وظیفه شتاب دهنده چیست؟

کسب و کارها برای راه اندازی به روش‌هایی برای تامین مالی نیاز دارند، که امروزه روش‌های زیادی وجود دارد. برنامه‌های شتابدهی استارتاپ‌ها از سال ۲۰۰۵ یکی از بهترین گزینه‌ها برای کارآفرینان بودند، که در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کارشان در راه اندازی به آن‌ها کمک می‌کردند. شتاب دهنده‌ها برای برخی از استارتاپ‌ها و صنایع مناسب هستند؛ چرا که هرگونه استراتژی تامین مالی و توسعه کسب و کار را انجام می دهند؛ اما برخی دیگر این گونه نیستند. بیشتر شتابدهنده‌ها ابتدا به برنامه‌های رشد کسب و کارهای نوپا می ‌پردازند و در کنار آن شبکه ارتباطی قوی را نیز دارا هستند. شتاب دهنده‌ها از دید تخصصی ابتدا شبکه ارتباطی هستند، که اگر ساختار آن‌ها به درستی انجام شود در روش کسب و کارهای نوپا یا همان استارتاپ‌ها نیز تاثیر بسزایی خواهند داشت.

اولین شتاب دهنده ها

اولین شتابدهنده با نام Y Combinator شروع به فعالیت کرد، بعد از آن دیگر برنامه‌های شتابدهنده در دنیا شروع به فعالیت کردند. دو نکته مهم درباره نحوه عملکرد شتاب دهنده‌ها وجود دارد و استارتاپ‌ها برای شروع باید آن‌ها را پیدا کنند. اول شتاب‌دهنده‌ها گستره‌ی بزرگی دارند و دوم شاید کمی کمک کننده باشند.

ویژگی اول شتابدهنده‌ها گستره‌ی وسیعی دارند: به دلیل تنوع ایجاد شده در سال‌های اخیر در شتاب‌دهنده‌ها، آن‎‌ها طی گذشت سال‌های زیاد، روش‌های سرمایه‌گذاری مختلف و جدیدی را به کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ ارائه می‌دهند. شتاب‌دهنده استارتاپ‌ها با رشد و گستردگی این موضوع در طول زمان در حال کامل شدن هستند.

ویژگی دوم: شتابدهنده به بنیانگذاران استارتاپ‌ها خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند و این بدان معناست که در حال حاضر از شتاب دهنده استارتاپ انتظار می‌رود که در دهه‌های آینده به شدت تغییر کنند.

مسئله مهم این است که کارآفرینان باید دارای ایده‌هایی باشند تا این تغییرات را رصد کرده و بهترین مشاوره‌های لازم را درباره کسب و کار خود که در طی سالیان مختلف به دست آورده‌اند را در اختیار صاحبان کسب و کار بگذارند.

 شتابدهنده‌ها ممکن است گیج کننده باشند: موضوع شتاب دهنده آن قدرها هم که دیگران فکر می‌کنند، ساده نیست. شتاب دهنده‌های استارت‌آپ یکی از انواع حمایتی می‌باشد که از بنیانگذاران، در شرایطی که مراکز رشد شبکه‌های فرشته، دوره‌های کارآفرینی و فضای اشتراکی وجود دارد و همه دارای یک سری ویژگی‌های شتاب دهنده استارتاپ هستند و بنابراین به راحتی می‌توان آن‌ها را با یکدیگر اشتباه گرفت.

شتاب دهنده ها

ویژگی های شتاب دهنده ها

شش ویژگی وجود دارد که نتیجه خروجی مصاحبه با هزاران کارآفرین دنیا می‌باشد و ما در این مقاله به این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

اولین ویژگی این است که برنامه، کاربردی و شفاف باشد؛ چرا که برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذار خطر پذیر هستند و ویژگی اصلی شتاب دهنده استارتاپی این است که برای همه شفاف باشد. در برنامه شتاب دهنده استارتاپ، نخبه گرایی وجود ندارد. آن‌ها یک سری ایده‌های مقیاس پذیر هستند و به این موضوع اهمیت می‌دهند و به همین دلیل است که برنامه‌های شتاب دهنده استارتاپ به هرکسی اجازه می‌دهد تا آن را بپذیرد. اگر این برنامه‌ها به شما اجازه درخواست نمی‌دهند، نگران نباشید؛ شما به راحتی می‌توانید با  بیشتر گروه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مربیگری در ارتباط باشید.

این مطلب را از دست ندهید
اس‌ ام ‌اس مارکتینگ چیست؟ تاثیرات اس ام اس مارکتینگ در فروش

ویژگی دوم که در این تحقیق به دست آمد، این بود که رقابت حرف اول را می‌زند. درست است که برای ورود به شتاب دهنده‌ها هر کسی می‌تواند وارد شود اما تعداد موسسات استارتاپی پذیرفته شده همیشه کم است، اما ممکن است استارتاپی نتواند وارد برنامه شتاب ‌شود و در اینجا نباید امید خود را از دست بدهد. این شرکت نوپا می‌تواند در جایی و با کمک گرفتن از فعالین دیگر، این مشکل را برطرف سازد.

سومین ویژگی که به آن پی برده شد، سرمایه گذاری پیش بذری می باشد. سرمایه گذاری پیش بذری از جمله برنامه‌های شتابدهی می‌باشد. این سرمایه‌گذاری‌ها معمولا مبلغی زیر ۵۰ هزار دلار دارند و در ازای آن حقوق صاحبان سهام به آن‌ها داده می‌شود. در سرمایه‌گذاری که به مرحله بذری می‌رسد مبالغ بیش از چند صد هزار دلار  داده می‌شود. در ایران نیز سرمایه‌گذاری پیش بذری وجود دارد و مبلغ سرمایه‌گذاری پیش بذری از ۱۰۰ میلیون شروع شده و سرمایه‌گذاری‌های مرحله بذری به بالای ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

شتابدهنده چیست

در مرحله چهارم به این نکته رسیدند که این ویژگی حساس به زمان می‌باشد. چراکه شتابدهنده‌ها بیشترین پول را برای مربیان میگذارند تا این شرکت‌ها از آموزشات لازم برخوردار شوند و همین‌طور وقت نسبتا قابل توجهی را صرف می‌کنند که در مرحله اولیه در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می‌دهند و به دنبال نتیجه‌ای درباره این هستند که آیا یک ایده تجاری می‌تواند به سرعت رشد کند یا خیر، به همین دلیل است که شتاب دهنده مدت زمان محدودی دارند و این مدت زمان بین ۳ تا ۶ ماه بعد از ورود به برنامه، خدمات و پشتیبانی می‌باشد. البته این مطلب بدان معنا نیست که بعد از تمام شدن دوره شتابدهی، شتاب‌اندازهای خود را بفروشند. شتاب‌دهنده‌ها سهام خود را حفظ کرده اما بعد از دوره‌ی مشاوره‌ای فشرده به قول معروف در صندلی عقب می‌نشینند و توجه خود را به سمت متفاوت و جدیدی جمع خواهند کرد. شتاب دهنده‌ها در این محله امیدوار هستند که تیم‌های خارج شده از برنامه شتابدهی با گذشت زمان، به ارزش خود بیفزایند.

مراحل کاری شتاب دهنده

 در مرحله پنجم تیم مهم است نه افراد، مانند بسیاری از اتفاقاتی که شتاب دهنده‌ها ارائه می‌دهند برای سرمایه‌گذاری پیش فرضی هم آن‌ها تمرکز را بر بنیان گذاران قرار می‌دهند. به این دلیل، بیشتر استارتاپ‌ها فرآیند مشترک دارند و خدمات مشاوره‌ای را ارائه می‌دهند، و این خدمات می‌توانند از سمت یک موسسه یا یک شخص باشد. تحقیقاتی که انجام گرفته مشخص شده که معمولا همه‌ی سرمایه گذاران علاقه دارند تا بر روی چند موسسه سرمایه گذاری کنند؛ چرا که بار مسئولیت راه اندازی استارتاپ‌ها بین این چند سرمایه گذار تقسیم شده و ایده‌های زیادی بین افراد رد و بدل خواهد شد. شتابدهنده‌ها همواره به دنبال یک تیم قدرتمند و همین‌طور محصولی عالی و قابل قبول هستند.

در مرحله ششم استارتاپ‌های دسته بندی شده قرار دارند؛ چرا که شتاب دهنده‌ها این تمایل را دارند که در تمامی جزئیات زمینه‌های تخصصی اطلاع داشته باشند. شتاب دهنده‌ها تمام وقت خود را در اختیار تست‌های استارتاپی قرار می‌دهند و در مرحله اول دوست دارند که در جزئیات جدید تمامی زمینه‌ها قرار بگیرند و به این ترتیب تاثیر مربیان به طور تخصصی به حداکثر رسانده می‌شود و مشاوره‌های مربوط به آن‌ها را ارائه می‌دهند. موفقیت در این حوزه برای دسته‌ای خاص از استارتاپ‌ها می‌باشد و شتاب‌دهدنده‌ها این موفقیت را  افزایش می‎دهند، در نتیجه شتاب دهنده‌ها برای هر مدل استارتاپی با موضوعات مختلف زمان صرف نمی‌کنند.

شتاب دهنده و خدمات آن

 شتاب دهنده‌ای واجد شرایط می‌باشد که اول یک برنامه زمان‌بندی شده ثابت را با زمانی معین که نشان می‌دهد شروع و پایان آن چه بازه زمانی می‌باشد را طراحی و اجرا کند، دوم دارای یکی از شرکت کنندگان یا استارتاپ ها باشد، سوم حضور گروه متنوعی از مربیان و موتورهای با تجربه بسیار موثر است، چهار مربیگری تیم‌ها در جهت منتقل کردن دانش‌های تجربی خود در کسب و کارها باشد، پنجم برنامه آموزشی در جهت منتقل کردن تجربه و در آخر فرآیند گزینش و انتخاب تیم‌های برتر در انتهای دوره شتابدهی وجود داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید
عوامل موثر در برندینگ

 دوره‌های استارتاپی که آن‌ها را به عنوان دوره‌های کارآفرینی نیز ممکن است بشناسید، این دوره‌ها را موسسات آموزش بازرگانی یا حتی مربیان کسب و کارهای موفق ارائه می‌دهند. این دوره‌ها برای کمک به کارآفرینانی که در درک شاخص‌های اصلی راه اندازی کسب و کارهای نوپای خود سردرگم هستند طراحی شده است. این دوره‌ها مفاهیم تئوری و همچنین مثال‌های عملی را شامل می‌شود، که معمولا به پرداخت هزینه از سمت متقاضیان همراه می‌شود. یکی از نمونه‌های موفق بین المللی آن دوره هشت هفته آنلاین دانشگاه آکسفورد بود.

شبکه‌های سرمایه‌گذاران فرشته:

این سرمایه‌گذاران اغلب در مرحله بذری سرمایه‌گذاری می‌کنند و در برخی موارد این سرمایه‌گذاران به یکدیگر متصل می‌شوند و به گروه‌های فرشته یا شبکه‌های فرشته معروف هستند. این سرمایه‌گذاران علاوه بر سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و کسب و کارهای جدید به آن‌ها راهنمایی و مشاوره نیز می‌دهند؛ چرا که این شبکه یک نهاد مستقل نیست و فقط مجموعه‌ای از کارآفرینان می‌باشد که در این مسابقه  با هم همکاری می‌کنند، پس آن‎ها را نمی‌توان شتاب‌دهنده دانست.

 برنامه‌های راهنمایی در نوآوری  

این برنامه به اسم پروژه‌های مربیگری و منتورینگ نیز شناخته می‌شود که با حضور کارآفرینان با تجربه و سرمایه‌گذاران برگزار می‌شوند که با ارائه مشاوره به اکوسیستم نوآوری برمی‌گردند. در این برنامه برای سرمایه‌گذاری پیشنهاداتی وجود ندارد، اما فرصت‌هایی برای شبکه سازی قوی به وجود می‌آید. اصل این برنامه بر روی منتورینگ متکی می‌باشد؛ چراکه منتورینگ در شروع یک کسب و کار بسیار مهم می‌باشد و طبق آمار ۵۰ درصد از تمامی شغل‌ها در ۵ سال اول از بین می‌روند و با دریافت مشاوره‌ای مناسب می‌توانند از شکست جلوگیری کنند. مشاوره مناسب می‌تواند در ابتدای کار تحول‌آفرین باشد. برخی از شرکت‌ها با برگزاری مسابقه و ایجاد کردن رقابت و انگیزه، طرح‌های افرادی که اید‌ه پرداز هستند را دریافت ‌کرده و افراد منتخب را مورد تقدیر قرار‌ دهند و از آن‌ها در جذب سرمایه برای طرح‌های خود استفاده می‌کنند. بعضی از این مسابقات به برنده مبلغی به عنوان جایزه یا پاداش نیز می‌دهند، یک نمونه مسابقه بین المللی وجود دارد که استارتاپ‌ها هر سال می‌توانند با برنده شدن در این مسابقه جایزه بزرگ ۵۰ هزار دلاری را از آن خود کنند. در ایران نیز برخی مسابقات وجود دارند که برای مثال می‌توان به استارتاپ ویکندها اشاره کرد که توسط نهادهای مختلف بخش خصوصی و دولتی برگزار می‌شوند.

حقوق شتاب دهنده ها

 فضاهای گپ و گفت

در اکوسیستم‌های  بین‌المللی، فضایی وجود دارد که در آن‌ها به ملاقات کارآفرینان، به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و همچنین ایجاد منافع متقابل برای به وجود آمدن شبکه ارتباطی تخصصی وجود دارد، که در برخی موارد با به اشتراک گذاری ایده‌های تجاری می‌توان به طور مستقیم به یکدیگر کمک کرد. فضای کار اشتراکی برای کسانی که دارای شغل آزاد هستند و به نوعی از رایج‌ترین فضاهای گپ و گفت می‌باشد، مناسب است. در این فضاها آن‌ها برای کار می‌آیند تا ضمن ایجاد فرصت‌های یادگیری از برنامه‌های اتاق جلسات، رویدادها، گفت و گوها و غیره و همچنین استفاده از دوره‌های آموزشی برای رشدِ بیشتر استفاده کنند. فضای اشتراکی‌ای وجود دارد که در آن‌ها اتاق‌هایی هستند که افراد می‌توانند در آن کار کنند و قرارهای ملاقات خود را داشته باشند، اما هیچ پیشنهادی برای تامین بودجه در این اتاق‌ها وجود ندارد و بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها چنین فرصتی را برای دانشجویان و سایر شرکت‌های وابسته فراهم می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید
ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱

 برنامه‌های سرمایه گذاری اجتماعی  

این برنامه‌ها که نام دیگر آن آکادمی‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی می‌باشد، به کارآفرینان اجتماعی ارائه می‌شود، که این کارآفرینان بدین گونه تعریف می‌شود: (( نوعی کارآفرینانی هستند که با برنامه‌های خود به دنبال حل مشکلات مربوط به جامعه هستند، این افراد مایل با ابتکار عمل ریسک و تلاش تغییرات مثبتی را در جامعه ایجاد کنند.)) باید افزود که این برنامه‌ها برای تمامی کارآفرینان مانند شتاب‌دهنده‌ها باز نیستند، بلکه فقط یک سری از گروه‌های منتخب از کارآفرینان اجتماعی در آن وجود دارد و در آن به مشاوره اعتبار سنجی ایده‌ها، اجرای محصول بودجه، توسعه محصول در جهت ایجاد خدمات اجتماعی دسترسی پیدا می‌کند.

 صندوق‌های سرمایه‌گذاری بذری  

این صندوق‌ها مانند سرمایه‌گذاران فرشته و همینطور شتابدهنده‌های استارت آپ در مراحل اولیه یک کسب و کار تامین بودجه می‌کند، با این حال همه این‌ها معمولا شامل کمک به زیرساخت‌ها نمی‌شود و آن‌ها به نوعی فقط در تامین مالی کمک می‌کند. این برنامه‌ها خود را صندوقهای بزرگ می‌نامند و در واقع به شتاب‌دهنده استارتاپ نزدیک‌تر هستند. در برخی موارد نام یک برنامه یا نهاد، داستان را بیان می‌کند و مسئله مهم این است که کارآفرینان باید بدانند به چه مدل سازمانی می‌پیوندند و درباره آن تحقیق کنند. امکان دارد در حالی که به ظاهر، مجموعه فقط برای سرمایه‌گذاری به نظر برسد اتفاقات خوب دیگری نیز در آن در حال رخ دادن باشد.

همان‌طور که پیش از این گفتیم، تمایز بین شتاب‌دهنده استارتاپ و سایر دستگاه‌های حمایتی از استارتاپ کاملاً مشخص و واضح است؛ اما در برخی موارد کاملا مبهم و ظریف می‌باشد؛ اما با توجه به اینکه شتاب‌دهنده‌ها نسبت به برنامه‌های موجود دیگر در این اکوسیستم از همه کامل‌تر و جامع‌تر می‌باشند اولویت در مراحل راه اندازی استارتاپ با شتاب‌دهنده‌ها می‌باشد.

یک دیدگاه ارسال کنید

3 × یک =