ویدیو مارکتینگ چیست و چگونه به توسعه کسب ‌وکارتان کمک می‌کند؟

ویدیو مارکتینگ چیست و چه اهدافی دارد؟

تا به حال به این نکته دقت کرده‌اید که اگر یک عکس هزار کلمه را بیان کند، پس یک ویدیو چقدر ارزش دارد؟ به عقیده بیشتر مردم ارزش ویدیو، میلیون‌ها کلمه می‌باشد. ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی، از جمله روش‎های بازاریابی می‎باشد که در حال حاضر قدرتمندتر و پیشرفته‌تر از قبل شده است و این پیشرفت را مدیون پلتفرم‌های ویدیویی هستیم. یوتیوب در حال حاضر دومین وب سایت پر بازدید در جهان می‌باشد.

تبلیغات ویدیویی

هر دقیقه‌ای که می‌گذرد، بالای ۵۰۰ ساعت ویدیو یونیک در یوتویوب آپلود می‌شود. با در دسترس قرار گرفتن اینترنت توسط عموم مردم، محتوای ویدیویی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های مردم در سراسر دنیا شد، به طوری که مردم میانگین ۱۶ ساعت ویدیو آنلاین در هفته تماشا می‌کنند و این عدد در دنیای امروز عدد قابل توجهی است و برای ویدیو مارکتینگ بسیار کاربردیست. امروزه به دلیل گسترش دسترسی به اینترنت، ویدیوهایی مانند نتفیلیکس و هولو توانسته‌اند زمان زیادی از وقت مخاطبان را به خود جلب کنند. مردم به جای این که تلویزیون تماشا کنند، زمان خود را به تماشای این ویدیوها می‌گذرانند و به همین دلیل ویدیو مارکتینگ بیشتر از قبل رونق گرفته است.

تاریخ تولد سرویس‌های ویدیویی

اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که این سرویس‌ها چگونه متولد شدند؟ محتوای ویدیویی آنلاین طرفداران زیادی دارد، اما با تمام این تفاسیر ایستگاه‎های تلویزیونی نیز مخاطبان خود را دارند و هنوز هم مادر آن‌ها VODها هستند. اولین نمونه تبلیغات در تلویزیون در سال ۱۹۴۱ در یکی از شبکه‌های نیویورک به نمایش گذاشته شد و ویدیو مارکتینگ از آنجا آغاز شد. بعد از آن تبلیغات ویدیویی رواج پیدا کردند، تا در سال ۱۹۹۵ که ویدیو های وایرالی شکل گرفتند، ویدیوهای تبلیغاتی و سریال‌های انیمیشنی به اولین ویدیوهای وایرال در تاریخ تبدیل شدند.

ویدیوهایی که به صورت خود جوش بین مردم دست به دست شدند، با پیشرفت زیر ساخت‌های اینترنت در سال ۲۰۰۵ یوتویوب پدیدار شد. در سال ۲۰۰۶ بود که گوگل اهمیت ویدیو در سرچ و مارکتینگ یوتوب را درک کرد و آن را به مبلغ ۱.۶۵ میلیارد دلار خریداری کرد. در همین میان بود که شبکه‌های اینترنتی مثل نتفلیکس شکل گرفتند و دنیای محتوای ویدیویی مسیری را پیش گرفت. مسیری که توانست با جمع‌آوری رفتار کاربران و انتخاب طیف وسیعی از بسترهای پخش آنلاین، ویدیو آن را به یکی از بهترین کانال‎ها برای بازاریابی تبدیل کند. امروزه بیش از ۸۲ درصد از ترافیک‌های اینترنتی در سراسر دنیا به دلیل محتوای ویدیویی پدید آمدند.

پرسونا در ویدیو مارکتینگ

در سال ۲۰۲۰ به گفته اسپات ۱۱ نوع ویدیو برای ویدیو مارکتینگ وجود دارد. اولین قدم برای ویدیو مارکتینگ، شناخت مخاطبان می‌باشد. سوالی که بازاریابان باید در هر یک از فرایندهای مارکتی از خود بپرسند این است که مخاطب تو کیست؟ در غیر اینصورت بودجه‌ی در دست را هدر می‌دهند. اهمیت تدوین پرسونا در یکی دو سال گذشته مطرح شد. پرسونا اصطلاحی می‌باشد که در دهه‌ی اخیر رواج پیدا کرد.

ویدیو مارکتینگ چیست

ویدیو مارکتینگ در حوزه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال، مارکتینگ بازاریابی محتوا، مدیریت ارتباط با مشتریان، تولید محتوا، مدل کسب و کار، ارائه مطلب و حتی در توسعه محصول نیز به کار می‌رود. پرسونا همانطور که می‌تواند برای کسب و کارها اهمیت داشته باشد، گول زننده نیز هست. در واقع باید گفت که ساخت پرسونا، اولین قدم برای شناخت مخاطبان می‌باشد. این فرایند با آزمون و خطا در مارکتینگ شکل می‌گیرد و این آزمون و خطا برای شناختن مخاطبان هزینه‌ی زیادی به همراه دارد.

این مطلب را از دست ندهید
ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱

 انواع ویدئوها در بازاریابی ویدئویی

زمانی که از ویدیو برای گسترش محصولِ برند یا خدمات کسب و کارتان استفاده کنید، یعنی از ویدیو مارکتینگ بهره گرفته‌اید. یکی از انواع ویدیوها در بازاریابی، ویدیوی تبلیغاتی هستند که با هدف به نمایش گذاشتن یک محصول یا خدمات در جهت آگاه سازی مشتریان قدم بر می‌دارند. تبلیغات ویدیویی می‌توانند در بستر تلویزیون یا VODها به نمایش گذاشته شود. ویدیوهای برندینگ، از دیگر انواع ویدیوهای برندینگ هستند که معمولاً به عنوان بخشی از کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ ساخته می‌شوند تا اهداف و خدمات برند را برای مخاطبان شفاف سازی کنند و برند خود را با آن‌ها به یاد بینندگان بیاورند. هدف ویدیوهای برندینگ، آگاهی ایجاد کردن از برند تا جذب مخاطبان هدف می‌باشد. از جمله مثال‌ها برای ویدیو برندینگ، می‌توان به تپسی اشاره کرد که ویدیویی جهت ریبرندینگ منتشر کرد. ویدیوهای آموزشی نیز از جمله ویدیو مارکتینگ می‌باشد که به معرفی محصولات می‌پردازد.

این روش از جمله روش‌های آگاه سازی از محصول می‌باشد، مخصوصاً اگر محصول جدیدی تولید کرده اید یا چیزی منحصر به فرد در اختیار دارید؛ می‌توانید با استفاده از ویدیو به مخاطبان هدف بفهمانید که محصول‌تان چه مشکلاتی را حل می‌کند. ویدیوهای توضیحی و متقاعد کننده، این مدل ویدیوها می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند تا مخاطبان بهتر درک کنند که چرا به محصول شما نیاز دارند. بیشتر ویدیوهای توضیحی روی سفر مشتریان تمرکز می‌کنند که به درگیر شدن با محصول شما متوجه خواهند شد که می‌توانند مشکلات‌شان را حل کنند. ویدیوهای تستیمونیال و توصیه ای، مخاطبان می‌توانند با استفاده از این ویدیوها به دانش این نکته برسند که محصول شما می‌تواند چه مشکلاتی را رفع کند.

یکی از بهترین روش‌ها برای به نمایش گذاشتن موضوع به مخاطبان نشان دهند، مشتری‌هایی هستند که در حال استفاده از این محصول می‌باشند و از آن رضایت دارند. استفاده از ویدیوهای توصیفی می‌باشند. در این ویدیوها مشتریان از تجربه خودشان از خدمات تعریف می‌کنند. به زبان دیگر می‌شود گفت ویدیو مارکتینگ، همان کانتنت مارکتینگ می‌باشد که در لباس ویدیو قرار گرفته است. در نتیجه دانستن این نکته مهم است که انواع ویدیوها چه ارزشی برای کسب و کارتان خلق می‌کند و در کدام محل از قیف فروش قرار می‌گیرند.

ویدیو مارکتینگ

قیف فروش و جایگاه ویدیو در آن

در قیف فروش، در مرحله اول آگاه سازی صورت می‌گیرد؛ که از ویژگی‌های تبلیغاتی و برندینگ در آن استفاده می‌شود. در مرحله بعد نوبت به متقاضی می‌رسد که از ویدیوهای آموزشی از معرفی محصول بهره می‌گیرند و در آخر نیز نوبت به مرحله تصمیم‌گیری می‌رسد که از ویژگی‌های تستیمونیال یا توصیه‌ای استفاده می‌کنند.

قالب‌های ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ، قالب‌های مختلفی دارد. از جمله ویدیوهای مصاحبه، ویدیو رویداد و وبینارها، ویدیو لایو و پخش زنده، موشن گرافیک و انیمیشن‎ها، استاپ موشن‌ها، ویدیوهای ۳۶۰ درجه، ویدیوهای تولیدی و تبلیغاتی می‌باشند.

تفاوت ویدیو مارکتینگ با تبلیغات ویدیویی؟

 سوال اینجاست که ویدیو مارکتینگ و تبلیغات ویدیویی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ این دو روش فرق چندانی با یکدیگر ندارند و از خیلی لحاظ با یکدیگر مشترک هستند؛ اما از لحاظ استراتژیک هدف گذاری و هزینه ویدیو مارکتینگ و تبلیغات ویدیویی به یکدیگر تفاوت دارند. در تبلیغات ویدیویی که از انواع تبلیغات آنلاین می‌باشد، هم هزینه ساخت ملزم به داشتن هزینه برای توزیع در شبکه‌های تبلیغاتی می‌باشد و هم در طرف دیگر ویدیو مارکتینگ می‌تواند با انتشار در رسانه‌های خود کسب و کار را هم اداره می‌کند. تبلیغات ویدیویی در هدف گذاری و استراتژی حساسیت بیشتری دارد، اما از لحاظ معنایی مرزی باریک‌ بین ویدیو مارکتینگ و تبلیغات ویدیویی وجود دارد. تبلیغات ویدیویی در واقع به عنوان بخشی از فرایند بازاریابی ویدیو کار می‌کند. در نتیجه می‌تواند به یکی از روش‌های تبلیغات محبوب ویدیویی تبدیل شود؛ یعنی VODها. VODها از جمله راهکارهای کاربردی برای بازاریابی ویدیویی می‌باشند. سرویس‌های رسانه‌های تعاملی با انواع خدمات رسانی که به کاربران انجام می‌دهند، نحوه‌ی درآمدزایی به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. VODها سه گروه اصلی دارند، با نام‌هایSVOD, AVOD, TVOD.

ویدیو مارکتینگ

کارکردهای ویدیو مارکتینگ

اولین کارکرد ویدیو مارکتینگ این است که ویدیو، کانورژن ریت را افزایش می‌دهد. هاب اسپات می‌گوید که با اضافه کردن ویدیو به یک لندینگ پیج، کانورژن ریت را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهد. اگر محصولی در لندینگ توسط مخاطبان دیده شود، به خوبی می‌تواند روی تصمیمات آن‌ها تاثیر بگذارد و بازدیدکنندگان را به یک سر نخ تبدیل‌ کنند و حتی سرنخ‌ها می‌توانند تبدیل به خریدار شوند. برای انتقال احساس درست می‌توان از ویدیو به جای عکس متن استفاده کرد، البته که متن عکس‌ها چالش‌های مخصوص خود را دارد. ویدیو می‌تواند یک محتوای عالی برای کمپین‌های ایمیل مارکتینگ باشد. صندوق ایمیل همه‌ی مردم از ایمیل‌هایی اشباع شده است.  افزایش نرخ باز شدن ایمیل: می‌تواند چالش بزرگی باشد و فقط استفاده از واژه ویدیو به عنوان ایمیل می‌تواند نرخ باز شدن ایمیل را افزایش دهد و نرخ آن سابسکرایب را کم کند.

این مطلب را از دست ندهید
اهداف اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

موتورهای جستجو و ویدیو موتورهای جستجو به دنبال ویدیوهایی می‌باشند که کاربران را درگیر خود می‌کنند. بیشتر از آن می‌تواند باعث شود تا کاربر در صفحه بماند و درگیر آن شود. یوتیوب دومین سایت پر بازدید در سراسر دنیا می‌باشد. اگر ویدیو خود را در یوتیوب آپلود کنید، می‌توانید از شانس دیده شدن بالایی برخوردار شوید. اگر همه ویدیوها را در داخل شبکه‌های اجتماعی پروموت کنید، می‌توانید پیشرفت خوبی را مشاهده کنید، شانس دیده شدن را بالا ببرید. ویدیو باعث می‌شود تا اعتماد و اعتبار ایجاد کنید: بازدیدکنندگان و کاربران در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با کسب و کار شما درگیر می‌شوند و این باعث می‌شود تا اعتماد آن‌ها به برند شما افزایش پیدا ‌کند. از نمونه‌های معروف در این باره می‌توان به آنباکسینگ و تست ضربه موبایل اشاره کرد. در نتیجه ویدیو می‌تواند یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای ساخت شخصیت برند شما باشد. ۹۰ درصد کاربران گفته‌اند که ویدیوهای گرفته شده از محصولات باعث شده تا در روند تصمیم‌گیری موثرتر عمل کند.

استفاده از تبلیغات ویدیویی

در نتیجه هر چقدر ویدیوها با کیفیت بیشتری ساخته شوند، اعتماد بین کسب و کارتان و مشتریان افزایش پیدا می‌کند و این اعتماد باعث می‌شود تا به فروش ختم شود. این کار باعث می‌شود تا شما در شبکه‌های اجتماعی محبوب شوید. امروزه دوره، دوره‌ی ویدیوهای وایرال می‌باشد. ویدیو ها فرصت آن را برای کسب و کار و برند شما مهیا می‌کنند تا بتوانید برند خود را بامزه و جذاب نشان دهید و موج علاقه‌مندی را در بین کاربران‌تان ایجاد کنید. ویدیوها باعث افزایش آگاهی از برند یا محصول‌تان می‌شوند و می‌توانند برند محصولات‌تان را به بهترین شکل ممکن معرفی کنند. مخصوصا اگر محصولات شما پیچیده باشد. این موارد از جمله اهداف معمول ویدیو مارکت می‌باشد. ویدیو می‌تواند در بخش‌های فرایند کسب و کار اهداف مختلفی را دنبال کند و این مسئله بستگی به اهداف و نوع کسب و کار شما دارد.

این مطلب را از دست ندهید
تحقق فروش در اینستاگرام + تاثیر قیف فروش در اینستاگرام

ویدیو باعث افزایش می‌شود…!

ویدیو باعث افزایش ۷ مورد می‌شود، اول از همه نرخ تبدیل در صفحات افراد را بالا می‌برد و این مسئله احتمال توجه به محتوا و پیام شما را افزایش می‌دهد. این مطلب جایگاه شما در رتبه‌های گوگل بالا می‌برد و در ذهن مخاطبان جایگاه شما افزایش پیدا می‌کند. شبکه‌های اجتماعی، باعث بالا رفتن مشارکت و تعامل با مخاطبان می‌شود. با استفاده از ویدیو می‌توانید از برندها و محصولات جدید و هزینه‌های تولید محتوا آگاهی پیدا کنید. استراتژی بازاریابی ویدیو چیست؟

شورن از مدرسان پرسابقه استراتژی در دانشگاه ییل می‌گوید: استراتژی به آن معنا است که من از بین مجموعه رفتارها، اقدامات و گزینه‌های پیش رویم یک زیرمجموعه انتخاب کنم و تصمیم بگیرم که باقی گزینه‌ها را انتخاب نکنم.)) استراتژی ویدیو مارکتی جدید نیست، همانطور که برای خرید تبلیغات بین دو نیمه فوتبال پرسپولیس و استقلال بدون آنالیز قدمی برداشته نمی‌شود. نباید در استراتژی ویدیو مارکتینگ نیز بدون داشتن یک برنامه مشخص نمی‌توان شروع به کار کرد. استراتژی ویدیو مارکتینگ برنامه‌ای می‌باشد که برای اجرای فرایند راهنمایی می‌کند. در واقع همان‌طور که خانم شورن به ما می‌گوید، گزینه‌ای را انتخاب می‌کنیم که برای رسیدن به مسیر موفقیت در تحقیقات‌مان موفق می‌کند. از جمله اقداماتی که باید برای زیرمجموعه از آن‌ها استفاده کنیم و آن‌ها را انتخاب کنیم این است که اهداف ویدیو، پیدا کردن مخاطب هدف، تدوین روایتی که قرار است گفته شود و مقدار زمان ویدیو را پیدا کند.

آمارهای ویدیو مارکتینگ

روزانه کاربران ۱۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه از وقت خود را در یوتیوب می‌گذرانند. الگوریتم‌های هوشمند یوتیوب باعث شده تا ۷۰ درصد از ترافیک یوتیوب را شامل شود. ۶۲% کسب و کارها برای نشر محتوای ویدیویی خود از یوتیوب استفاده می‌کنند. ۹۰ درصد مخاطبان و کاربران یک محصول جدید را توسط یوتیوب پیدا می‌کنند. ۹۲ درصد از بازاریابان گفتند، که ویدیوها برای استراتژی آن‌ها نقش اساسی دارند. ۹۲ درصد ویدیو مارکترها بر این باورند که سطح رقابت آن‌ها از سال قبل افزایش داشته است. ۵۴ درصد از فروشندگان، ویدیو را نسبت به سایر قالب‌های محتوایی ترجیح می‌دهند. تبلیغات ویدیویی گام اول در پیدا کردن برند و خرید محصول می‌باشد. میانگین ویدیو بیزینس‌ها در یوتیوب، حدود ۴.۰۷ دقیقه است.

بالای ۵۰ درصد از کاربران و خریداران اذعان می‌کنند که ویدیوهای آنلاین باعث شده‌اند تا تصمیم به خرید محصول از برندی کنند. روزانه کاربران ۱۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه از وقت خود را در یوتیوب می‌گذرانند. الگوریتم‌های هوشمند، یوتیوب باعث شده تا ۷۰ درصد از ترافیک یوتیوب را شامل شود. ۶۲% کسب و کارها برای نشر محتوای ویدیویی خود از یوتیوب استفاده می‌کنند. ۹۰ درصد مخاطبان و کاربران یک محصول جدید را توسط یوتیوب پیدا می‌کنند. ۹۲ درصد از بازاریابان گفته‌اند که ویدیوها برای استراتژی آن‌ها نقش اساسی دارند. ۹۲% ویدیو مارکترها بر این باور که سطح رقابت آن‌ها از سال قبل افزایش داشته است. ۵۴ درصد از فروشندگان، ویدیو را نسبت به سایر قالب‌های محتوایی ترجیح می‌دهند. تبلیغات ویدیویی گام اول در پیدا کردن برند و خرید محصول می‌باشد. میانگین ویدیو بیزینس‌ها در یوتیوب حدود ۴.۰۷ دقیقه است. بالای ۵۰ درصد از کاربران و خریداران اذعان می‌کنند که ویدیوهای آنلاین باعث شده‌اند تا تصمیم به خرید محصول از برندی کنند.

یک دیدگاه ارسال کنید

پنج × 3 =