنوان متخصصان بازاریابی و مدیران در فضای دیجیتال فعالیت می‌کنند. آن‌ها با هدف طرح ریزی یک استراتژی درست و همینطور استفاده مناسب از روش‌های بازاریابی دیجیتال و منابع باعث تحقق بخشیدن اهداف کسب و کارها در بازار جدید شدند.

با وجود این که در سه سال گذشته مفهوم بازاریابی دیجیتال به صورت مکرر تکرار شده است؛ اما افراد بسیار زیادی وجود دارند که هنوز در برقراری ارتباط با آن دچار مشکل هستند. این افراد تنها اطلاعات مختصر و ناقصی درباره‌ی این حوزه دارند. آن‌ها نام بازاریابی دیجیتال را تنها از اطرافیان‌شان شنیده‌اند. از آن جایی که اطلاعات آن‌ها بسیار ناقص می‌باشد، زمانی که خودشان دست به کار شوند می‌توانند به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.

شرکت کسب و کار آرتا در این مقاله قصد دارد تا درباره بازاریابی دیجیتال نکات بیشتری را معرفی کرده تا در صورت امکان شما هم به فکر پیشرفت در دنیای اینترنت و رقابت با دیگر کسب و کارها باشید. شرکت آتا با داشتن تیمی از متخصصان در حوزه بازاریابی دیجیتال از تمامی ظرفیت‌ها و ابزارهای آنلاین بهره گرفته و به طور کلی کسب و کار شما را به یک برند معتبر تبدیل خواهد کرد.

تفاوت بازاریابی دیجیتال و سنتی:

برای درک هر چه بهتر طرح بازاریابی دیجیتال، ابتدا باید تفاوت اساسی این مدل بازاریابی را با بازاریابی سنتی متوجه شوید. اصلی‌ترین تفاوت این دو بازاریابی در نحوه‌ی اجرای کمپین‌های‌شان می‌باشد. بازاریابی دیجیتال، از طریق کانال‌های دیجیتال، کمپین‌ها را اجرا می‌کند و به منظور کنترل نظارت و ارزیابی نیز بر اساس داده‌های دقیق پیش می‌رود. در نتیجه اثربخشی آن مطلوب‌تر خواهد بود. توان تغییر و بهینه سازی در اختیار مدیران وجود دارد.

فرض کنید بازاریابی دیجیتال و سنتی در یک نبرد حضور دارند. در این میدان نبرد، وضعیت این دو تیم به طور کامل با هم نابرابر است؛ چرا که ابزارهای انتشار تبلیغات آنلاین در همه جا پیدا می‌شود. از وب‌ سایت‌ها و بهینه سازی گرفته تا بازاریابی ایمیلی، پخش تبلیغات بنری، همه و همه تنها با یک دستگاه تلفن همراه هوشمند از طریق مشتریان و کاربران قابل مشاهده می‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید
نمونه‌های بازاریابی محتوایی موفق در ایران و جهان

مثالی از اجرای درست بازاریابی دیجیتال:

یک دیجیتال مارکتر موفق باید درک کاملی از میزان اثرگذاری ابزارهای در دسترس خود در بازار آنلاین داشته باشد. چرا که در غیر اینصورت با صرف هزینه‌های هنگفت و تصمیم‌های اشتباه و یا عملکرد بدون برنامه ریزی می‌تواند بودجه حیاتی یک شرکت را نابود کند.

برای مثال در کمپین‌های بازاریابی دیجیتال موفق توسط تیم تولید محتوا، مقاله‌های وبلاگی با کیفیت بالا تولید می‌شود. سپس مسئول بازاریابی در پلتفرم‌های اجتماعی، بخش کلیدی مطالب را در قالب تصاویر و ویدیوهای جذاب در اینستاگرام و تلگرام منتشر می‌کند. در نهایت، مسئول ایمیل مارکتینگ با ساخت خبرنامه و پیشنهادات شگفت‌انگیز، محصولات شرکت را با تخفیف برای مشتریان معرفی خواهد کرد.

این کمپین در مدتی محدود و با استفاده از ابزارهایی که قابل بررسی هستند و در صورت کارآمدی کم، در دفعات بعدی با رفع ایرادات خود و بهینه سازی از طریق تیم دیجیتال مارکتینگ باعث بالا رفتن بازدهی آن خواهد شد.

دیجیتال ماارکتینگ چیست

نکات مهم برای پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ:

تعریف دیجیتال مارکتینگ:

به هرگونه بازاریابی محصولات یا خدمات که از طریق پلتفروم‌هایی که از اینترنت استفاده کنند، انجام ‌شود، دیجیتال‌مارکتینگ می‌گویند.

در سال‌های گذشته با رشد و پیشرفت کسب و کارهای آنلاین، به ‌تدریج دیجیتال مارکتینگ به دغدغه بسیاری از صاحبان کسب و کارها و مشاغل تبدیل شد. در واقع دیجیتال مارکتینگ شامل  یک سری از اصول بوده  که در کسب و کارهای آنلاین از آن برای معرفی یا فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.می‌توان گفت این فرایند همان بازاریابی است؛ اما با استفاده از ابزارهای دیجیتال. این ابزار و اصول شامل بازاریابی محتوا، سئو، بهینه سازی سایت، تبلیغات بنری، اینفلوئنس مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و برخی دیگر از اصول و مفاهیم است.

اصولاً دیجیتال مارکترها تلاش می‌کنند تا با استفاده از این ابزارها و مفاهیم به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنند، اما لازم است برای رسیدن به این اهداف  با یک سری از اصول و نکات آشنا شوند.

نکات دیجیتال مارکتینگ مربوط به وب سایت:

اول، اسم دامنه:

دامنه یک سایت، اهمیت زیادی برای کاربران آن دارد، درنتیجه تاثیر زیاد و قابل توجهی را در بازاریابی دیجیتال داشته و افراد، معمولاً به روش‌های مختلفی برای وب سایت خود یک دامنه را انتخاب می‌کنند.

 برخی ترجیح می‌دهند تا از مخفف عبارات و جملات مختلف استفاده کنند و گروهی دیگر از یک نام مستقل برای دامنه خود بهره می‌گیرند. یکی از ویژگی‌های یک دامنه خوب این است که دامنه به نوعی تداعی کننده اهداف و موضوع کسب و کار شما باشد. توجه داشته باشید که دامنه مناسب باید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تداعی‌کننده موضوع یا خدمات کسب و کار شما باشد.

نام دامنه نباید طولانی باشد و بهتر است طوری به کار رود که کاربر با یک‌بار دیدن آن بتواند نام دامنه را به خوبی به خاطر بسپارد.

دوم، استفاده از vps:

هنگام راه اندازی یک وب سایت، معمولاً در ابتدا به یک دامنه یا چندین دامنه احتیاج دارید؛ اما برای ادامه ممکن است شما نیاز به خرید vps داشته باشید. این کلمه مخفف virtual private server  است که به معنی سرور مجازی به صورت اختصاصی انتخاب می‌شود.

هنگامی که کاربران سایت، افزایش پیدا کند؛ سایت احتیاج به امنیت بیشتری دارد و در نتیجه به یک  vps  نیاز پیدا خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید
ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به توسعه کسب ‌وکارتان کمک می‌کند؟

سوم، ارتقا طراحی وب سایت:

طراحی وب سایت، موضوع بسیار مهمی بوده و لازم است که بعد از مدتی فعالیت سایت، از لحاظ گرافیکی و طراحی ارتقا پیدا کند. طراحی سایت و گرافیک آن باید مناسب و در راستای اهداف کسب و کار شما حرکت کند. به طوری که موضوع شما باید در طراحی وب سایت‌تان منعکس شده و مشخص باشد. طراحی سایت باید در ابتدا به کاربران احساس خوبی بدهد و بتواند تجربه مفیدی  برای آن‌ها داشته باشد.

چهارم، افزایش سرعت سایت:

رتبه سایت رابطه مستقیمی با سرعت بارگذاری صفحات یک وب سایت و همچنین کاهش نرخ پرش سایت دارد. در نتیجه بهتر است که با استفاده از روش‌های مختلف، سرعت سایت را بالا برده و رتبه سایت را بهبود ببخشید.

نکات دیجیتال مارکتینگ مربوط به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی:

اول، حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی:

انواع مختلف و زیادی از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها حضور داشته باشید و آن‌ها را دنبال کنید. اما تعداد محدودی از آن‌ها متناسب با اهداف کسب و کار شما خواهند بود. در نتیجه بهتر است لیستی از شبکه‌های اجتماعی که با کسب و کار شما مرتبط می‌باشد را تهیه کرده و برای انتخاب این شبکه‌ها معمولاً بهتر است مخاطبان آن‌ها را شناسایی کرده و به علایق و ویژگی آن‌ها توجه کنید تا بفهمید تا چه اندازه با اهداف کسب و کار شما مرتبط بوده و هم خوانی دارند.

دوم، تبلیغ زیاد ممنوع!

اصولاً شبکه‌‌های اجتماعی مربوط به کسب و کار و تجارت نبوده و به مردم ارتباط دارد. در نتیجه تبلیغات بیش از حد باعث می‌شود تا مخاطبان دیدگاه خوبی نسبت به شما پیدا نکنند. با تمام این تفاسیر بهتر است به جای افراط در تبلیغات، پست‌ها و مطالب مرتبط با کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید، تا برای افراد مفید باشد. این گونه می‌توانید مطالب مورد نیاز مخاطبان را در ازای حمایت از خود داشته باشید.

سوم، استفاده از تبلیغات پولی:

می‌توانید با استفاده از تبلیغات پولی به پرطرفدار شدن صفحات کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی کمک کنید.

ابزارها و تکنیکهای دیجیتال مارکتینگ

نکات دیجیتال مارکتینگ مربوط به بازاریابی موتورهای جستجو:

اول، سئو:

سئو و بهینه سازی سایت، موضوع بسیار مهمی است که به صورت یک‌باره نمی‌توان آن را انجام داد؛ بلکه باید به طور مداوم به فکر آن بود. موضوع سئو، به قدری برای کسب و کار شما مهم و حیاتی است که اگر آن را بهبود نبخشید، باید با دنیای دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین خداحافظی کنید. در واقع سئو احتیاج  به یادگیری اصول و ابزارهای مختلف دارد که با صرف مقداری وقت می‌توان به آن دست پیدا کرد.

اگر تجربه یا تخصص کافی برای استفاده از سئو ندارید، باید فردی را برای بهبود وضعیت سئو سایت خود استخدام کنید. با استخدام متخصصان سئو در طول انجام کار، آن‌ها با مشاهده و بررسی سایت می‌توانند نقاط ضعف سئو را به شما نشان بدهند.

دوم، صرف هزینه برای تبلیغات ppc:

بهترین ابزار برای تبلیغات ppc، از طریق روش Google Adwords است، که برای استفاده از آن باید در گوگل ادوردز ثبت نام کرده و یک سری کلمات کلیدی تعریف کنید. سپس طی فرایندی تبلیغات را انجام دهید. برای استفاده از این تبلیغات باید هزینه‌‌ای را پرداخت کنید که این هزینه به صورت کلی محاسبه خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید
اس‌ ام ‌اس مارکتینگ چیست؟ تاثیرات اس ام اس مارکتینگ در فروش

در این روش، گوگل به ازای کلمات کلیدی در نظر گرفته شده در تبلیغات، سایت شما را به کاربران بیشتری نشان خواهد داد.

سوم، استفاده از تبلیغات بینگ:

نوع دیگری  از تبلیغات، تبلیغات بینگ بوده که به نسبت تبلیغات‌گوگل ادوردز جدیدتر می‌باشد. تفاوت اصلی این روش با تبلیغات گوگل ادورز کمتر بودن هزینه در آن است. اما ساز و کار این تبلیغات بیشتر شبیه به همان تبلیغات از طریق گوگل می‌باشد.

چهارم، حرکت آرام و پیوسته:

در تبلیغات کلیکی به روش‌های مختلف بهتر است که از همان ابتدا تمام بودجه و هزینه خود را خرج نکنید. در عوض بهتر است که بر روی یک سری از کلمات کلیدی اساسی و یا کمپین‌های مهم خود سرمایه‌گذاری کرده و در مراحل بعدی می‌توانید بودجه و هزینه خود را برای انجام روش‌های مختلف در تبلیغات افزایش دهید.

نکات دیجیتال مارکتینگ مربوط به بازاریابی محتوا:

اول، تولید محتوا خوب و اصیل:

محتوا موضوع بسیار مهمی است و هر محتوایی را نمی‌توان تولید محتوا نامید. در واقع محتوا بهتر است متمایز از محتوای تولیدی توسط رقبا باشد. به یاد داشته باشید که در بحث تولید محتوا، کپی از متن‌های دیگر به هیچ عنوان جایی ندارد. شما باید بتوانید بر اساس نیاز مخاطب دست به تولید محتوا بزنید و نسبت به رقبای‌تان متفاوت عمل کنید.

تولید محتوا می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی مثل: پادکست، ویدیو، گرافیک، متن یا روش‌های دیگری انجام پذیرد. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته در تولید محتوا، داشتن استراتژی و برنامه بازاریابی محتوایی است؛ چرا که بدون آن گویی با چشم و گوش بسته در این راه قدم برداشته‌اید.

دوم، تولید محتوای زیاد:

 معمولاً در تولید محتوا، کیفیت محتوای تولید شده بسیار مهم بوده و حرف اول را می‌زند؛ اما به دلیل وجود رقبای سرسخت و قوی، بیشتر حوزه‌ها باید مقدار محتوای تولیدی را افزایش دهند. این افزایش باید به شیوه‌ای باشد که کیفیت محتوا پایین نیاید. در نتیجه باید محتوای زیاد با کیفیت بالا ارائه دهید.

سوم، فقط انتشار، ممنوع!

بازاریابی محتوا تنها شامل انتشار محتوا نیست؛ بلکه باید در تبلیغ محتوای تولید شده مخصوصاً برای مخاطبان‌تان فعال باشید. در نتیجه بهتر است گروه‌های خاصی را که ممکن است مشتری شما شوند را شناسایی کرده و محتوای خود را در معرض دید آن‌ها قرار دهید.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ

نکات ایمیل مارکتینگ در دیجیتال مارکتینگ:

اول، با گذشت سال‌های متوالی و به وجود آمدن پلتفورم‌های مختلف در دنیای مجازی، ایمیل همچنان یکی از بهترین، قدیمی‌ترین و در دسترس‌ترین ابزار برای تبلیغات آنلاین محسوب می‌شود که در بسیاری از انواع بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، کاربرد زیادی دارد. در نتیجه بهتر است برنامه‌ای را در نظر بگیرید که از ایمیل مارکتینگ در سایر ابزار استفاده کنید.

دوم، بهتر است که در ابتدا یک لیستی از ایمیل مخاطبان خود در دسترس داشته باشید. توجه کنید که ایمیل زدن به هر فردی نمی‌تواند برای شما و کسب و کارتان مفید عمل کند. بعد از تهیه لیست باید تلاش کنید که محتوای ایمیل، کاربردی و مورد نیاز مخاطبان باشد. همچنین باید از ارسال ایمیل به دفعات زیاد خودداری کنید. چرا که این کار باعث آسیب رساندن به کسب و کارتان خواهد شد.

یک دیدگاه ارسال کنید

*

code