نکاتی که قبل از طراحی وبسایت باید بدانیم.

یکی از کارهایی که این روزا بیشتر مدیر ها و مدیر عامل ها برای کسب و کار خود انجام می‌دهند،استفاده از فضای دیجیتال برای معرفی کسب و کارشان است. یکی از این راه‌ها ساخت وب سایت و یا طراحی سایت است. اگر شما قصد ساخت وب سایت داشته باشید باید برخی از ابهامات مهم را در ذهن خود برطرف کنید تا بتوانید یک مدیریت درست بر روی وبسایت ارائه دهید و نتیجه خوبی را دریابید. لازم به ذکر است که در این حوزه، شرکت آتا فعالیت دارد و شما می‌توانید صفر تا صد طراحی وبسایت خود را به این مجموعه بسپارید.

هزینه‌های طراحی سایت

باید بدانید که ساخت وبسایت دقیقاً مانند ساخت یک فروشگاه است. لذا لازم است تا برای وبسایت خود یک نام، مکان، طراحی خوب و مدیر درست انتخاب کنید. پس ساخت وب سایت از چهار بخش اصلی تشکیل شده است.
مهمترین و اولین بخش از ساخت وب سایت دامنه است. دامنه در واقع نامی است که شما برای آدرس وب سایت خود انتخاب می کنید. انتخاب دامنه به عنوان اولین قدم ساخت سایت در نظر گرفته می شود که باید یک آدرس اختصاصی باشد و شما برای ثبت این آدرس سالیانه ملزم به پرداخت هزینه هستید.

بخش مهم دیگر در طراحی وب سایت، هاست و یا فضایی است که در آن فایل های وب سایت خود را نگهداری می کنید. در واقع هاست فضایی می باشد که شما در اینترنت اجاره می کنید تا محتوای خود را در آن نگهداری کنید. هاست فضای ذخیره اطلاعات و محتوای وب سایت است و دقیقا به مانند هارد در کامپیوتر عمل می‌کند. برای خریداری هاست لازم است تا ماهانه و یا سالانه هزینه‌ای را پرداخت کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بانس ریت چیست؟

طراحی گرافیک سایت

بخش دیگری که در طراحی سایت بسیار حائز اهمیت از دکوراسیون سایت شما به شمار می‌رود لذا برای ساخت سایت از مهمترین بخش ها می توان به ساخت قالب سایت اشاره کرد قالب یا پوسته در واقع همان بخشی میباشد که مخاطبین به هنگام ورود به وبسایت شما آن را مشاهده می کنند. در واقع شما باید قالبی را برگزینید که مخاطبین به هنگام ورود به سایت شما گیج نشوند و از زیبایی آن نیز لذت ببرند در این صورت وبسایتی که طراحی کرده اید به هدف خود که جلب مشتری است نزدیک تر می شود برای انتخاب قالب دو راه پیش رو دارید قالب آماده و یا قالب اختصاصی اگر برای شما بودجه محدودی در نظر گرفته نشده است استفاده از قالب اختصاصی بسیار مناسب‌تر است اما قالب های آماده معمولاً هزینه های کمتری دارند و به شما برای اول راه کمک می کنند. انتخاب قالب های اختصاصی به شما این امکان را می دهد که یک طراحی منحصر به فردی را برای وب سایت خود تجربه کنید.

حال که با ویژگی های متفاوت طراحی یک وب سایت آشنا شدید به بخش انتخاب یک سیستم مدیریت مناسب می‌رسید سیستم مدیریت باید به نحوی باشد که همه چیز تحت کنترل آن قرار بگیرد یک بخش مهم از هر وب سایت سیستم مدیریت آن به شمار می‌رود این سیستم اجازه ویرایش و کنترل وب سایت شما را می دهد و معمولاً به عنوان چارچوب سایت شما معرفی می شود زمانی که شما قالبی را برمی گزینید این قالب بر روی چهارچوب سایت شما پیاده می گردد.

این مطلب را از دست ندهید
بلاگر کیست؟ در اینستاگرام چگونه بلاگر شویم؟

سیستم های مدیریت وبسایت متفاوتی در دنیا وجود دارد که از جمله آنها می توان به وردپرس و جوملا اشاره کرد البته وب سایت هایی هم وجود دارند که به عنوان سایت ساز و یا فروشگاه ساز معرفی می‌شود که معمولاً این وب‌سایت‌ها محدودیت‌های زیادی را برای کاربران اعمال می کند که نتیجه آن سایت های مشابه به رقیبان می باشد. طراحی وب سایت وردپرسی یکی از فعالیتهای است که این روزها بر روی وب‌سایت شرکت و صورت می گیرد چرا که این کار هزینه کمتری را برای صاحبان کسب و کارها دارد و در عین حال وب سایتی مناسب و حرفه‌ای را ارائه می‌دهد.

یک دیدگاه ارسال کنید

1 × 4 =