چگونه در شبکه های اجتماعی پیشرفت کنیم؟

جوامع هر روزه در حال تغییر می‌باشند و یکی از این تغییرها در چند سال اخیر، به وجود آمدن شبکه‌ های اجتماعی است. در گذشته ارتباطاتِ تجاری بیشتر به صورت حضوری بود و اگر مثلاً تاجری از هند می‌خواست ادویه‌اش را به چین بفروشد، باید به صورت حضوری و با سفر کردن به معرفی و تبلیغ محصول و فروش آن اقدام می‌کرد؛ اما با گسترش تکنولوژی و پیشرفت بشر و همین‌طور به وجود آمدن شبکه‌ های اجتماعی این امکان در اختیار تاجران و یا افراد صاحب کسب و کارها قرار گرفت، تا بتوانند محصولات، خدمات و کالاهای‌شان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطب قرار دهند. همواره باید برای حضور در شبکه های اجتماعی مانند: فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، گوگل پلاس و … هدفمند حرکت کرد، تا بتوان نتایج مثبتی را مشاهده کرد و بدین گونه می‌توان با مشتری همواره در حال تعامل بود و کاربران و مشتریان را به سمت وب‌سایت و دیگر کانال‌های ارتباطیِ سازمانی و یا شرکت سوق داد. این کار باعث می‌شود تا کاربران علاقه به حضور در سایت‌ها را پیدا کنند و همین امر موجب فروش محصولات و خدمات می‌گردد.

شبکه های اجتماعی

شبکه‌ های اجتماعی یا سوشال نتورک، ساختاری اجتماعی دارند که از گروه‌هایی تشکیل می‌شوند که عموماً یا فردی و یا سازمانی هستند. این شبکه‌ها وابستگی‌هایی مثل تبادلات مالی، ایده‌ها، لینک‌های وب، خویشاوندان، دوستان و حتی بیماری‌های اپیدمولوژی دارند که به هم مربوط می‌شوند. از شبکه های اجتماعی می‌توان در دستیابی به اهدافی مثل: برقراری روابط اجتماعی و سیاست گذاری‌های عمومی، اداره، امور تشکیلاتی و … بهره گرفت. امروزه همه جوامع به نوعی درگیر شبکه های اجتماعی شدند، از جمله: افراد خانواده، دوستان، همکاران و … . حضور بیشتر مردم در این شبکه‌ها باعث شده تا از طریق صحبت کردن بتوان درباره‌ی محصولی تبلیغ و یا حتی ضد تبلیغ انجام داد و باعث می‌شود که یک فیلم، یک کتاب، محصول و یا یک رستوران به سرعت افزایش فروش و یا مشتری و یا حتی با کاهش فروش و یا مشتری مواجه شوند.  

شبکه های اجتماعی

انواع شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در سطح دنیا قرار دارد. از جمله‌ی این شبکه‌ها می‌توان به  Google Plus ,Gazzag, Facebook,Orkut  و …. اشاره کرد،که در تمام آن‌ها هدف، ارتباط موثر است. شبکه‌ های اجتماعی نقش مهمی در ایجاد کمپین‌های بازاریابی از طریق برانگیختن احساسات و اثرگذاری بالا در بین جوامع دارند و برای خود راهی پیدا کرده‌اند که البته این مسئله توسط برخی از مردم در ایران نادیده گرفته شده است. شبکه های اجتماعی باعث برند سازی می‌شوند، برای مثال اگر یک شرکت منقل‌های مسافرتی را در نظر بگیریدکه نتوانسته برای محصولاتش بازاری مناسب پیدا کند به راحتی و با تشکیل صفحه‌ای در فضای مجازی و اشتراک گذاری ویدئوهایی از نحوه کارکردن محصول،  می‌تواند بازتابی مثبت برای به فروش رفتن کالای خود داشته باشد.

مزایا و معایب داشتن شبکه‎های اجتماعی در کسب و کار

یکی از ویژگی‌های مثبت داشتن شبکه های اجتماعی برای کسب و کار، ایجاد باشگاه مشتریان برای سازمان می‌باشد که این نکته به خودی خود نوعی بازاریابی می‌باشد. این سازمان‌ها به راحتی و با استفاده از شبکه ‎های اجتماعی می‌توانند هم مشتریان بیشتری جذب کنند و نکته‌ی مثبت دیگر وجود شبکه های اجتماعی این است که در این مدل فضاها صمیمیت ایجاد می‌شود و افراد مطالب را لایک می‌کنند و برای دوستان‌شان می‌فرستند و درباره‌ی خدمات یا حتی کالاها نیز نظر می‌دهند و همین فعال بودن مشارکت در مشتریان، باعث رونق کار سازمان و کاهش ریزش مشتری می‌شود. این مسئله که سازمان یا شرکت شما، چه کالا یا خدماتی را تولید و ارائه می‌کند چندان مهم نیست! یعنی اگر شما در صنعت خودرو، آموزش، بیمه، رستوران ، پوشاک و … فعالیت کنید در بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی چندان تفاوتی ندارد. البته باید به این مطلب نیز توجه کرد که این شبکه ها همان‌طور که می‌تواند باعث رونق فروش و پیشرفت سازمان شود به همان میزان هم قابلیت تخریب یک برند را دارند. پس باید در انتخاب و استفاده از مطالب و طرح‌ها نهایت دقت را به خرج دهید. همان‌طور که مردم برای خرید کالا یا خدمات خوب نظرات مثبت می‌گذارند، به طبع از خرید کالا یا خدماتی که مورد رضایت‌شان نبوده، محصول را به صورت یک عکس یا ویدیو در صفحه‌های مجازی خود به اشتراک می‌گذارند و به دوستان و آشنایان خود نیز اطلاع رسانی می‌کنند و آن‌ها نیز این مطالب را به دیگران منتقل می‌کنند، همین موجب ریزش سریع یک شرکت می‌شود و خیلی راحت زحمت‌های زیاد شما برای مطرح کردن برندتان، نافرجام می‌ماند.

اندکی بادیجیتال مارکتینگ آشنا شوید

با گسترش روز افزون تکنولوژی در سطح جوامع و استفاده بسیاری از کاربران از گوشی‌های همراه و حضور گسترده در فضاهای مجازی، سبب شده تا مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی، خود را در این زمینه به روز‌ رسانی کنند و همچنین در کنار فروش و ارائه‌ی حضوری به گسترش  فروش و عرضه‌ی مجازی برای برند خود بپردازند؛ یعنی شبکه های اجتماعی یک منبع قدرتمندِ فوق‌العاده برای معرفی و همین‌طور تبلیغ کالا یا خدمات می‌باشند. براساس براوردی که انجام شده، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در آینده‌ای نزدیک به ۳ میلیارد نفر نیز خواهد رسید و این مسئله تاثیر به سزایی در بحث کسب و کارهای دیجیتالی می‌گذارد.

این روزها دسترسی گوشی‌های همراه به اینترنت باعث شده تا بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها به فکر بهره‌گیری از این مسئله باشند. اقداماتی از قبیل به راه انداختن کمپین‌های تبلیغاتی که به واسطه آن اطلاعات مفیدی را درباره‌ی خدمات و تولیدات در اختیار کاربران و طرفداران این کمپین‌ها قرار می‌دهند. همچنین در صورت تکرار شدن نام برند یا شرکتی در شبکه‌ های اجتماعی، باعث شناخته شدن بیشتر و در نهایت اعتماد سازی و خرید از محصولات می‌شود و همین مسئله باعث تبدیل شدن مشتریان بالقوه به مشتریان وفادار می‌شود. همان‌طور که فروشندگان برای ارائه و فروش محصولات‌شان از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنند.

در مقابل نیز مشتریان هم، رفتارهای خود را با تکنولوژی و همین‌طور محیط اقتصادی تغییر می‌دهند. کاربران کسب اطلاعات را دوست دارند، آن‌ها همیشه اخبار تولیداتِ کالاها و خدمات را دنبال می‌کنند و با آن‌ها آشنا می‌شوند. این مدل از مشتریان خدماتی که قابل سفارش دادن باشد را دوست دارند و همواره کانال خریدشان در حال تغییر است. بنابراین رفتار فروشندگان بر اساس تغییر نگاه و رفتار مشتریان همواره باید در حال تغییر باشند و استراتژی‌های تبلیغاتی‌شان را نیز بر همین اساس تغییر می‌دهند. با توجه به اینکه از عمر شبکه‌های اجتماعی مدت زمان زیادی نگذشته است، اما در زندگی کاربران نقش بسیار زیادی دارند؛ بدین گونه که بیشتر کاربران در طول روز حداقل یک بار به صفحات شخصی خود در شبکه‌ های اجتماعی سر می‌زنند. در ادامه به بررسی برخی از شبکه های اجتماعی می‌پردازیم:

فیسبوک

کاربران فیسبوک به بیش از 1/59  میلیارد نفر می‌رسد و این عدد نشان دهنده آن است که در حال حاظر فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی است. شبکه های اجتماعی باعث شده تا فروشندگان و صاحبان کمپانی‌ها به راحتی مشتریان بالقوه را هدف قرار دهند. با استفاده از فیس بوک کاربران می‌توانند به تمامی مشتریان بالقوه در سراسر جهان متصل شوند. مدیریت روابط تبلیغاتی در شبکه‌ی فیسبوک نیز به آسان‌ترین شکل ممکن می‌شود و امکان هدف‌گیری را در سطح دنیا فراهم می‌کند و مدیریت روابط تبلیغاتی آن نیز به آسان ترین شکل ممکن خواهد بود. بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی، فیسبوک در خارج از ایران بسیار محبوب است و حتی میانسالان از کاربران فعال آن محسوب می‌شوند، اما در ایران به دلیل وجود فیلترینگ فیسبوک محبوبیت چندانی ندارد و بیشتر کاربران ایرانی تمایل به استفاده از آن ندارند؛ اما با این وجود تاثیر این شبکه به دلیل قدیمی بودن آن در سطح جهان باعث می‌شود تا بسیاری از افراد به سمت آن حرکت کنند و شما نباید از آن غافل شوید.

توییتر

اگر به دنبال سرعت بالای انتشار مطلبی در فضای مجازی هستید، توییتر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با این روش نیز می‌توانید دنبال کنندگان بیشتری را در صفحه اجتماعی خود داشته باشید. می‌توانید با به اشتراک گذاشتن آخرین مطالب، اخبار و یا حتی مقالات، آن‌ها را در رسانه‌های بزرگتری مثل توییتر منتشر کنید و با استفاده از هشتگ‎های مرتبط با نام مطالب گذاشته شده می‌توانید تغییر بزرگی در انتشار مطالب ایجاد کنید. همچنین می‌توان مطالب آدم‌های معروف که البته دنبال کنندگان زیادی نیز دارند را ری توییت کنید، تا در معرض دید دنبال کنندگان بیشتری قرار بگیرد و این به خودی خود موجب افزایش بازدید کاربران زیادی می‌شود. اگر به لوگوی توییتر دقت کنید آن‎را به شکل یک پرنده می‌بینید. در واقع معنای توییتر، نوک زدن پرنده می‌باشد. روش کار آن اطلاع رسانی سریع می‌باشد، به طوری که گاهی از سایت‌های خبری و رسانه‌ای از سرعت انتشار اخبار توییتر جا می‌مانند. توییتر همواره به اطلاع رسانی‌های رویدادهای مهم سیاسی، ورزشی و … می‌پردازد که البته این شبکه‌ی اجتماعی دنبال کنندگان زیادی دارند. به راحتی و با ری توییت کردن می‌توانید تا در معرض دید دنبال کنندگان بیشتری قرار بگیرد.

اینستاگرام

از این شبکه اجتماعی می‌توان برای به نمایش گذاشتن رویدادهای روزانه، رویدادهای خاص، نمایشگاه‌های بازرگانی و … و همچنین اشتراک گذاری عکس‌ها استفاده کرد. هرگاه رویداد خاصی وجود داشته باشد  شرکت میزبان می‌تواند با استفاده از هشتگ رویدادهای خاصی که برای آن مجلس تعیین می‌کند، عکس‌هایی که کاربران از  مراسم گرفتند را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و معمولاً سازمان‌ها و یا کمپانی‌ها برای کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند، طرح‌های تشویقی و جوایزی را در نظر می‌گیرند و این به خودی خود موجب افزایش بازدید و کاربران جدید می‌شود. اینستاگرام از سال ۲۰۱۰  پا به دنیای شبکه های اجتماعی گذاشت و توانست انقلابی در شبکه‌ های اجتماعی به وجود آورد. این شبکه با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر  با به اشتراک گذاشتن ویدیوهای کوتاه و عکس‌ها فعالیت می‌کند. به دلیل استفاده بیش از ۲۲ درصد از مردم دنیا از اینستاگرام، بیشتر برندهای مطرح پوشاک، آرایشی و غیره به استقبال بازاریابی توسط این شبکه اجتماعی پرمخاطب فعالیت میکنند.

یوتیوب  

درباره یوتیوب باید گفت که این شبکه اجتماعی متعلق به گوگل می‌باشد و همین‌طور دومین موتور جستجوگر بزرگ دنیا است. بنابراین هنگامی که مطلبی را در گوگل سرچ می‌کنید، موتورهای جستجوگر به صورت بهینه سازی شده معمولاً ویدیوهایی که در جایگاه بالاتری از بقیه وبگاه‌ها قرار می‌گیرند را بالا می‌آورند. امروزه به دلیل وجود انفجار اطلاعات، روابط عمومی سنتی دیگر مثل سابق  توانایی حل کردن نیازهای مشتریان و مخاطبان را ندارد. ضرورت حوزه ارتباطات در رسانه های اجتماعی و به خصوص شبکه های اجتماعی، موبایل و اینترنت، رو به گسترش است. در سال‌های اخیر رسانه‌های اجتماعی به صورت آنلاین و آفلاین تاثیر بسزایی در زندگی کاربران داشته اند. در شبکه های اجتماعی کاربرانی نیز وجود دارند که از این شبکه‌ها برای کاربردهای غیر تجاری و معمولی استفاده می کنند، آن هم از طریق معرفی‌شان به صورت خلاصه می‌باشند و همین مسئله باعث برقراری ارتباط بین آن‌ها و کسانی که هم‌فکرشان هستند می‌شود.

youtube

تلگرام  

در سطح دنیا و بخصوص ایران، کاربران علاقه زیادی به استفاده از شبکه اجتماعیِ تلگرام دارند. محبوبیت این شبکه اجتماعی، به دلیل داشتن کانال‎های متنوع با عملکردهای خاص برای مردم، بسیار محبوب و سرگرم کننده می‌باشد. تلگرام یکی از آسان‌ترین شبکه های اجتماعی است و این مسئله به دلیل راحتی کار با آن می‌باشد.

telegram

پینترست

بیشتر کاربرانِ پینترست را خانم ها تشکیل می‌دهند، بخصوص خانم‌های خانه دار که علاقه‌ی زیادی هم به این شبکه دارند. اگر محصول، خدمات یا کالای تولیدیِ برند شما مرتبط با خانم ها می‌باشد، پینترست یکی از مناسب ترین فضاها برای تبلیغات و معرفی محصولاتتان می‌باشد. فضای پینترست مناسب برای سبکِ زندگی برندهای پوشاک، طراحی مد و از این قبیل موضوعات می‌باشد.

نقش بازاریابی شبکه های اجتماعی در کسب و کار

شبکه های اجتماعی به دلیل دسترسی سریع به کاربران، یکی از ابزارهای قدرتمند برای اهداف بازاریان و مسوولان روابط عمومی می‌باشد. چرا که صاحبان صنعت از این طریق می‌توانند پشتیبانی آنلاین به مشتریان خود ارائه بدهند و همچنین از کاربران فعال به عنوان یک منبع قدرت و برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنند. در دنیای امروز، موفقیت صنعت تجارت وابسته به مشتریان وفادار می‌باشد. چرا که وجود مشتریان وفادار میزان سوددهی را بالا می‌برد. جذب مشتریان وفادار تنها با برنامه‌ریزی‌های دقیق و به کارگیری استراتژی‌های مناسب امکان پذیر می‌باشد و از همه مهمتر وفاداری مشتریان به صورت بلندمدت، رونق اقتصادی را ممکن می‌سازد. از دیگر مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی

برای کسب و کارها کم شدن هزینه‌های بازاریابی می‌باشد، چرا که در این شبکه ها دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین تبلیغاتی از طریق رسانه‌های چاپی و جمعی و خبری نخواهد بود. شبکه های اجتماعی این امکان را به مشتریان خود می‌دهند تا با کسب و کار آن‌ها آشنا شوند و اطلاعات ارزشمندی اعم از محصولات، کالاها یا خدمات فروشندگان به دست بیاورند، آن‌ها را آنالیز کرده و سپس خرید کنند. نکته مهم در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی تولید محتوا می‌باشد، چرا که تولید محتوای حرفه ای برای یک سازمان باعث می‌شود تا اطلاعات به مشتریان بهتر منتقل شود و با انتقال این اطلاعات از طریق سازمان به مشتریان  باعث می‌شود که سازمان به عنوان منبع اطلاعاتی مناسبی تبدیل شود و این کار با انتشار مطالب، از طریق مخاطبان به افراد علاقه‌مندِ دیگر انجام می‌شود و کاربران جدید نیز با کسب و کار شما آشنا شده و این چرخه همچنان ادامه خواهد یافت.

 اقدام‌های سازنده در شبکه‌های اجتماعی

 اگر می‌خواهید در فضای شبکه های اجتماعی فعالیت کنید این مطالب را فراموش نکنید:

 اول: در پست‌های‌تان از اطلاعات گرافیکی، اینفوگرافیک و کتاب‌های دیجیتالی بهره بگیرید و ویدیوهای سایت خود را به آن پیوند بزنید و در نهایت لینک محتوای خود را داخل پست خود جایگذاری کنید.

دوم: هر جایی که از نظر محتوا دچار کمبود شدید، از داستان‌ها و شوخ‌طبعی‌ها استفاده کنید. کاربران و مخاطبان شبکه های اجتماعی مردم هستند و مردم همیشه دوست دارند بیشتر مطالب یا ویدیو هایی که می بینند، خنده دار باشد. ست گودین می‌گوید: بازاریابی دیگر سخنرانی درباره وسایل و محصولاتی که ارائه می‌دهید نیست، بلکه داستان‌هایی است که می‌گویید.

سوم:  برای محتوای تولید شده توسط دیگران نیز ارزش قائل شوید. اگر متخصصان دیگری در زمینه شما فعالیت می‌کنند و محتوای ارزشمند و مفید تولید می‌کنند لینک مطالب را در صفحات شبکه‌های مجازی خود بگذارید، با استفاده از این نکته می‌توانید به مخاطبان خود بفهمانید که برای محتوای مفید ارزش قائل هستید و خود را دانای کل کسب و کار نمی‌‌دانید.

چهارم: بیشتر از محتوای متنی، از قالب‌های بصری استفاده کنید. جالب است بدانید تصاویر ۹۴ درصد جذاب تر از محتواهای متنی هستند. محتواهای متنی یکنواخت هستند، دقیقا بر عکس محتواهای بصری.

پنجم: سعی کنید سوال بپرسید. اگر به دنبال سرزنده نگه داشتن پست‌های اجتماعی در شبکه‌های مجازی هستید، یکی از عالی ترین راه‌ها سوال پرسیدن است. شما می‌توانید با مطرح کردن پرسشی، طرفداران و مخاطبان خود را ترغیب به پاسخ دادن به آن‌ها کنید. رسانه‌های اجتماعی، یک طرفه نیستند و قرار نیست که تنها مطلب ارائه شود، بلکه به تعاملات دو طرفه نیاز است.

امیدواریم که مطالب گفته شده به درد کسب و کارتان بخورد و از آن‌ها به هیچ عنوان قافل نشوید. در صورتی که فکر می‌کنید، اطلاعاتی کافی در خصوص شبکه های اجتماعی ندارید، می‌توانید کار خود را برون سپاری کنید و در این راستا شرکت آتا به کمک شما می‌آید.