نوشتن مطالب مفید و غیر تکراری برای وبلاگ

در یک وبلاگ، شما باید برای افزایش بازدید سایت، اطلاعات مفید و زیادی را در اختیار کاربران خود قرار دهید؛ تا توجه آن‌ها را جلب کنید. اولین مطلبی که از یک مقاله مشاهده می‌گردد، عنوان آن می‌باشد. پس باید برای نوشتن عنوان، زمان زیادی صرف کنید. شما با رعایت کردن نکاتی که در این مقاله آورده شده، می‌توانید نگارش محتوای خود را جذاب‌تر کرده و توجه بسیاری از مخاطبان را به دست آورید.

نکاتی برای ارسال قوی‌تر عنوان وبلاگ، برای به اشتراک‌گذاری:

  • اول، خودداری از کلماتی که به نظر اسپم می‌رسند.
  • دوم، بررسی کردنSERP
  • سوم، به خاطرسپاری کلمه کلیدی
  • چهارم، فرمولِ چگونه انجام دهیم
  • پنجم، افزایش براکت‌ها
  • ششم، استفاده از نفر اول
  • هفتم، زیاد کردن مخاطبان خود
  • هشتم، سرعت استرس  
  • نهم، روشن کردن ارزش.  

چرا باید زمان اضافی را صرف انتخاب عنوان پست وبلاگ کرد؟

به دلیل آن که خواننده، عنوان یک مطلب را در آغاز آن خواهد دید، عناوین ارسال وبلاگ‌ها، دارای توجه زیادی می‌باشد. این مسئله در Google SERP کاملا صدق می‌کند. در Google SERP عنوان شما تاثیری بسیار زیاد، بر میزان کلیک خواهد داشت و به همین دلیل باعث افزایش ترافیک سالم خواهد شد. طبق مطالعات، وبلاگ نویسانی که برای تهیه عنوان‌های خود، زمان بیشتری را صرف کرده‌اند، به نتایج بهتری دست یافته‌اند.

طریقه نوشتن عناوین پست‌های وبلاگی قوی‌تر:

برای نوشتن عناوینی بهتر در ارتباط با پست‌های وبلاگی، ما به شما نکاتی را پیشنهاد می‌کنیم که بهتر است از این روش‌ها برای نوشتن عناوینی جذاب‌تر استفاده کنید.

اول، خودداری از کلماتی که به نظر اسپرم می‌رسند.

هر ساله بیش از ۲ میلیارد پست وبلاگ نوشته می‌شود. با توجه به این عدد، می‌توان فهمید که چرا برخی از عبارات معمول، قابل تشخیص سریع هستند و تبدیل به کلیشه می‌شوند. استفاده از برخی ساخت‌های استاندارد، نه تنها می‌تواند برای خوانندگان خسته کننده باشد، بلکه می‌تواند اقتدار برند شما را نیز نابود کند.

وبلاگ نویسی

پس از سال‌ها پژوهش، دریافتند که استفاده از کلماتی مانند شگفت انگیز و جادویی می‌تواند باعث کم شدن CTR شود. این نام‌ها به نوعی اسپمی نامیده می‌شوند که می‌توانند به وبلاگ شما آسیب جدی برسانند. شما می‌توانید به جای تکیه کردن بر روی این کلمات غیر قابل اعتماد، به دنبال جایگزینی مناسب باشید و تمرکز خود را در پیدا کردن کلمات قدرتمند، تازه و منطبق بر نام کسب و کارتان قرار دهید.

دوم، بررسی SERP:

در قوانین وبلاگ‌ها، داده‌هایی که شامل درج کردن اعداد در عنوان آن‌ها می‌باشند، پشتیبانی خواهند شد و باعث افزایش میزان بازدید وبلاگ شما می‌شوند. همانطور که مشاهده کردید اعداد بسیار جذاب خواهند بود. اما توجه داشته باشید که اضافه کردن هر عدد قدیمی، باعث افزایش در بازدید سایت نخواهد شد. زمانی که ایده‌ای را برای ارسال وبلاگ خود پیدا کردید، باید SERP را در جهت پیدا کردن کلمه کلیدی بررسی کرده تا قبل از حل یک عنوان، آن را رتبه بندی کنید. این کار برای اطمینان از انطباق با هدف جستجو می‌باشد و می‌تواند باعث جلوگیری از عناوین تکراری گردد.

سوم، به خاطر سپردن کلمه کلیدی:

مهم‌ترین نکته‌ای که در عین سادگی ممکن است فراموش شود، استفاده از کلمات کلیدی در عنوان پست وبلاگ می‌باشد. توجه کنید که وبلاگ شما باید درباره کلمه کلیدی آغاز شود. یکی از استراتژی‌های محتوایی موثر برای افزایش بازدید کنندگان استفاده از واژه‌ی کلیدی است. این مسئله به پست‌های وبلاگ، برای کلمات کلیدی نیز نیازمند است. در برخی مواقع، ایده‌های بسیار خوبی برای ارسال کردن وبلاگ از بحث با تیم شروع می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید
چرا به طراحی سایت نیاز است؟

زمانی که شما بتوانید تمام محتوا را با یک کلمه کلیدی هماهنگ سازی کنید، به بهترین ایده خواهید رسید و هنگامی که این کار انجام شد، حتماً باید کلمه کلیدی را در عنوان خود به کار ببرید.

چهارم، استفاده از فرمولِ در عنوان وبلاگ چگونه انجام دهیم؟

استفاده کردن از کلمه چگونه، برای قالب بندی پست وبلاگ، باعث بهبود نتیجه خواهد شد. در بیشتر مواقع شما در حال به اشتراک گذاشتن منابع آموزشی هستید، یا حتی می‌خواهید فرآیند خود را برای مخاطبان شرح دهید؛ مانند چگونگی نحوه ایجاد فیلم‌های بازاریابی، یا نحوه بهبود سئو و یا هر موضوع دیگری.

همانطور که متوجه شدید پست‌های وبلاگ، از جمله بهترین روش‌ها برای رشد ترافیک سالم می‌باشند. طبق تحقیقات، مشخص شد، ۷۲ درصد از بازاریابان گزارش می‌کنند که استفاده از کلمه چگونه، در پست‌های وبلاگی یکی از بهترین محرک‌ها برای افزایش ترافیک سالم سایت می‌باشد. در نتیجه، دفعات بعد که مشغول به اشتراک گذاشتن پست‌های وبلاگی شدند، از این چارچوب استفاده کرده تا ببینند آیا برای مخاطبان مفید واقع می‌شود یا خیر.

ویژگیهای مطالب وبلاگ

پنجم، وجود براکت‌ها در عنوان وبلاگ.

محققان دریافتند که تقریباً نیمی از بازاریابان محتوا، به انتشار داده‌های اصلی در سال‌های گذشته اقدام کرده‌اند. در حالی که این رقم در سال قبل، حدود ۳۵ درصد بوده است. این جمله بدان معناست که براکت‌ها در عمل خوب عمل خواهند کرد.

با استفاده از براکت‌ها  می‌توان نرخ کلیک را تا ۳۸ درصد افزایش داد. براکت‌ها یا پرانتز، در برخی از موارد به کار می‌روند، مانند داده‌های به روز شده، اینفوگرافیک‌ها، فیلم‌ها، راهنمای گام به گام گزارش‌ها، قالب‌ها و مطالعات.

ششم، استفاده کردن از نفر اول.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا افراد پست‌های وبلاگ را می‌خوانند؟

پاسخ واضح است، افراد پست‌های وبلاگ را می‌خوانند تا مطالب جدیدی را فرا بگیرند.

چرا استفاده از نفر اول در عنوان پست وبلاگ؟

استفاده کردن از نفر اول در عنوان، باعث می‌شود تا خواننده متوجه شود که شخصی این مقاله را نوشته و می‌داند در ارتباط با چه مسئله‌ای صحبت خواهد کرد.

هفتم، افزایش دادن مخاطبان خود.

همانطور که استفاده از نفر اول در عنوان پست وبلاگ به مخاطب اجازه می‌دهد تا بداند چه کسی مطلب را به اشتراک می‌گذارد؛ استفاده از جمله: مخاطب شما در عنوان می‌تواند برای شما روشن کند که اشتباه کارتان کجاست.

بهترین مسیر برای فکر کردن درباره جمله بالا، استفاده کردن از راهنماهای مبتدی می‌باشد. برای توصیف کردن مخاطبان، در پست‌های وبلاگ، می‌توانید از روش راهنمای مبتدی استفاده کنید؛ حتی اگر مبتدی نباشید. لازم به ذکر است که استفاده از این روش، برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی دنباله‌دار نیز مفید واقع می‌گردد.

ویژگی محتوای وبلاگ

هشتم، سرعت استرس.

در این مرحله ما با دو مطلب مواجه هستیم.

اول، شما مشغول چه کاری هستید؟ زمانی که به دنبال چگونگی ارسال پست می‌گردید، می‌توانید بنشینید، یاد بگیرید و بدانید در چه کاری بهتر عمل خواهید کرد. دوم، برای دریافت هر چه سریع‌تر پاسخ، به یک مرور سریع نیازمندید تا بتوانید به تمامی کارهای موجود در لیست‌تان رسیدگی کنید.

اگر پست وبلاگ شما باعث برطرف کردن نیاز دوم در مخاطب شود، یعنی راه حلی سریع را ارائه خواهد داد. مطمئن شوید که کلمه‌ی سریع را در عنوان خود به کار ببرید. می‌توانید با استفاده از کلمه‌ی سریع با چند مرحله یا چند کلمه خاص را در عنوان مقاله به کار ببرید.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی نرم افزار پینترست و کاربردهای آن

نهم، منتقل کردن محتوا.

توجه داشته باشید که یکی از بهترین توصیه‌ها برای نوشتن عنوان وبلاگ، آن است که مطمئن شوید ارزش وبلاگ را در کلمات منتقل کرده‌اید. خواننده مجبور نیست حدس بزند که چرا بر روی یک مقاله کلیک ‌کرده است و آن پست را تا آخر بخواند که شاید در بین عناوین پست‌های وبلاگ، تجدید نظر کند. پس اگر عنوان، اطلاعات خاصی را به مخاطب ارائه ندهد، باعث ایجاد ترافیک مثبت نخواهد شد. این مسئله می‌تواند به برند شما آسیب برساند.

در نتیجه باید اطمینان حاصل کنید که عنوان پست‌های وبلاگ به طور واضح، دارای محتوا است که می‌تواند به کاربران منتقل گردند و در نتیجه باعث جذاب شدن محتوا بشود.

همانطور که متوجه شدید، عنوان‌ها بخش بسیار مهمی از مطالب ما هستند که باعث ماندن و یا ترک کردن کاربران خواهند شد. عنوان‌ها باید ارتباط موضوعی با متن داشته باشند. کلمات کلیدی باید در عناوین به صورت ماهرانه گنجانده شوند. همین مسئله باعث می‌شود تا رتبه در سئو بهبود یابد.

در طی تحقیقاتی که در اکتبر سال ۲۰۱۸ بر روی وبلاگ نویسی و روش‌های آن صورت گرفته است، پژوهشگران دریافتند که موفق‌ترین راه برای نوشتن، ساده و پیش پا افتاده‌ترین تاکتیک‌های نگارشی می‌باشد. این روش‌ها با وجودِ داشتن امنیت بالا، دست کم گرفته می‌شوند.

پس از بررسی کردن بیش از ۱۰۰۰ بلاگ و به دست آمدن آمار و ارقام مربوط به انتشار آن‌ها، نتایج جالبی کشف شد؛ که مهم‌ترین آن‌ها تفاوت عملکرد برترین‌های وبلاگ‌نویسی با سایر رقبای‌شان و فعالیت افراد پیشرو در این حوزه بوده است.

 اول، انتشار مقالات با بیش از دو هزار کلمه.

نگارش مقاله درباره تاکتیک‌های غیر معمول و مطالبی خاص در وبلاگ نویسی برای فعالیت در این عرصه کار دشواری نمی‌باشد؛ اما هر چقدر تعداد موضوعات حول محور مطالبی خاص، افزایش پیدا می‌کنند، اجتناب کردن از تکرار، استفاده از مطالبی که در مقالات قبلی گفته نشده و تولید محتوا، دشوارتر خواهد شد.

در این بین، عده‌ای با تلاش بیشتر، افزایش حجم و همینطور کیفیت تحقیقات، با استفاده از منابع غیر بومی می‌توانند به تقویت بلاگ خود بپردازند، اما عده‌ای دیگر از کیفیت و کمیت مطالب می‌کاهند و باعث کاهش بازدهی متون خواهند شد. بر اساس این گزارش، تنها ۱۸ درصد از افرادی که بررسی شده‌اند، نوشته‌هایی با حدود دو هزار کلمه یا بیشتر از آن، ارائه داده‌اند.

ویژگی محتوای وبلاگ

با توجه به عملکرد این گروه خاص، تنها ۴۲ درصد از افراد اظهار داشتند که برای این اقدام، تاثیرات مثبتی در بهینه سازی سایت و همینطور سئو مشاهده کرده‌اند. این مطلب در حالی است که طبق میانگینی، هر مطلب دارای ۱۱۵۰ کلمه می‌باشد.

دوم، مطالب را بیش از یک بار در هفته منتشر کنید.

لازم به ذکر است که باید قرار دادن مطالب در سایت، با سرعت تولید محتوا رابطه‌ای مستقیم داشته باشد. به بیان دیگر، در صورت نوشته شدن مطالب، شما می‌توانید هفته‌ای دو یا سه نوشته در وبلاگ خود منتشر کنید.

در طی پژوهش‌های فوق، ۲۱ درصد از افرادی که در تحقیق، مورد پژوهش قرار گرفته‌اند؛ اظهار داشتند که بیش از یک بار در هفته مطالبی را در سایت خود منتشر می‌کردند.

در سال‌های اخیر با کم شدن نوسانات وبلاگ‌ها، تخمین تعداد دفعات آپلود مطالب، بیش از پیش افزایش یافت. در نتیجه کارشناسان بر اساس مشاهدات مستند، در سال ۲۰۱۸ دریافتند که وبلاگ نویسان به طور میانگین در هر ماه، حدود چهار تا پنج مطلب را در سایت خود منتشر می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید
عوامل موثر در برندینگ

سوم، صرف کردن زمانی بیش از ۶ ساعت برای نوشتن یک مقاله.

با توجه به این اصل، نمودار کیفیت و کمیت به خوبی با هم صدق خواهند کرد. اگر برای شما کیفیت مهم‌تر است؛ پس مجبور به صرف زمان بیشتری برای نوشتن مطالب کمتر خواهید شد. اما اگر تعداد مطالب در الویت شما باشد، پس نباید منتظر مقاله‌هایی قوی باشید. در نتیجه باید به نقطه بهینه، در این نمودار و تعادل بین کیفیت و کمیت رسیده و هر دو عامل ایده‌آل را برای کسب و کار خود به ارمغان آورید.

معمولا درصد کمتری از وبلاگ‌نویسان، بیش از ۶ ساعت برای نوشتن یک متن زمان می‌گذارند. این قشر ۱۳ درصدی، جمعیتی حدود ۳۹ درصد را به وجود آورده است که اعتقاد به صرف زمان و انرژی برای بازدهی بالا دارند.

با توجه به این که زمان صرف شده برای مقالات افزایش پیدا می‌کند، با این حال نیمی از نویسندگان، زمانی کمتر از سه ساعت را برای نگارش مطالب خود صرف خواهند کرد. طبق نتایج تحقیقات، این زمان تخصیص یافته برای نگارش، در سال ۲۰۱۸ به میانگین سه ساعت و نیم رسید.

چهارم، تحقیقات توسط خود فرد انجام گیرد.

تنها ۲۵ درصد از نویسندگان، ادعا کردند که تحقیقات‌شان ماحصل فعالیت‌های خودشان بوده است و بیش از نیمی از این افراد، به ذات تحقیقات خود اشاره می‌کنند و می‌گویند که نگارش آن‌ها از تراوشات ذهنی، باعث بهبود سئو سایت‌شان شده است.

البته لازم به ذکر است که این مسئله نشان دهنده حس برتری این نویسندگان نسبت به دیگران است. چرا که مطالب غیر تکراری، حدوداً سه برابر مطالب تکراری در نتایج گوگل تاثیر می‌گذارند.

چرا تمام وبلاگ نویسان با دانستن این موارد، چنین اقداماتی انجام نمی‌دهند؟

به دلایل مختلفی مثل سختی کار، کم بودن هزینه‌های مالی و زمانی، بیشتر نویسندگان و مدیران سایت‌ها، پا به عرصه‌ی خلاقیت نخواهند گذاشت. برای بسیاری از نویسندگان وبلاگ‌، گام نهادن در مسیر نوشتن مطالب، بر اساس تحقیقات و تراوشات ذهنی، کاری به صرفه نخواهد بود و نوشتن متنی حدود دو هزار کلمه، حدود شش ساعت زمان صرف خواهد کرد. در نتیجه به این موارد عمل نخواهند کرد و در نهایت، نتیجه مطلوب در کوتاه مدت محقق نخواهد شد.

اگر به دنبال تحقق یافتن اهداف بالا می‌باشید، باید به استخدام نویسندگانی تمام وقت، تیم تحقیقاتی و یک ویراستار اقدام کنید؛ تا با تقسیم بندی کردن امور مختلف و مطالب دسته اول، در صفحه نخست نتایج گوگل جای بگیرید.

جمع بندی.

همه سایت‌ها به دنبال نویسندگانی برای نگارش بلاگ‌های سایت‌‎شان می‌باشند. برخی از مدیران، به دنبال کیفیت کار و برخی دیگر کمیت کار برای‌شان ضروری است. اگر به دنبال رسیدن در جایگاهی بهتر برای سئو سایت خود هستید، در این راستا باید از نویسندگانی با تجربه استفاده کرده و نوشته‌های آن‌ها باید با بر اساس تحقیقات و تراوشات ذهنی خود باشد.

با استفاده از این از نوشته‌های بکر، در صفحه اول گوگل، جای خواهید گرفت. لازم به ذکر است که انجام اقداماتی که در طی این مقاله گفته شد، مناسب برای مجموعه‌های می‌باشد که به دنبال نتیجه مطلوب و بی‌نقص هستند و می‌خواهند در عرصه خود سرآمد دیگران باشند.

انجام این کار، هزینه‌های اقتصادی، روحی، جسمانی و زمانی در بر دارد؛ اما اگر به دنبال نتیجه‌ای بکر و مفید هستید، بی‌تردید بعد از اتمام کار، شاهد نتایج زحمات خود خواهید بود.

یک دیدگاه ارسال کنید

هشت − 5 =